الگوریتم کبوتر گوگل چیست؟

الگوریتم کبوتر گوگل، یکی از الگوریتمهای مهم در سئو است. اگر می خواهید سایت سئو شده ای داشته باشید، باید به خوبی با الگوریتم های سئو آشنا شوید. از شما دعوت می کنیم در این نوشته با آی وحید همراه باشید تا به خوبی با الگوریتم کبوتر گوگل Google pigeon algorithm آشنا شوید.

آشنایی با الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر، الگوریتمی محلی یا local است که باعث سئوی محلی می شود. سئوی محلی، به معنای سئو بر حسب مکان است. طبق الگوریتم کبوتر ، کسب و کارها و مکان هایی که نزدیکتر به کاربر هستند، در نتایج جستجو نشان داده می شوند.

 

الگوریتم کبوتر گوگل

حالا سئو بر حسب مکان به چه معناست؟

فرض کنید که شما در محله انقلاب تهران هستید و قصد دارید به رستوران بروید و غذا بخورید؛ اما از رستورانهای معروف تهران بی اطلاع هستید. در این زمان، به احتمال زیاد گوشی موبایل خود را از جیبتان در می آورید، وارد سایت گوگل می شوید و سرچ می کنید رستوران در تهران!

در حالت عادی، نتایج گوگل بر اساس میزان سئوی سایتها نمایش داده می شود و تمام رستورانهای فعال در سئو، در صفحه اول گوگل ظاهر می شوند. حالا ممکن است رستورانهایی که در سرچ گوگل با آنها مواجه شده اید، از شما بسیار دور باشند و نتوانید به آن رستورانها بروید. در اینجا است که بعد از جستجو در گوگل، به هدف خود دست پیدا نخواهید کرد. اما سئوی محلی، نزدیک ترین رستورانها به شما را نشان می دهد و رستورانهای محله انقلاب را به شما معرفی می کند.

در واقع سئوی محلی الگوریتم کبوتر گوگل ، باعث می شود که بهترین نتیجه و نزدیک ترین نتیجه به کاربر نشان داده شود.

شاید شما هم در عنوان بعضی از سایتها دیده باشید که نوشته اند: طراحی سایت در تهران. این سایتها، برای موفقیت در سئوی محلی و رعایت اصول الگوریتم کبوتر از عبارت «در تهران» استفاده می کنند. اگر افراد ساکن تهران خدمات طراحی سایت را سرچ کنند، این سایتها در ابتدا به آنها نمایش داده می شود.

هم چنین اگر دقت کرده باشید، بعضی از سایتها در صفحه درباره ما، از گوگل مپ استفاده می کنند و مکان شرکت خود را نشان می دهند. این موضوع، روی سئوی محلی این سایتها تاثیر می گذارد.

الگوریتم کبوتر گوگل، الگوریتمی عالی است و باعث می شود کاربران بهتر به نتیجه برسند.

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر گوگل در چه زمانی راه اندازی شد؟

شرکت گوگل الگوریتم کبوتر را در 20 آگوست 2013 راه اندازی و ایجاد کرد. این الگوریتم ابتدا در کانادا، سپس در انگلستان و بعد در کانادا و استرالیا اجرا شد. بزرگترین نتیجه الگوریتم کبوتر روی جستجوهای محلی بوده است. این الگوریتم، به کسب و کارهای محلی اجازه می دهد که مشتریان خود را راحت تر به سمت خود جذب کنند.

هدف شرکت گوگل از راه اندازی الگوریتم کبوتر چه بوده است؟

مهم ترین ماموریت سازمان گوگل، کسب رضایت کاربرانش است؛ زیرا تمام درآمد گوگل از طریق تبلیغات و جستجو به دست می آید و باید افراد را در کنار خود نگه دارد.

هدف شرکت گوگل این است که افراد به بهترین نتیجه دست پیدا کنند. گوگل دوست دارد که عالی ترین گزینه را به کاربر خودش نشان دهد و همواره رضایت کاربران خود را به دست بیاورد. الگوریتم هایی که برای وب سایتها طراحی می شوند، به این منظور طراحی می شوند که سایتها با بهترین امکانات و نتایج را در رتبه های بالاتر قرار دهد. سایتهایی که خوب سئو شده باشند و کاربران، تجربه خوبی از بازدید آن داشته باشند، در رتبه های بالاتر گوگل قرار می گیرد.

الگوریتم کبوتر گوگل

چگونه می توان با استفاده از الگوریتم کبوتر گوگل، سئوی سایت خود را بهبود داد؟

برای اینکه بتوانید با استفاده از الگوریتم کبوتر، سایت خود را بهینه تر کنید، باید کارهای زیر را انجام دهید:

  • مکان کسب و کار خود را صادقانه و به صورت دقیق روی نقشه گوگل مشخص کنید.
  • علاوه بر تمرکز روی الگوریتم کبوتر، تمام اصول مهم برای سئوی سایت را رعایت کنید.
  • هوشمندانه لینک سازی کنید، محتوای جذاب تولید کنید و کاری کنید که اعتبار سایت شما بیشتر شود. این موضوع روی رتبه طبیعی و محلی سایت شما تاثیر می گذارد.
  • از فضای کار خود عکس بگیرید و در شبکه های اجتماعی با هشتگ مناسب منتشر کنید. لینک شبکه های اجتماعی را در وب سایت خود نیز قرار دهید.
  • در عنوان سایت خود، مکان خود را ذکر کنید.
  • اگر می خواهید به خوبی در جستجوهای محلی حضور داشته باشید، ویدئو، عکس و متنهایی تهیه کنید که با مکان کسب و کار شما در ارتباط هستند.
  • خدمات خود را بهتر کنید و سعی کنید که بازخوردهای مثبتی به دست بیاورید.
  • با حذف محتواهای تکراری و قدیمی، میزان حضور کاربران در سایت را افزایش دهید.
  • اگر می خواهید جزو نتایج سئوی محلی باشید و اصول الگوریتم کبوتر را به خوبی رعایت کنید، کاری کنید که هیچگونه تخلفی از سایت شما سر نزند. استفاده از ترفندهای نادرست و تخلف، به سئوی سایت شما بسیار آسیب می زند.

با استفاده از این نکات، شما از آزمون سخت الگوریتم کبوتر گوگل Google Pigeon با موفقیت بیرون می آیید و سئوی محلی خوبی خواهید داشت. از اینکه تا انتهای این نوشته با آی وحید همراه بودید از شما متشکریم.