طراحی سایت شخصی چیست؟همه چیز درباره سایت شخصی
 • 20 دی 1398
 • بدون دیدگاه
 • فاطمه سیدی

طراحی سایت شخصی چیست؟همه چیز درباره سایت شخصی

آموزش

امروزه بسیاری از افراد برای این که بتوانند نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، به دنبال طراحی سایت شخصی می‌روند. البته در دنیای امروز با استفاده بیش از اندازه از شبکه‌های اجتماعی شاید تصور کنید که می‌توانید به جای طراحی سایت شخصی تنها برای رسیدن به اهداف خود از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. شما باید بدانید طراحی یک سایت شخصی با فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی هیچ گونه منافاتی ندارد به همین دلیل نیز می‌توانید از هردوی این موارد برای پیشرفت در زمینه کاری خود استفاده کنید. درادامه مطلب بیشتر درباره طراحی سایت شخصی بحث خواهیم کرد، باما همراه باشید.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی سایت شخصی به صفحه نمونه کار های آی وحید مراجعه کنید.

هدف از طراحی سایت شخصی چیست؟

افرادی که برای طراحی سایت شخصی اقدام می کنند، اهداف متنوعی دارند به همین دلیل نیز نمی‌توانیم یک هدف واحد را برای این سایت‌ها درنظربگیریم. برای مثال عده‌ای ممکن است برای نشان دادن رزومه آنلاین صفحاتی را ایجادکنند. برای مثال شما می‌توانید رزومه خود را در صفحات سایت خود به صورت آنلاین قراردهید، تا کاربران بتوانند آن را مشاهده کنند و بیشتر با شما آشنا شوند.

می‌توانید در سایت خود مقاله‌های زیادی را انتشاردهید، انتشار این مقالات می‌تواند با اهداف مختلفی صورت گیرد. برای مثال ممکن است هدف از انتشارمقالات تنها اطلاع رسانی به مخاطبین باشد.

طراحی سایت شخصی چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای این که بتوانیدطراحی سایت شخصی موفقیت‌های زیادی را کسب کنید، باید آن را براساس اصول و ویژگی‌های خاصش طراحی کنید. درادامه به بررسی برخی از این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

طراحی ریسپانسیو

امروزه بسیاری از افراد برای واردشدن به سایت‌های مختلف از گوشی‌های تلفن همراه خود استفاده می‌کنند. سایت شما باید این قابلیت را داشته باشد که کاربران بتوانند با کمک گوشی موبایل و یا تبلت زیر وارد سایت شما شوند. این خاصیت را که باید برای طراحی سایت شخصی درنظربگیرید، ریسپانسیو گویند.

انعطاف پذیری

از ویژگی‌های مربوط به طراحی سایت شخصی، انعطاف پذیری بالای آن است. سایت شما باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند نیازهای کاربر را پاسخ دهد.

هزینه کم

طراحی سایت شخصی نسبت به سایر وب سایت‌ها هزینه کمتری دارد. البته هزینه کمتری که برای این سایت‌ها پرداخت می‌کنید، به معنی امکانات کم این سایت‌ها نیست بلکه این سایت‌ها نیز مانند خیلی از سایت‌های دیگر امکانات خاص و ویژه‌ای دارند.

مدیریت راحت این سایت‌ها

مدیریت سایت‌های شخصی نسبت به سایر سایت‌ها بسیارراحت‌تر است و به کلی می‌توان گفت به هزینه کمتری نیازدارد. اگر از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده می‌کنید باید بدانید این سیستم‌ها امکانات بسیارزیادی دارند که برای مدیریت سایت شاید هرگز از این ویژگی‌ها استفاده نشود.

طراحی سایت شخصی

چه فاکتورهایی باید در طراحی سایت شخصی مدنظرقرارگیرد؟

چندزبانه بودن سایت

ازجمله مواردی که سبب می‌شود سایت شما مخاطبین بیشتری داشته باشد، می‌توان به چندزبانه بودن سایت اشاره‌کرد. اگر نمی‌توانید مطالب سایت را با چند زبان انتشار دهید می‌توانید تنها زبان انگلیسی را به سایت خود بیفزایید. توجه کنید اگر بخواهید درطراحی سایت شخصی از هرزبانی استفاده کنید باید اصول سئو را در آن رعایت کنید. بدین ترتیب جز نتایج برتر سایت گوگل قرارمی‌گیرید و می‌توانید بازدیدکنندگان بیشتری داشته باشید.

