رپوتاژآگهی چیست؟ چه تاثیری بر سئوی سایت دارد
  • 9 دی 1398
  • بدون دیدگاه
  • فاطمه سیدی

رپوتاژآگهی چیست؟ چه تاثیری بر سئوی سایت دارد

مقالات سئو و بهینه سازی

منظور از رپوتاژآگهی درواقع یک متن خبری است که می‌توانید برای معرفی محصولات یک شرکت از آن استفاده کنید. متن به‌کاررفته در رپوتاژ آگهی باید به گونه‌ای نوشته شود که خود خواننده متوجه تبلیغاتی بودن این موضوع نشود. رپوتاژ توسط سایت‌های بسیارمعروفی که بازدیدکننده‌های زیادی دارند، تبلیغ شما را منتشر می‌کند. البته باید این رپوتاژ با کمک افرادی که در زمینه تولیدمحتوای سئوشده تخصص دارند، نوشته شود تا تاثیر بسیارزیادی روی مخاطب داشته باشد. درادامه این مطلب درباره تاثیر رپوتاژ آگهی در سئوسایت بحث می‌کنیم، برای اطلاعات بیشتر درادامه این مطلب با ماهمراه باشید.

چه سایت‌هایی برای انتشار رپوتاژآگهی مناسب هستند؟

هرسایتی برای انتشار رپوتاژآگهی مناسب نخواهدبود، سایت مناسب را باید از هر نظرموردبررسی قراردهید تا سبب افزایش اعتبارسایت شما شود و هزینه اضافی را برای آن پرداخت نکنید. به صورت کلی می‌توان گفت هدف استفاده از رپوتاژآگهی  این است که بتوانید بک لینک بگیرید. به همین دلیل نیز باید در انتخاب سایت مناسب برای انتشار رپوتاژآگهی دقت بسیارزیادی خرج کنید و فاکتورهای لازمی که درادامه را بیان می‌کنیم را رعایت کنید.

1- سایت انتخابی شما باید محلی باشد.

2- سایتی که برای انتشار رپوتاژآگهی انتخاب می‌کنید به هیچ عنوان نباید اسپم باشد.

3- سایت انتخابی شما باید دامین آتوریتی بالایی داشته باشد.

4- برای این که بتوانید بک لینک بیشتری بگیرید باید سایت انتخابی شما بازدیدکنندگان بسیارزیادی داشته باشد و به صورت کلی رتبه الکسا آن بالا باشد.

5- سایتی که برای انتشار رپوتاژآگهی انتخاب می‌کنید باید با موضوع رپوتاژآگهی هماهنگی داشته باشد تا بتوانید تاثیر رپوتاژآگهی را بر سئوسایت ببینید.

Reportage-ad

تاثیر رپوتاژآگهی بر سئوسایت

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم، رپوتاژآگهی بیشتر در سایت‌های معتبر صورت می‌گیرد. این موضوع روی سئوسایت شما تاثیرمثبتی می‌گذارد و سبب می‌شود تا رتبه سایت شما در موتورهای جستجو بهبود پیداکند.همه این موارد نشان دهنده تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت است.

وقتی سایتی که برای انتشار رپوتاژآگهی انتخاب می‌کنید، نرخ کلیک بالاتری داشته باشد، به تبع نرخ کلیک سایت شما نیز بیشتر می‌شود و همین سبب می‌شود تا سایت شما رتبه بهتری را در نتایج جستجو گوگل به دست آورد. حال اگر سعی کنید سایتی را برای این کار انتخاب کنید که موضوع مرتبطی با رپوتاژآگهی داشته باشد، میزان ایندکس‌های سایت شما بالاتر می‌رود و درنتیجه تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت بیشتر خود را نشان می‌دهد.

برای این که تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت شما بیشتر باشد، روش‌ها و راه‌های بسیارزیادی وجود دارد که درادامه مطلب آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

بازدیدکنندگان سایت اعتماد بیشتری به سایت شما پیداخواهندکرد

همان‌طور که قبلا هم اشاره کردیم انتخاب سایت معتبر برای انتشار رپوتاژ می‌تواند سبب بالارفتن رنکینگ سایت شما شود. زمانی که شما یک سایت معتبر را برای انتشار رپوتاژآگهی انتخاب می‌کنید مسلما کاربران سایت با اعتماد بیشتری وارد سایت شما می‌شوند. درنهایت نیز اعتماد بیشتری را به محصولات ارائه شده شما در سایت خواهندداشت.

