آیا می خواهید با سئو کردن ساختار سایت خود به صفحه اول گوگل بیایید؟

همه وب سایتها دوست دارند به صفحه اول گوگل بیایند و در صدر نتایج گوگل ظاهر شوند؛ اما برای این موضوع باید چه کارهایی انجام داد؟ با خواندن این مطلب می توانید اصول کلی سئو کردن ساختار سایت را یاد بگیرید. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته با آی وحید همراه باشید.

نکات مهم برای سئو کردن ساختار سایت

طراحی درست ساختار سایت :

ساختار وب سایت خود را خوب طراحی کنید. برای سئو کردن ساختار سایت، باید به ظاهر و ساختار سایت خود اهمیت بدهید. ساختار خوب وب سایت باعث تجربه کاربری خوب در کاربران می شود. شما باید از رنگها، فونت ها و گرافیک خوب برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید. طراحی درست وب سایت به معنای چینش درست بخش های مختلف سایت است. معماری درست و مناسب سایت به کاربران این امکان را می دهد تا خیلی سریع به چیزی که می خواهند برسد. با این کار، کاربران بیشتر در سایت شما می ماند و نرخ ترافیک و زمان حضور در سایت شما بیشتر می شود.

لینک دهی صفحات در سایت :

در ساختار وب سایت خود، لینک دهی مناسبی داشته باشید. یکی از عوامل موفقیت وب سایت ها در سئو و بهینه سازی سایت، لینک دهی مناسب است. با این کار، سایت شما بهتر در نتایج اول جستجوی گوگل قرار می گیرد. با کمک ابزار کنسول گوگل search console می توانید موضوعات پرطرفدار سایت خودتان را ببینید.

اصول اساسی سئو سایت

دسته بندی درست مطالب سایت :

دسته بندی منطقی و درستی برای سایت خود داشته باشید. منوی سایت شما باید به صورت منطقی و درست دسته بندی شده باشد. با این کار بهتر می توانید محتواهای سایت خود را تولید و بخش بندی کنید. وردپرس به افراد این امکان را می دهد تا دسته های سایت خود را مشخص کنید و با کمک دسته ها، مطالب و محتوای سایت خود را منظم کنید. هر زمان که کسی بخواهد به دسته بندی خاصی دسترسی داشته باشد، می تواند آن را در سایت شما جستجو کند و به سرعت محتواهای مرتبط با همان دسته از سایت شما را مشاهده کند. با کمک دسته بندی کاربر می تواند از یک مسیر کوتاه به نتیجه دلخواهش برسد.

یادتان باشد که تعداد دسته بندی های سایت شما بهتر است بین 2 تا 7 دسته باشد. اگر سایت شما نسبتا کوچک است، تعداد دسته های سایت خود را کمتر کنید تا مدیریت آن دسته ها برای شما راحت تر باشد. درست است که در سیستم مدیریت محتوای وردپرس، امکان ایجاد تعداد زیادی دسته وجود دارد، اما اگر شما تعداد زیادی دسته بندی داشته باشید، کاربران سایت شما سردرگم می شوند. تعداد زیاد دسته های غیرمفید، کاربران را گیج می کند و باعث می شود که آنها در سایت شما گم شوند. شما به عنوان طراح و مدیر سایت باید دسته بندی مطلوبی داشته باشید تا کاربران به راحتی به مسیر دلخواه هدایت شوند.

نکته ای که برای سئو کردن ساختار سایت خود باید بدانید این است که بین دسته بندی های اصلی سایت و زیر دسته ها توازن ایجاد کنید. بعضی از مطالب به صورتی هستند که زیرشاخه ها یا زیردسته های زیادی دارد؛ اما دیگر دسته ها اینطور نیستند و زیردسته های کمتری دارد. شما باید موضوعات سایت و زیرمجموعه های آن را به درستی تقسیم کنید. هرچه دسته بندی سایت شما کوتاه تر باشد، سایت شما بهینه تر می شود.

نوشتن صحیح آدرس ها و پیوندهای سایت :

موضوع دیگری که باید رعایت کنید این است که پیوندهای سایت شما باید از سلسله مراتب صفحات شما پیروی کند. مثلا آدرس قسمت فروشگاه شما باید با /shop شروع شود تا تشخیص آن راحت تر شود که آن مطلب در کدام قسمت از سایت شما قرار دارد.

اصول اساسی سئو سایت

لینک دهی داخلی سایت :

یادتان باشد که باید در هدر سایت خود به صفحات مهم سایت خود لینک دهی کنید. اولین چیزی که موتورهای جستجو و کاربران سایت در وب سایت شما مشاهده می کنند، هدر وب سایت شما است و برای سئو کردن ساختار سایت باید به هدر سایت خود بیشتر توجه کنید. لینک هایی که در بخش ابتدایی سایت قرار می گیرند، توسط موتورهای جستجو بررسی می شود و امتیازهای مثبتی برای سئوی سایت شما خواهد داشت. هم چنین می توانید در فوتر سایت خود نیز به صفحاتی که در هدر لینک کرده اید، لینک دهی کنید. نکته ای که برای بهبود ظاهر سایت خود باید رعایت کنید این است که فوتر سایت شما به همان ترتیب هدر شما باشد. به یاد داشته باشید که تغییر ترتیب لینک ها و حذف کردن آنها باعث تخریب تجربه کاربری سایت شما می شود.

لینک دهی داخلی سایت، یکی از موضوعات مهم برای بهینه سازی سایت شما است. وجود لینک های داخلی باعث می شود که کاربران راحت تر در سایت شما حرکت کنند و صفحات مختلف سایت شما را مشاهده کنند. شما می توانید در هنگام تولید محتوای سایت خود، لینک های داخلی سایت خود را تولید کنید و صفحات مختلف سایت خود را لینک دهی کنید. لینک های داخلی نشان می دهند که صفحات سایت شما تا چه اندازه اعتبار و اهمیت دارند و باعث می شود که صفحات مختلف سایت شما در موتورهای جستجو بهتر دیده شوند و رتبه بالاتری داشته باشند.

مطلبی که خواندید، مهم ترین نکات سئو کردن ساختار سایت بودند. شما با طراحی خوب و تفکر هوشمندانه می توانید ساختار سایت خود را بهینه کنید و با این کار، رتبه خوبی در موتورهای جستجو پیدا کنید. طراحی درست ساختار سایت، لینک دادن صفحات سایت به یکدیگر، دسته بندی درست سایت، نوشتن صحیح آدرس ها و پیوندهای سایت و لینک دهی داخلی سایت از جمله اصولی است که برای سئو کردن ساختار وب سایت خود باید رعایت کنید. در ابتدای شروع کارتان بهتر است اصول سئو کردن ساختار سایت را رعایت کنید تا از همین اول، سایت شما مورد تایید موتورهای جستجو واقع شود. همیشه به دنبال روش های بهبود سایت و سئو کردن ساختار سایت باشید تا از رتبه سایت خود راضی باشید و بتوانید جایگاه خوبی در گوگل داشته باشید. مطالب این نوشته از آی وحید باعث افزایش تعداد بازدیدکننده های سایت شما و افزایش نرخ بازدید سایت شما می شود. از اینکه تا انتهای این نوشته با وب سایت آی وحید همراه بودید از شما بسیار متشکریم.