اطلاعات تماس خود را در سایت قراردهید

اگر می‌خواهید کاربران سایت نیز با شما ارتباط داشته باشند، باید حتما مکان مشخصی را در سایت برای نمایش اطلاعات تماس قراردهید. امروزه بیشتر سایت‌هایی موردتوجه بازدیدکنندگان قرارمی‌گیرند که ارتباط دوطرفه‌ای با کاربران دارند.

امکان ثبت‌نظر و دیدگاه

شما به عنوان یک کاربر زمانی که یک مطلب را می‌خوانید، دوست دارید نظرات خود را در آن سایت منتشرکنید. حال اگر در طراحی سایت شخصی این ویژگی را قرارندهید، کاربران حس خوبی را درباره سایت شما نخواهندداشت.

نمونه کارهای خود را در سایت قراردهید

اگر می‌خواهید با استفاده از طراحی سایت شخصی کسب وکار خود را رونق بخشید، می‌توانید نمونه کارهای خود را نیز در سایت قراردهید. این کار سبب می‌شود تا کاربر بعد از مطالعه روزمه کاری شما و بررسی نمونه کارها اطمینان بیشتری برای ثبت سفارش از طریق سایت شما داشته باشند.

مزایای استفاده از سایت شخصی

طراحی سایت شخصی مزایای بسیارزیادی دارد که سبب می‌شود تا کسب و کارتان رونق بیشتری پیداکند. درادامه برخی از مزایای این سایت را موردبررسی قرارمی‌دهیم.

افزایش دانش

مهم ترین عنصر هر سایت، محتوای درون ان است.اگر شما می‌خواهید خودتان محتوای سایت خود را بنویسید، این کار سبب می‌شود تا اطلاعات شما به مرورزمان بیشتر شود. هم چنین اگر نیازباشد محتوای جدیدی را در داخل سایت بارگذاری کنید که اطلاعات کافی درباره آن ندارید، مجبورید درباره آن مطلب اطلاعات کافی را کسب کنید تا بتوانید محتوای مناسبی را داخل سایت خود بارگذاری کنید.

بازاریابی اینترنتی

اگر شما کسب وکار خاصی دارید، می‌توانید با طراحی یک سایت شخصی نوعی بازاریابی انجام دهید و کسب وکارتان را رونق بخشید. برای مثال اگر شما در زمینه‌های مختلفی مانند طراحی، معماری، حسابداری و .. فعالیت می‌کنید، می‌توانید نمونه کارهای خود را در سایت قراردهید، هم چنین محتوایی مناسب حوزه تخصصی خود را نیز در سایت بارگذاری کنید. درنتیجه همه این مطالب می‌توانید مخاطبان بسیارزیادی را به خود جذب کنید و مشتریان خود را چندین برابر کنید.

برندسازی

امروزه دیگر بسیاری از افراد برای این که خدمات موردنظر خود را پیداکنند، تنها از جستجوهای اینترنتی بهره می برند. پس باطراحی سایت شخصی می‌توانید فعالیت خود را برای عموم کاربران آشکارکنید و بدین ترتیب به مرورزمان سایت شما به عنوان برند شما شناخته خواهدشد.

در طراحی سایت شخصی باید چه امکاناتی قراردهیم؟

 1. امکان ثبت نظر برای کاربران باید وجودداشته باشد
 2. مدیرسایت باید بتواند به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشد.
 3. باید در مطالب سایت خود از لینک‌های مرتبط استفاده کنید.
 4. کلمات کلیدی مربوط به هرصفحه باید ثبت شود.
 5. قالب مناسبی را برای سایت طراحی کنید.
 6. عکس و محتوای جدید سایت را به خوبی مدیریت کنید.
 7. سایت قابلیت درج محتوای چندرسانه‌ای را داشته باشد.
 8. نمایش منوی سایت به صورت ستونی
 9. نمایش همه محصولات و خدمات
 10. نمایش نمونه کارهای قبلی شما
 11. امکان چندزبان بودن سایت.

دراین مطلب به بررسی ویژگی‌های طراحی سایت شخصی پرداختیم، شما نیز می‌توانید با مطالعه این مطلب اطلاعات خوبی دراین زمینه کسب کنید. اگر می‌خواهید درطراحی این سایت موفق باشید، باید مسائلی که دراین سایت به صورت اصولی به آن پرداختیم را رعایت کنید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
2 رای, 3,00 از 5
Loading...
فاطمه سیدی

دانشجوی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) و خیلی دقیق و برنامه ریز و باهوش و نکته سنج هستم ........

دیدگاه شما عزیزان

 • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
 افزونه تولید محتوا هوش مصنوعی وردپرس