با سلام خدمت کاربران محترم و عزیز آی وحید . حدود 10 روز پیش اقدام به افزودن بخش جدیدی به نام اخبار هفتگی در سایت آی وحید کردیم که متوجه بازخورد مثبت کاربران شدیم . به همین دلیل با انرژی بیشتری قصد بهتر کردن این بخش جدید و تازه متولد شده از آی وحید را داریم . سعی میکنیم اخبار های متفاوت که البته بیشتر مربوط به موضوعات مرتبط با آی وحید میباشد را مطرح کنیم . خوشحال میشویم که تا پایان این مطلب نیز همراه با ما باشید و نظر خود را برای ما ارسال کنید .

اخبار هفتگی 6 آذر

مهمترین خبر درون سایت آی وحید میتواند امروز مربوط به انتشار نسخه 5 وردپرس باشد . وردپرس قرار بود ابتدا نسخه جدید از سیستم مدیریت محتوای خود را در حدود 1 هفته زودتر منتشر کند اما به دلیل اینکه میخواست بهتر بتواند بر روی نسخه های بتا و RC تست های فنی خود را انجام دهد، تصمیم به انتشار این نسخه در تاریخ 27 نوامبر گرفت . در حال حاضر که در حال نوشتن مطلب امروز هستیم متاسفانه هنوز نسخه جدید منتشر نشده است و لازم به ذکر است که بگوییم تنها دلیل عدم انتشار مطلب جدید به خاطر انتظار برای انتشار نسخه جدید وردپرس و مقاله ویژه برای آن بوده است . که البته متاسفانه تا این لحظه همچین اتفاقی نیوفتاده است .

زیاد نمیخواهیم روی نسخه جدید وردپرس در این مطلب مانور دهیم اما تا جایی که سایت رسمی وردپرس در قسمت بلاگ خود منتشر کرده نسخه جدید با ویرایشگر بر پایه بلاک است . چیزی که میتوان در بعضی از سیستم های مدیریت محتوا میتوان مشاهده کرد .

 

در هفته گذشته yoast نسخه جدید افزونه خود (9.2.0) را برای وردپرس منتشر کرد که دارای تغییراتی از لحاظ سازگاری با ویرایشگر جدید وردپرس بود . اگر افزونه را بر روی سایت خود نصب و فعال دارید احتمالا اطلاعیه به روز رسانی آن را مشاهده کرده اید . در غیر اینصورت میتوانید از طریق پیشخوان افزونه خود آن را نصب و فعال و از امکانات حالب آن استفاده کنید .

 

در بخش منهای وردپرس میخواهیم کمی درباره بازار بی ثبات ارز صحبت کنیم . درست است که ارز ربطی به سایت و فناوری اطلاعات و مسائلی از این قبیل ندارد اما برای کسانی که طراح سایت ، توسعه دهنده و فروشنده سرور و … هستند بسیار مهم است . در ده روز اخیر قیمت ارز بسیار ناپایدار بوده و برخی روزها دلار مبلغ 13 هزار تومن ، در بعضی روزها 15 هزار تومان و تا این لحظه در کانال 11 هزار تومان البته به گفته منابع خبری که متاسفانه ما از این دلار 11 هزار تومانی در قیمت سرورهای خود چیزی مشاهده نکردیم ! امیدوارم هر چه زودتر قیمت ارز به قیمت معقول خود و چیزی که در سال گذشته وجود داشت برسد اما عده ای این اجازه را نمیدهند که قیمت کم شود !

 

اینستاگرام تصمیم گرفته تا ظاهر پروفایل های کاربران خود را تغییر دهد . این امکان اینستاگرام به دلیل افزایش جذابیت به بخش ظاهری پروفایل کاربران بوده که در حال حاضر به صورت تستی بر روی بعضی از صفحه کاربران اعمال شده و در آینده نزدیک بر روی صفحه تمامی کاربران مشاهده خواهد شد .

همچنین اینستاگرام بخشی به نام Your Activity را برای کاربران در نظر گرفته تا با استفاده از آن بتوانند فعالیت خود را در این شبکه احتماعی بهتر مدیریت کنند .

وایبر امکان ایجاد گروه های میلیونی به نرم افزار خود اضافه کرد . این پیام رسان که قبل از تلگرام به بهترین پیام رسان در ایران تبدیل شده بود به دلیل مشکلاتی که در سرعت و ارتباط برای آن پیش آمده بود به یکباره کاربران خود را از دست داد .

امیدوارم از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما درباره اخبار هفتگی آی وحید در میان بگذارید .