بحث سئو در سایت های امروزی بخاطر افزایش سایت های مشابه و هم رده برای بودن در صفحات اول گوگل به یکی از مباحث مهم سایت های امروزی تبدیل شده است . در این مقاله سعی در آموزش ایجاد لینک های سئو پسند برای سایت شخصی و فروشگاهی داریم تا صاحبان سایت ها بتوانند لینک های سئو پسند برای مطالب و محتواهای سایت خود به وجود آورند و در صفحات اول موتورهای جستجو بدرخشند .

لینک های سئو پسند

سئوالات زیادی در زمینه ایجاد لینک هایی مناسب سئو برای سایت ممکن است پیش بیاید . بعضی افراد معتقدند لینک های مطالب درون سایت باید حاوی آدرس دسته بندی باشد و بعضی دیگر نیز مخالفند . ما سعی میکنیم امروز کمی در مورد اینگونه لینک ها با شما صحبت کنیم تا راحت تر بتوانید از میان موارد موجود انتخاب خود را انجام دهید . قبل از شروع بحث این نکته رو بگم که من متخصص سئو حرفه ای نیستم که حرف من بهترین نمره و امتیاز سئو سایت شما باشد . تنها بحثی که موجود است موارد موجود در لینک دهی رو براتون مطرح میکنم تا شما بتوانید انتخاب مناسبی در این زمینه داشته باشید .

 

قوانین موجود برای لینک های سئو پسند

فرقی نمیکند محتوای سایت شما چه چیزی باشد . یک سری قوانین پایه برای لینک دهی به مطالبتان وجود دارد که باید آن ها را رعایت کنید .

  • اولین چیز و مهمترین نکته این است که آدرس لینک شما باید متمرکز باشد . از حروف اضافه خودداری کنید . به عنوان مثال اگر لینک شما انگلیسی است از حروف ‘a’, ‘of’, ‘the’ نباید استفاده کنید . در 99% مواقع این حروف هیچ ارزشی را به لینک شما اضافه نمیکنند . همچنین فعل ها نیز نیازی به بودن درون لینک شما ندارند .
  • طول لینک شما فاکتور مهمی نیست . اما ما توصیه میکنیم لینک های شما کوتاه باشد . گوگل لینک های طولانی را نمیپسندد اما روی لینک های کوتاه تمرکز میکند .
  • لینک های طولانی آنچنان مشکلی ندارد . گوگل قسمتی از لینک را که فکر میکند مهم است به کاربر نمایش میدهد . توجه کنید که عنوان و توضیحات نیز در نتایج گوگل اگر بیش از حد باشد برش داده خواهد شد که این شامل لینک سایت شما نیز خواهد بود .
  • از زیر خط یا به اصطلاح آندر اسکور (UnderScore) در لینک های خود استفاده نکنید . علامت dash (-) بیشتر پیشنهاد میشود .

 

اینها قوانین پایه در مورد لینک دهی بود . حالا بگذارید به سراغ کسب و کار و انواع سایت های مختلف برویم .

 

لینک های سئو پسند برای وبسایت شرکتی

اگر وبسایت شما اطلاعاتی در مورد شرکت شما را نمایش میدهد به شما پیشنهاد میشود از لینک های کوتاه استفاده کنید . نمونه ای از لینک ها به صورت زیر میباشد :

http://example.com/contact/

http://example.com/about-us/

 

لینک های سئو پسند برای سایت فروشگاه آنلاین

اگر وب سایت شما فروشگاهی است ، دو راه برای رسیدن به هدف خود دارید :

http://example.com/product-name/

http://example.com/category-name/product-name/

بعضی از سیستم های فروشگاهی مانند مجنتو هر دو لینک را تولید میکنند که در گوگل با استفاده از  rel=”canonical” به یکی از لینک های اصلی محصول متصل میشود . سئوالی که اینجا باقی میماند این است که چه ساختار لینکی باید استفاده شود . شما باید از لینکی استفاده کنید که برای کاربر سودمند باشد . اگر سایت شما دارای دسته بندی میباشد که کاربر در آن راحت تر است پس بهتر است که لینک های شما نیز دارای دسته بندی باشد . فرض کنید دو محصول با یک نام در دو دسته متفاوت باشد که هیچ ارتباطی با هم ندارند . اگر شما نام دسته بندی را قرار ندهید بعدا اختلاف و تداخل به وجود خواهد آمد . و البته در نهایت این تصمیم با خود شما میباشد که کدام لینک را انتخاب کنید .

 

لینک های سئو پسند برای سایت های خبری آنلاین و یا بلاگ

اگر وبسایت شما حالت بلاگ و یا خبری دارد چندین راه برای لینک دهی به مطالبتان امکان پذیر است که آن ها را مطرح خواهیم کرد :

 

  • http://example.com/post-title/

اگر سایت شما دارای انسجام قوی میباشد ، شما میتوانید بر روی عنوان مطلب و نوشته خود تمرکز کنید . در این صورت تنها با عنوان نوشته خود میتوانید لینکی را ایجاد کنید .

 

  • http://example.com/category-name/post-title/

در مواردی سایت شما خبری است و مطالب شما در موضوعات و دسته های مختلف جدا از هم قرار دارد که با وارد کردن نام دسته بندی خود میتوانید دسته های مختلف را از هم جدا کنید . در این حالت درک لینک شما برای کاربر آسان تر خواهد بود .

 

  • http://example.com/mm/dd/yyyy/post-title/

در بعضی سایت های خبری معمولا روزانه بیش از 100 خبر در سایت قرار خواهد گرفت و در صورتی که بخواهید خبری مربوط به روز خاصی در سایت را پیدا کنید بهترین راه قرار دادن تاریخ در لینک مربوط به نوشته خود میباشد . توجه کنید که اگر در سایتتون بحث تاریخ مهم است لینک ها رو بر اساس تاریخ قرار دهید در غیر این صورت اگر اینکار رو انجام ندهید بهتر است .

 

نتیجه گیری

تنها یک راه جهت ساخت لینک سئو پسند وجود ندارد . این مورد بستگی به نوع سایتی دارد که شما دارید . مخصوصا برای یک سایت خبری یا بلاگ مانند چندین گزینه روی میز است . مهم ترین چیز تمرکز شما بر روی لینک تان میباشد . امیدوارم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشیم که نظرات خودتون رو با ما مطرح کنید .