سلام خدمت کاربران عزیز . امروز با اخبار هفتگی در خدمت شما هستیم . اتفاقات جالبی امروز افتاده و قرار است در هفته پیش رو نیز اتفاقاتی بیوفتد . ما سعی میکنیم اخباری که امروز داشتیم به اطلاع شما عزیزان برسانیم . امیدوارم تا پایان با ما همراه باشید .

اخبار هفتگی

همگی شما عزیزان احتمالا در جریان هستید که نسخه رسمی جدید وردپرس قرار است که 27 نوامبر یعنی حدود 10 روز دیگر منتشر شود . تا زمان انتشار نسخه رسمی ، نسخه های بتای مختلفی منتشر میشود که تا زمان انتشار رسمی آن کاربران میتوانند از آن استفاده و در صورت دیدن مشکل آن را اطلاع دهند . در نسخه های بتای بعدی ایرادات رفع و باز همین روند ادامه پیدا خواهد کرد تا اینکه نسخه اصلی منتشر شود و در نهایت خواهید دید اکثر ایرادات دیده شده در نسخه های بتا رفع شده است . اکنون نسخه وردپرس 5 بتا 5 منتشر شده و کاربرانی که علاقه به تست آن دارند میتوانند آن را انجام دهند . در این نسخه از وردپرس سازگاری با نسخه پی اچ پی 7.3 پیدا شده است . در نسخه جدید قرار است از قالب جدید 2019 به عنوان قالب پیشفرض برای ظاهر سایتتان استفاده شود .

گوتنبرگ نیز نسخه جدید خود را ارائه داد . نسخه 4.4 از گوتنبرگ بتا نیز منتشر شد . در نسخه 4.4 این افزونه ایراداتی از جمله مشکلات آپلود تصویر ، پیوندهای یکتا ، ستون ها ، پس زمینه ویدیو و … را حل کرده است .

در کنار وردپرس ، ووکامرس نیز نسخه جدید هماهنگ با گوتنبرگ ارائه کرده است . معمولا اکثر افزونه ها همزمان با انتشار نسخه های جدید وردپرس ، نسخه جدید خود را ارائه میدهند . این نسخه جدید شامل بروز رسانی هسته وردپرس میباشد . البته لازم به ذکر است قبل از تست نسخه های جدید روی یک سایت فعال حتما روی یک سایت تستی افزونه ها را نصب و فعال سپس کارکرد آن را بررسی کنید .

 

منهای وردپرس

اگر بخواهیم در مورد دنیای اینترنت و غیر از وردپرس خبرهایی خدمت شما عرض کنیم مهم ترین مسئله مربوط به اینترنت و حمله اسرائیل به زیر ساخت اینترنت کشور میباشد . روز دوشنبه ۱۴ آبان وزیر ارتباطات و فناوری خبری در مورد حمله اسرائیل به زیر ساخت اینترنت ایران اعلام کرد و گفت که بدون بروز مشکلی این حمله خنثی شده بود . اما متاسفانه عواقب آن در خبری که اعلام نشد تا 1 هفته در اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت وجود داشت . به گونه ای که برای اکثر کاربران اینترنت به اینترانت تبدیل شد و اکثر سایت های دارای سرور خارجی با مشکل باز میشدند . خدارا شکر این مشکل پس از یک هفته برای کاربران رفع شد . ما اطلاع دقیقی نداریم که دقیقا این مشکل مربوط به حمله اسرائیل به اینترنت ایران بوده یا از جای دیگر بود . حتی نمیدانیم که این که اعلام شد حمله بدون بروز هیچ گونه مشکل خنثی شد تا چه میزان برای راحت کردن خیال مردم بوده است ولی میدانیم که تا 1 هفته مشکل سراسری در اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت ایران وجود داشت . این مشکل رفع شده ولی باید فکری به حال مشکلات بعدی کنیم .

دوست داریم اخباری به صورت هفتگی و یا ماهانه برای شما منتشر کنیم . خوشحال میشویم نظر شما را نیز در این مورد جویا شویم .