با سلام خدمت شما کاربران عزیز . امروز راحت ترین راه برای بررسی سایت در مرورگرهای مختلف را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . سازگاری یک سایت با انواع مرورگر های مختلف یکی از اصول مهم برای جذب کاربر میباشد . در صورتی که دسترسی به تمامی مرورگر ها را ندارید و میخواهید مطمئن شوید که سایت شما با سایر مرورگرها سازگاری لازم را دارد یا خیر میتوانید این مطلب را تا انتها همراه با ما باشید .

بررسی سایت در مرورگرهای مختلف – راحت ترین راه

میتوانم به جرات بگویم سایت هایی که زیاد به راحتی کاربران خود اهمیت نمیدهند و کاربر خود را مجبور به استفاده از تنها یک مرورگر برای مشاهده سایتشان میکنند مربوط به ادارات دولتی میباشد 🙂 ! بعضی ها همچنان در همان مرورگر منسوخ شده اینترنت اکسپلورر به سر میبرند . اما اگر شما به راحتی کاربران خود اهمیت میدهید حتما برایتان مهم است که بدانید کاربران شما با چه مرورگری وارد سایت شما میشوند و در نهایت آیا سایت برای آنها به خوبی باز میشود یا خیر . در ابتدا ما میخواهیم درصد استفاده کاربران از مرورگر های خود را متوجه شویم . بهترین مرجع برای این کار گوگل آنالایتیک میباشد . سایتی که امکانات رایگان آن بیشتر از سایت هایی که خدمات پولی ارائه میدهند توجه ما را جلب کرده است . تنها یک ایراد دارد و آن هم این است که به دلیل تحریم های گوگل برای ایرانیان مجبوریم از نرم افزار تغییر آی پی استفاده کنیم . پس از اینکه وارد این سرویس شدید و سایتی که از قبل آن را اضافه کردید انتخاب کردید باید از نوار سمت چپ به دنبال گزینه Technology و زیر مجموعه آن گزینه Browsers & OS بگردید و روی آن کلیک کنید .

 

بررسی سایت در مرورگرهای مختلف - راحت ترین راه
بررسی سایت در مرورگرهای مختلف – راحت ترین راه

 

پس از آنکه این گزینه را انتخاب کردید میتوانید انواع مرورگر های مختلف و درصد میزان استفاده از آن را مشاهده کنید . پس از اینکه با میزان استفاده کاربران از سایت های خود آشنا شدید میتوانید سایت خود را در مرورگرهای مختلف امتحان کنید . در زیر ما لیست سایت های مختلف برای انجام تست سازگاری سایت در مرورگرهای مختلف را آورده ایم :

 

1. Browsershots

سایتی با ابزار کدباز و رایگان که به شما این امکان را میدهد تا سایت خود را با مرورگر های مختلف در سیستم عامل های مختلف تست کنید . قابلیت دیگری که در این سایت وجود دارد امکان بررسی در نسخه های مختلف در یک مرورگر میباشد . پس از ثبت آدرس سایت خود و انتخاب مرورگر مد نظر خود شما میتوانید منتظر بمانید تا سایت اسکرین شات مربوط به سایت شما را برایتان نمایش دهد و آن را بررسی کنید .

 

2. CrossBrowserTesting

ابزار حرفه ای و قدرتمند دیگری که به شما امکان بررسی سایت خود را به صورت زنده در مرورگرهای مختلف خواهید داشت . این سایت دارای پلان پولی است اما به شما یک اکانت تریال برای استفاده از سایت به مدت 100 دقیقه را میدهد . در صورتی که بخواهید علاوه بر تصویر صفحه مرورگر را به صورت آنلاین مشاهده کنید میتوانید به زبانه Live Test رفته و آنجا تست آنلاین سایت خود را در مرورگرهای مختلف مشاهده کنید .

 

3. BrowserStack

سایت دیگری برای تست نرم افزارهای موبایلی و سایت های مختلف میباشد که البته به صورت تجاری است و یک حساب کاربری تریال 30 دقیقه ای به شما پیشنهاد میدهد . این سایت با قابلیت تست زنده و ارائه اسکرین شات میباشد که میتوانید بر اساس نیاز خود یکی از این سرویس هارا استفاده کنید . هزینه های استفاده از این سرویس از 29$ در سال شروع میشود .

شما میتوانید کارکرد این سایت ها را مشاهده و بررسی کنید و در صورتی که سایت شما سازگاری کامل با بعضی مرورگرهای مختلف را ندارد ویرایش های لازم را برای سایر مرورگرها انجام دهید .