قوانین قدرتمند بازاریابی ویدیو برای جذب بهتر و بیشتر بازدیدکنندگان
  • 3 اسفند 1397
  • بدون دیدگاه
  • علی اشکی

قوانین قدرتمند بازاریابی ویدیو برای جذب بهتر و بیشتر بازدیدکنندگان

آموزش

امروزه جهان به سمتی پیش می رود که در آن افراد برای حل مشکلات خود به جستجو در وب می پردازند و در این بین از رسانه های مختلفی مانند: شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، وب سایت ها و ویدئوها استفاده می کنند. بنابراین این افراد به راحتی می توانند از آخرین اطلاعات و اخبارها آگاهی داشته باشند؛ همچنین کسب و کارهای مختلفی نیز از ابزارهای اینترنتی برای اجرای فعالیت های تبلیغاتی خود استفاده می کنند.

البته بسیاری از کسب و کارها از روش های جایگزین دیگری نیز برای ترویج و تبلیغ کسب و کار خود در اینترنت استفاده می کنند، مانند شبکه های اجتماعی، ایمیل و بازاریابی مستقیم . اما حتما باید بازاریابی ویدیو را در توسعه کسب و کار خود نظر بگیرید زیرا که بازاریابی ویدیو راهی قدرتمند برای رسیدن به مشتری های آینده و حال حاضر است.

قوانین قدرتمند بازاریابی ویدیو

بازاریابی ویدئویی چیست؟

بازاریابی ویدیو به عنوان یک فعالیت تبلیغاتی تعریف شده است و هدف آن اطلاع رسانی در مورد کسب و کار، خدمات و محصولات جدید به افراد است اما اغلب اوقات، به معنی فروش مستقیم به کار گرفته می شود اما در حقیقت بازاریابی ویدیو به افراد اجازه می دهد تا چیزی را که نیاز دارند پیدا کنند.

استفاده ازبازاریابی ویدیو در رسانه های اجتماعی بهترین گزینه برای تیلغ کسب و کار است زیرا یک کسب و کار با داشتن صفحه ای در فیس بوک، می تواند با افراد خود از طریق پست ها، نظرات و موارد مشابه ارتباط برقرار کند. همچنین هدف این کار این است که بدانید افراد در مورد کسب و کار شما چه فکری می کنند و چه چیزی می گویند، تا بتوانید کسب و کار یا خدمات خود را بهبود دهید.

روش های بازاریابی سنتی محدود به فعالیت های تبلیغاتی مانند ایجاد رویدادها برای خدمت دهی به مشتریان بوده است. با این حال، با ظهور اینترنت، همه چیز تغییر کرده است و حتی استراتژی های بازاریابی دیجیتالی نیز که فراتر از بازاریابی ویدیویی هستند به وجود آمده اند، با این حال هنوز بازاریابی ویدیو روشی موثر برای ترویج بازار محصولات و خدمات کسب و کارها است.

چندین نکته در رابطه با بازاریابی ویدیویی

  • اگر میخواهید سطح بالایی از تعامل را با مشتریان خود داشته باشید، باید ویدیویی که برای کسب و کارتان تهیه می کنید از لحاظ تصویری کیفیت بالایی داشته باشد. معمولا فیلم هایی که کیفیت بالایی ندارند بیش از 60 ثانیه اجرا نمی شوند.
  • فیلم ها باید به صورت کوتاه و خلاصه اما مفهوم خود را به صورت تاثیرگذار به مخاطبان برساند.
  • پیام هایی که در ویدیو قرار می دهید باید آموزنده و سرگرم کننده باشند.
  • همیشه فیلم ها را طوری تهیه کنید که احساسی خاص و متفاوت در بیننده ایجاد کند.
  • اطمینان حاصل کنید که فیلم ها کیفیت صوتی عالی داشته باشند، زیرا این عامل در افرادی که ویدیوهای بازاریابی شما را تماشا می کنند، تاثیرگذاری زیادی دارد.
  • در فیلم ها باید یک راه ارتباطی و تماس از کسب و کار خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

بازاریابی ویدئویی

مزایای بازاریابی ویدئویی

1. بازاریابی ویدیو راهی قدرتمند برای شروع گفتگوها

گفتگو و متقاعد کردن مشتریان برای کسب و کارهای جدید بسیار سخت است، با این حال، می توانید با ایجاد یک ویدیوی تبلیغاتی از کسب و کارتان همه چیز را به نفع خودتان تغییر دهید. اما این را در نظر داشته باشید که ویدیوی کسب و کارتان باید به صورت حرفه ای و با کیفیت بالا ضبط شده باشد.

2. بازاریابی ویدیو باعث می شوند برند شما سر زبان ها بیفتد

تبلیغ برند شما از طریق محتوا کاری بسیار دشوار است، زیرا محتوا تنها به خواندن محدود می شود. اما فیلم ها تاثیر بیشتری روی مخاطب می گذارند، به خصوص اگر طوری تهیه شده باشند که داستان کسب و کار شما را بازگو کنند زیرا که مخاطب از طریق پیام صوتی خیلی بهتر می تواند با محصولات و خدمات شما آشنا شود و در نتیجه ارتباط بهتری با کسب و کار شما برقرا می کند.

3. از تلفن های همراه غافل نشوید

امروزه میلیون ها نفر، ساعت ها در YouTube به تماشای فیلم می پردازند، مطالعات اخیر نشان می دهد که حدود 90 درصد از مصرف کنندگان اینترنت فیلم ها را از طریق گوشی های تلفن همراه خود تماشا می کنند همچنین هر سال تعداد بازدیدهای YouTube بیشتر از قبل می شود. بنابراین اگر ویدیو خود را در YouTube قرار دهید، مخاطبان شما از طریق موبایل نیز افزایش می یابند.

4. ویدیوی خود را برای خزنده های گوگل بهینه کنید

گوگل مالک YouTube است و به خودی خود مزایای زیادی برای بازاریاب هایی که پیام های خود را از طریق ویدیو بارگذاری می کنند، دارد. آمارها حاکی از آن است که وب سایت های مختلفی ویدیو های خود را در یوتوب قرار می دهند اما نکته اینجاست که باید ویدیو را با عناوین SEO و SERPs بهینه سازی کنید.

5. بازاریابی ویدیو راهی عالی برای جلب اعتماد مشتریان

بازاریابی ویدیویی باعث ایجاد اعتماد و برقراری ارتباطی طولانی مدت با مشتریان می شود، به این معنی که با بازگو کردن داستان نام تجاری خود در ویدیویی 60 ثانیه ای می توانید پاسخهای سریعی از بینندگان خود دریافت کنید.

بازاریابی ویدئویی

6. بازاریابی ویدیو راهی هوشمندانه برای جلب توجه خریداران

اغلب افراد به سختی می توانند پست های تبلیغاتی طولانی را بخوانند و گاهی اوقات نیز متوجه مفهوم آن نمی شوند. با توجه به اینکه خریداران واقعی در بیشتر مواقع به دنبال دیدن به جای خواندن هستند، تهیه فیلم های تبلیغاتی، هوشمندانه ترین روش برای جلب توجه این دسته از خریداران است.

7. بازاریابی ویدیو راهی موثر برای غلبه بر رقبا

بسیاری از شرکت های تجاری حقیقت بازاریابی ویدیو را پذیرفته اند. شاید انجام این کار هزینه های گرانی داشته باشد اما استفاده از این استراتژی در کسب و کار باعث می شود نه تنها با رقبای خود آشنا شوید بلکه به شما کمک می کند تا مشتریان خود را سریعتر بدست آورید.

8. در نظر گرفتن گروه های سنی خاص

آمارها نشان می دهد که گروه های سنی خاص، Instagram را به فیس بوک یا Pinterest ترجیح می دهند؛ بنابراین می توانید از این ابزارها نیز برای بازاریابی ویدیویی خود استفاده کنید.

9. نرخ بالای سهام اجتماعی

مطالعات نشان می دهند افراد تماشا کردن فیلم های آنلاین را به خواندن پست های محتوایی بیشتر ترجیح می دهند. به همین دلیل استفاده از ویدیو ها در بازاریابی بسیار موثر هستند همچنین بهتر است دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی را نیز در زیر فیلم های خود قرار دهید.

 دلایل بسیاری برای استفاده از بازاریابی ویدیویی وجو دارد نکاتی که در این پست مورد بررسی قرار گرفت، به شما کمک می کند تا کمپین بازاریابی ویدیویی خود را بهتر بسازید.

منبع : entrepreneur.com

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 3,00 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121