امروزه جهان به سمتی پيش می رود که در آن افراد برای حل مشکلات خود به جستجو در وب می پردازند و در اين بين از رسانه های مختلفی مانند: شبكه های اجتماعی، وبلاگ ها، وب سایت ها و ویدئوها استفاده می كنند. بنابراين اين افراد به راحتی می توانند از آخرین اطلاعات و اخبارها آگاهی داشته باشند؛ همچنين کسب و کارهای مختلفی نيز از ابزارهای اينترنتی برای اجرای فعالیت های تبلیغاتی خود استفاده می کنند.

البته بسياری از كسب و كارها از روش های جایگزین ديگری نيز برای ترویج و تبليغ کسب و کار خود در اینترنت استفاده می كنند، مانند شبكه های اجتماعی، ایمیل و بازاریابی مستقیم . اما حتما باید بازاریابی ویدیو را در توسعه كسب و كار خود نظر بگیرید زيرا كه بازاریابی ویدیو راهی قدرتمند برای رسیدن به مشتری های آینده و حال حاضر است.

قوانين قدرتمند بازاریابی ویدیو

بازاریابی ویدئویی چیست؟

بازاریابی ویدیو به عنوان یک فعالیت تبلیغاتی تعریف شده است و هدف آن اطلاع رسانی در مورد کسب و کار، خدمات و محصولات جديد به افراد است اما اغلب اوقات، به معنی فروش مستقیم به كار گرفته می شود اما در حقيقت بازاريابی ويديو به افراد اجازه می دهد تا چیزی را که نیاز دارند پیدا کنند.

استفاده ازبازاریابی ویدیو در رسانه های اجتماعی بهترین گزینه برای تيلغ كسب و كار است زیرا یک کسب و کار با داشتن صفحه ای در فیس بوک، می تواند با افراد خود از طریق پست ها، نظرات و موارد مشابه ارتباط برقرار کند. همچنین هدف این كار اين است که بدانید افراد در مورد کسب و کار شما چه فکری می کنند و چه چيزی می گویند، تا بتوانيد کسب و کار یا خدمات خود را بهبود دهید.

روش های بازاریابی سنتی محدود به فعالیت های تبلیغاتی مانند ايجاد رویدادها برای خدمت دهی به مشتریان بوده است. با این حال، با ظهور اینترنت، همه چیز تغییر کرده است و حتی استراتژی های بازاریابی دیجیتالی نيز كه فراتر از بازاريابی ويديويی هستند به وجود آمده اند، با اين حال هنوز بازاریابی ویدیو روشی موثر برای ترويج بازار محصولات و خدمات كسب و كارها است.

چندين نکته در رابطه با بازاريابی ويديويی

  • اگر میخواهید سطح بالایی از تعامل را با مشتريان خود داشته باشید، بايد ويديویی كه برای كسب و كارتان تهيه می كنيد از لحاظ تصويری كيفيت بالایی داشته باشد. معمولا فیلم هایی که کیفیت بالایی ندارند بیش از 60 ثانیه اجرا نمی شوند.
  • فیلم ها باید به صورت کوتاه و خلاصه اما مفهوم خود را به صورت تاثيرگذار به مخاطبان برساند.
  • پیام هایی كه در ويديو قرار می دهيد باید آموزنده و سرگرم کننده باشند.
  • همیشه فيلم ها را طوری تهيه كنيد كه احساسی خاص و متفاوت در بیننده ايجاد كند.
  • اطمینان حاصل کنید که فيلم ها کیفیت صوتی عالی داشته باشند، زیرا این عامل در افرادی که ویدیوهای بازاریابی شما را تماشا می کنند، تاثیرگذاری زيادی دارد.
  • در فیلم ها بايد يك راه ارتباطی و تماس از كسب و كار خود قرار دهيد تا مشتريان بتوانند با شما ارتباط برقرار كنند.

بازاریابی ویدئویی

مزایای بازاریابی ویدئویی

1. بازاريابی ويديو راهی قدرتمند برای شروع گفتگوها

گفتگو و متقاعد كردن مشتريان برای كسب و كارهای جديد بسيار سخت است، با این حال، می توانيد با ايجاد یک ویدیوی تبلیغاتی از كسب و كارتان همه چیز را به نفع خودتان تغيير دهيد. اما اين را در نظر داشته باشيد كه ويديوی كسب و كارتان بايد به صورت حرفه ای و با كيفيت بالا ضبط شده باشد.

