امروز آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید را برای شما آماده کرده ایم . در این آموزش شما خواهید دانست چگونه لینک های خروجی سایت خود را در صفحه جدید باز کنید . لینک های خارجی لینک هایی هستند که شما کنترلی بر روی آنها ندارید . ترجیحا باز شدن این لینک ها در پنجره یا زبانه جدید توصیه میشود زیرا اگر در زبانه جاری کاربر این لینک ها باز شوند نوعی نرخ فرار محسوب میشوند .

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید ویرایشگر گوتنبرگ

در بخش اول آموزش به سراغ کار با ویرایشگرهای وردپرس میرویم که خود به دو بخش گوتنبرگ و ویرایشگر کلاسیک تقسیم میشود . همچنان افرادی هستند که بخاطر ناسازگاری و حتی راحت نبودن از ویرایشگر کلاسیک به جای ویرایشگر جدید گوتنبرگ که به صورت ویرایشگر پیشفرض وردپرس 5 به بعد معرفی شده است استفاده میکنند . برای اینکه لینک های خود در گوتنبرگ را در زبانه جدید باز کنید کافیست به تصویر متحرک زیر دقت کنید :

همچنین میتوانید برای لینک کردن نوشته در سیستم عامل ویندوز از کلید های ترکیبی Ctrl+K نیز استفاده کنید . تصویر گویای تمام نکات است و نیازی به توضیح مورد اضافه تر نیست . برای توضیح هم سر شما را درد نمی آوریم . در صورتی که از ویرایشگر کلاسیک استفاده میکنید . متنی که میخواهید لینک دار شده را انتخاب کرده و در بالای نوار ابزار بر روی علامت سنجاق کلیک کنید . سپس در کادر باز شده بر روی گزینه چرخ دنده تنظیمات کلیک کنید تا کادر تنظیمات لینک شما باز شود .

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید گوتنبرگ

با باز شدن کادر تنظیمات کافیست تیک باز کردن در زبانه جدید را انتخاب و سپس لینک خود را وارد کنید تا لینک شما در زبانه جدید باز شود .

آموزش تنظیم باز شدن لینک ها در پنجره جدید ویرایشگر کلاسیک

در صورتی که به میخواهید در قالب خود ویرایش انجام دهید و یا هر کار دیگر میتوانید از نمونه کد زیر استفاده کنید . این کد لینک شما را در زبانه جدید باز میکند :

<a href="http://example.com" target="_blank" rel="noopener">Link Text</a>

تغییر تمام لینک های سایت به حالت باز شدن در پنجره جدید

در صورتی که قبلا کلی لینک داشتید و این کار را انجام نداده اید و اکنون میخواهید این کار را انجام دهید میتوانید افزونه Open External Links in a New Window را نصب و فعال کنید . این افزونه تمامی لینک های خروجی سایت شما را در یک پنجره جدید باز میکند . افزونه تنظیماتی ندارد و به صورت خودکار تمامی کارها را برای شما انجام میدهد . توجه کنید که در صورتی که افزونه غیر فعال شود تمامی لینک هایی که در پنجره جدید باز میشدند نیز به حالت قبل برمیگردد .

امیدوارم که از این آموزش استفاده کرده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما درباره این مطلب در میان بگذارید .