افزایش بک لینک

از جمله مواردی که روی اعتبارسایت شما تاثیربسیارزیادی می‌گذارد، بالارفتن بک لینک‌های موجود در سایت است. منظور از بک لینک همان لینک‌هایی است که از داخل یک سایت به سایت شما داده می‌شود. به صورت کلی به معنای این است که سایت شما به کاربران سایتی دیگر پیشنهاد می‌شود.

همان‌طور که بیان کردیم هدف از استفاده از رپوتاژآگهی افزایش بک لینک است. با بالارفتن بک لینک‌های سایت و بهبود رتبه سایت در نتایج گوگل خودتان متوجه تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت خواهیدشد.

استفاده از رپوتاژ دائمی

اگر مایل به انتشار رپوتاژآگهی در یک سایت هستید باید بدانید که انتشار رپوتاژ به صورت دائمی صورت می‌گیرد و هیچ گاه از صفحات سایت پاک نمی‌شود. تنها ممکن است به صفحات بعدی رپوتاژ انتقال پیداکند واما بدانید که از صفحات سایت به هیچ عنوان حذف نمی‌شود.

بازدیدهای روزانه سایت شما افزایش می‌یابد

مسلما زمانی که شما رپوتاژآگهی را در سایت معتبری انتشار می‌دهید، مسلما بازدید سایت شما افزایش پیدامی‌کند. افزایش بازدید از سایت شما سبب می‌شود تا سایت‌تان به نتایج ابتدایی موتورهای جستجو منتقل شود، این همان تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت است.

جامعه هدف را به درستی انتخاب کنید

برای این که تبلیغات شما تاثیرات بیشتری داشته باشد وشما را به آن چه در ذهن دارید نزدیکتر کند، مهم‌ترین نکته انتخاب جامعه هدف است. با شناسایی جامعه هدف شما می‌توانید با تبلیغاتی هدفمند و محدود زودتر به نتیجه  دلخواه برسید. البته باید دقت کنید سایت‌هایی را برای انتشار رپوتاژآگهی انتخاب کنید که موضوع آن با موضوع رپوتاژ شما هماهنگی داشته باشد.

کلمات کلیدی را به درستی انتخاب کنید

اگر شما با کمک یک کلمه کلیدی از سایت‌های دیگر بک لینک دریافت کنید، الگوریتم‌های جستجو گوگل درنظرمی‌گیرند که سایت شما و انتشاردهنده جز نتایح برتر قرارمی‌گیرند.

برای این که متوجه تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت شوید، لازم است برای نوشتن رپوتاژ از افرادماهر و متخصص دراین زمینه کمک بگیرید.برای تاثیرگذاری بیشتر رپوتاژ باید اصول سئو برای نوشتن مدنظرقرارگیرد.

Reportage-ads

از چه سایت‌هایی برای انتشار رپوتاژ نباید استفاده کرد؟

حتما تابه‌حال با تبلیغاتی برای درج رپوتاژ ارزان ویا رپوتاژ رایگان مواجه شده‌اید، این نوع رپوتاژآگهی توسط افرادی که تخصص کافی دراین زمینه ندارند منتشر می‌شود و مسلما تاثیرخاصی را درسئو سایت شما نخواهدداشت و تنها شما پول خود را هدر داده‌اید.

برای این که متوجه منظور ما دراین باره شوید تنها لازم است ابتدا این سایت‌ها را از نظربگذارنید. با بررسی این سایت‌ها متوجه می‌شوید که لینک‌های بسیارزیادی دراین سایت درج شده‌است و درعین حال دامین اتوریتی این سایت‌ها نیز صفر می‌باشد. این گونه سایت‌ها از نظر موتورهای جستجو اعتبارزیادی ندارند و کثرت لینک‌های موجود در آن سبب می‌شود تا از آن‌ها به عنوان سایت‌های اسپم یادشود.

علاوه بر بررسی دامین اتوریتی، به هیچ عنوان نباید در سایت‌هایی که اسپم اسکور بالایی دارند، رپوتاژآگهی درج کنید. این معیار را می‌توانید درسایت موز مورد بررسی قراردهید تا احتمال اسپم شدن آن بررسی شود.

رپوتاژآگهی می‌تواند با بررسی مواردی که بیان شد تاثیرزیادی را روی سئوسایت داشته باشد.دراین مطلب به بررسی تاثیر رپوتاژآگهی در سئوسایت پرداختیم و شما نیز با مطالعه دقیق این مطلب متوجه می‌شوید که چگونه می‌توانید با کمک رپوتاژ رتبه سایت خود را بهبود بخشید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 5,00 از 5
Loading...
فاطمه سیدی

دانشجوی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) و خیلی دقیق و برنامه ریز و باهوش و نکته سنج هستم ........

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی