در قسمت های قبلی کلیاتی در مورد بهینه سازی تصاویر در شبکه های اجتماعی برای شما مطرح کردیم که اکنون میخواهیم در مورد شرایط پلتفورم های مختلف برای استفاده از پروتکل opengraph برای شما توضیح دهیم .

بهینه سازی تصاویر در شبکه های اجتماعی – قسمت سوم

اکنون به بررسی پلتفورم های مختلف میپردازیم .

 

فیسبوک

زمانی که چندین تگ og:image تعریف شده باشد ، فیسبوک از اولین تگی که تنظیم شده است استفاده خواهد کرد .

 

اینستاگرام

اینستاگرام رفتاری مشابه فیسبوک دارد . بجز این مورد که اینستاگرام فقط پیشنمایش را برای تصاویر اندازه کوچک نمایش میدهد که ابعاد آن در حدود 256*256 باشد . البته تا اندازه 400*400 نیز دیده شده که پیش نمایش ایجاد شده است .

 

توئیتر

توئیتر از آخرین تصویری که به عنوان تگ og:image مشخص شده استفاده خواهد کرد . مگر اینکه تگ twitter:image وجود داشته باشد .

 

واتسآپ

واتسآپ نیز از تصویر آخر استفاده میکند .

 

اسکایپ

تصویر اولی که تگ og:image برای آن تنظیم شده است را نمایش میدهد . با این تفاوت که کش آن دائمی است و تغییر دادن یا حذف آن غیر ممکن است .

 

تلگرام

تلگرام از کش فیسبوک استفاده میکند (که قاعدتا همان تصویر اول برچسب خورده با تگ og:image میباشد) .اگر خواستید کش یک سایت را خالی کنید میتوانید از https://telegram.me/webpagebot استفاده کنید .

 

پینترست

مستندات پینترست نشان میدهد که سایتشان از 6 تگ og:image پشتیبانی میکند . با این حال با اشتراک گذاری تصاویر تنها تصویر اول نمایش داده میشود .

 

گوگل پلاس

مستندا گوگل پلاس میگوید که این سایت تصاویر تعریف شده در مجموعه تگ های schema.org را به پروتکل OpenGraph بیشتر ترجیح میدهد . به صورت تئوری گوگل پلاس به کاربران شما اجازه میدهد تا مجموعه تصاویر مخصوصی برای گوگل پلاس تنظیم کنند .

 

خب امیدواریم که از قسمت سوم بهینه سازی تصاویر در شبکه های اجتماعی استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خودتان مربوط به مطالب بلاگ آی وحید با ما مطرح کنید و در میان بگذارید .