2. بازاريابی ویدیو باعث می شوند برند شما سر زبان ها بيفتد

تبليغ برند شما از طريق محتوا كاری بسيار دشوار است، زیرا محتوا تنها به خواندن محدود می شود. اما فيلم ها تاثير بيشتری روی مخاطب می گذارند، به خصوص اگر طوری تهيه شده باشند كه داستان كسب و كار شما را بازگو كنند زيرا كه مخاطب از طریق پيام صوتی خيلی بهتر می تواند با محصولات و خدمات شما آشنا شود و در نتيجه ارتباط بهتری با كسب و كار شما برقرا می كند.

3. از تلفن های همراه غافل نشويد

امروزه میلیون ها نفر، ساعت ها در YouTube به تماشای فیلم می پردازند، مطالعات اخیر نشان می دهد که حدود 90 درصد از مصرف کنندگان اينترنت فیلم ها را از طريق گوشی های تلفن همراه خود تماشا می کنند همچنين هر سال تعداد بازدیدهای YouTube بيشتر از قبل می شود. بنابراين اگر ويديو خود را در YouTube قرار دهيد، مخاطبان شما از طريق موبايل نيز افزايش می يابند.

4. ويديوی خود را برای خزنده های گوگل بهينه كنيد

گوگل مالک YouTube است و به خودی خود مزايای زیادی برای بازاریاب هايی که پيام های خود را از طريق ويديو بارگذاری می كنند، دارد. آمارها حاكی از آن است كه وب سايت های مختلفی ويديو های خود را در يوتوب قرار می دهند اما نکته اینجاست که بايد ويديو را با عناوین SEO و SERPs بهینه سازی کنید.

5. بازاريابی ويديو راهی عالی برای جلب اعتماد مشتریان

بازاريابی ویدیویی باعث ایجاد اعتماد و برقراری ارتباطی طولانی مدت با مشتریان می شود، به اين معنی كه با بازگو كردن داستان نام تجاری خود در ويديویی 60 ثانیه ای می توانيد پاسخهای سریعی از بینندگان خود دريافت كنيد.

بازاریابی ویدئویی

6. بازاريابی ويديو راهی هوشمندانه برای جلب توجه خریداران

اغلب افراد به سختی می توانند پست های تبلیغاتی طولانی را بخوانند و گاهی اوقات نيز متوجه مفهوم آن نمی شوند. با توجه به اینکه خریداران واقعی در بيشتر مواقع به دنبال ديدن به جای خواندن هستند، تهيه فیلم های تبلیغاتی، هوشمندانه ترین روش برای جلب توجه اين دسته از خريداران است.

7. بازاريابی ويديو راهی موثر برای غلبه بر رقبا

بسیاری از شرکت های تجاری حقيقت بازاریابی ویدیو را پذیرفته اند. شايد انجام اين كار هزينه های گرانی داشته باشد اما استفاده از این استراتژی در كسب و كار باعث می شود نه تنها با رقبای خود آشنا شويد بلکه به شما کمک می کند تا مشتريان خود را سريعتر بدست آوريد.

8. در نظر گرفتن گروه های سنی خاص

آمارها نشان می دهد که گروه های سنی خاص، Instagram را به فیس بوک یا Pinterest ترجیح می دهند؛ بنابراين می توانيد از اين ابزارها نيز برای بازاريابی ويديويی خود استفاده كنيد.

9. نرخ بالای سهام اجتماعی

مطالعات نشان می دهند افراد تماشا كردن فیلم های آنلاین را به خواندن پست های محتوايی بيشتر ترجيح می دهند. به همين دليل استفاده از ويديو ها در بازاريابی بسيار موثر هستند همچنين بهتر است دکمه های اشتراک گذاری شبكه های اجتماعی را نيز در زیر فیلم های خود قرار دهيد.

 دلایل بسياری برای استفاده از بازاريابی ويديويی وجو دارد نکاتی که در این پست مورد بررسی قرار گرفت، به شما کمک می کند تا کمپین بازاریابی ويديویی خود را بهتر بسازید.

منبع : entrepreneur.com