آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید

آموزش

امروز آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید را برای شما آماده کرده ایم . در این آموزش شما خواهید دانست چگونه لینک های خروجی سایت خود را در صفحه جدید باز کنید . لینک های خارجی لینک هایی هستند که شما کنترلی بر روی آنها ندارید . ترجیحا باز شدن این لینک ها در پنجره یا زبانه جدید توصیه میشود زیرا اگر در زبانه جاری کاربر این لینک ها باز شوند نوعی نرخ فرار محسوب میشوند .

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید ویرایشگر گوتنبرگ

در بخش اول آموزش به سراغ کار با ویرایشگرهای وردپرس میرویم که خود به دو بخش گوتنبرگ و ویرایشگر کلاسیک تقسیم میشود . همچنان افرادی هستند که بخاطر ناسازگاری و حتی راحت نبودن از ویرایشگر کلاسیک به جای ویرایشگر جدید گوتنبرگ که به صورت ویرایشگر پیشفرض وردپرس 5 به بعد معرفی شده است استفاده میکنند . برای اینکه لینک های خود در گوتنبرگ را در زبانه جدید باز کنید کافیست به تصویر متحرک زیر دقت کنید :

همچنین میتوانید برای لینک کردن نوشته در سیستم عامل ویندوز از کلید های ترکیبی Ctrl+K نیز استفاده کنید . تصویر گویای تمام نکات است و نیازی به توضیح مورد اضافه تر نیست . برای توضیح هم سر شما را درد نمی آوریم . در صورتی که از ویرایشگر کلاسیک استفاده میکنید . متنی که میخواهید لینک دار شده را انتخاب کرده و در بالای نوار ابزار بر روی علامت سنجاق کلیک کنید . سپس در کادر باز شده بر روی گزینه چرخ دنده تنظیمات کلیک کنید تا کادر تنظیمات لینک شما باز شود .

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید گوتنبرگ

با باز شدن کادر تنظیمات کافیست تیک باز کردن در زبانه جدید را انتخاب و سپس لینک خود را وارد کنید تا لینک شما در زبانه جدید باز شود .

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید ویرایشگر کلاسیک

در صورتی که به میخواهید در قالب خود ویرایش انجام دهید و یا هر کار دیگر میتوانید از نمونه کد زیر استفاده کنید . این کد لینک شما را در زبانه جدید باز میکند :

<a href="http://example.com" target="_blank" rel="noopener">Link Text</a>

تغییر تمام لینک های سایت به حالت باز شدن در پنجره جدید

در صورتی که قبلا کلی لینک داشتید و این کار را انجام نداده اید و اکنون میخواهید این کار را انجام دهید میتوانید افزونه Open External Links in a New Window را نصب و فعال کنید . این افزونه تمامی لینک های خروجی سایت شما را در یک پنجره جدید باز میکند . افزونه تنظیماتی ندارد و به صورت خودکار تمامی کارها را برای شما انجام میدهد . توجه کنید که در صورتی که افزونه غیر فعال شود تمامی لینک هایی که در پنجره جدید باز میشدند نیز به حالت قبل برمیگردد .

امیدوارم که از این آموزش استفاده کرده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما درباره این مطلب در میان بگذارید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 2,50 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421