با سلام خدمت شما دوستان عزیز . امروز آموزش بهینه سازی سایت خبری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . سایت های خبری ، سایت هایی هستند که روزانه باید به روز رسانی شوند . مطالبی که در این گونه سایت ها قرار داده میشود باید به سرعت ایندکس شده و از لحاظ اسکیما ساختار مناسبی داشته باشند . به همین منظور سعی کردیم امروز توضیحاتی برای نحوه بهینه سازی این گونه سایت ها به شما عزیزان بدهیم .

آموزش بهینه سازی سایت خبری

اول از همه بهتر است نگاهی به Google News بیندازیم . همانگونه که متوجه شدید و در قسمت اخبار گوگل نیز مشخص است اوضاع به نسبت سایت های معمولی کمی پیچیده تر است . در بخش اخبار مهمترین چیز سرعت عمل است . مثلا اخبار امروز و این ساعت ممکن است برای هفته آینده دیگر جذابیتی نداشته باشد و به نوعی خبر قدیمی به حساب بیاید . در صورتی که میخواهید برای سایتتان هزینه کنید میتوانید از افزونه yoast مربوط به سایت های خبری تحت عنوان News SEO plugin استفاده کنید . این افزونه تماما مربوط به سایت های خبری است و دسته بندی های مختلف سایت خبری را شامل میشود . علاوه بر آن افزونه XML مربوط به سایت های خبری را ایجاد کرده و گوگل این نوع نقشه سایت را به خوبی تشخیص خواهد داد .

AMP

AMP برای هر وبسایتی مهم است ، اما با حجم عظیمی از افراد که اخبار را از طریق گوشی های هوشمند خود دریافت میکنند ، باید ببینید که آیا واقعا کار درستی بر روی سایت خبری به حساب می آید یا خیر . هدف AMP نمایش مقالات به صورت سریع در گوشی های موبایل میباشد . به جای نمایش سایت شما و تمام عناصر به صورت تمام ریسپانسیو ، تمرکز AMP بر روی نمایش محتوای اصلی مطلب شما میباشد .

سرعت خزیدن

همانگونه که گفته شد ایندکس شدن سریع مطالب در سایت های خبری بسیار مهم است . یکی از موارد ایندکس شدن سریع ، بهینه سازی سرعت سایت میباشد . اما در کنار آن باید مطمئن شوید که نقشه سایت XML سایت شما موجود است . توجه داشته باشید که نقشه سایت های خبری با نقشه سایت های معمولی متفاوت است و یک سری قواعد و دستورالعمل برای این کار وجود دارد . نمونه آن ها به صورت زیر است :

  • نقشه سایت میتواند تنها شامل خبرهای دو روز اخیر باشد ( و البته مقالات در ایندکس های خبری تا 30 روز باقی میمانند )
  • باید نقشه سایت خبری خود را به صورت مداوم با مطالب و اخبار منتشر شده جدید به روز رسانی کنید .
  • محدودیت لینک نقشه سایت خبری 1000 لینک است .
  • برای هر مقاله جدید یک نقشه سایت جدید ایجاد نکنید . بلکه نقشه سایت موجود خود را به روز کنید .
  • از تولید کننده نقشه سایت گوگل برای تولید سایت مپ استفاده نکنید .

سرعت خزیدن میتواند بهبود داشته باشد ، اگر شما همواره سایت خود را با اخبار های جدید به روز رسانی کنید . اگر بات گوگل در هر بار سر زدن و خزیدن درون سایت شما مطالب جدید پیدا کند مطمئنا تعداد دفعات خزیدن در سایت شما را افزایش خواهد داد . این بدین معنی است که شما نیاز به یک هاست مناسب و البته قوی نیز دارید . زیرا در هر بار سر زدن بات گوگل ، سایت شما باید در دسترس باشد و این یعنی آپتایمی به میزان 99.9 درصد نیاز دارید .

آموزش بهینه سازی سایت خبری

ساختار سایت خبری شما

در سایت خبری شما ، در یک سمت شما مقالات را خواهید داشت و در سمت دیگر ، طبقه بندی هایی نظیر برچسب ها و دسته بندی ها وجود خواهد داشت . این را حتما توجه کنید که ساختار سمت دوم خیلی مهم تر از بخش اول یعنی مقالات میباشد . شما باید طبقه بندی های سایت خود را بهینه سازی کنید تا بهترین نتیجه را از صفحات سایت خود بگیرید . یکی از موسسان سایت yoast در این باره اینطور میگوید :

  1. دسته های خود را ارزیابی کنید .
  2. زیر دسته و برچسب اضافه کنید .
  3. صفحه بندی اضافه کنید .
  4. و دوباره : مطالب تاریخ گذشته را از بین ببرید .

شما همچنین میتوانید به روز رسانی مقاله ها و اخبار خود را درون خبر فعلی به کار ببرید و دیگر نیازی نیست که دست به ایجاد یک خبر و مقاله جدید بزنید . بخش خبری گوگل در واقع از شما یک لینک دائمی برای خبر میخواهد . شما با بروز رسانی خبر تنها عنوان آن را به روز میکنید و تغییری در لینک آن ایجاد نمیکنید . این کار به شما این اجازه را میدهد که اخبار خود را در رویدادهای بزرگ بیشتر رشد دهید و همچنین بازدید بیشتری دریافت کنید .

امیدوارم که آموزش بهینه سازی سایت خبری به شما کمک خوبی کرده باشد و بتوانید در بهبود و بهینه سازی سایت های خبری خودتان دانشی به مجموعه اطلاعات عمومی خود اضافه کرده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .