با اخبار هفتگی 24 مهر در خدمت شما هستیم . خبرهای مربوط به بازه زمانی تا خبر هفتگی قبلی در همین مطلب برای شما قرار داده میشود . با ما همراه باشید .

اخبار هفتگی 24 مهر

افزونه Yoast نسخه 12.3 منتشر شد . در این نسخه تعدادی از مشکلات رفع شده و علاوه بر آن یک زبان به این افزونه اضافه شده است .

اگر از علاقه مندان به افزونه بادی پرس هستید باید بگویم نسخه 5 این افزونه منتشر شد . در صورتی که با این افزونه هیچ آشنایی ندارید به صورت خلاصه میتوان گفت این افزونه امکانی شبیه شبکه اجتماعی و انجمن به سایت شما اضافه میکند .

نسخه بتا 2 از وردپرس 5.3 منتشر و آماده تست افراد تست کننده نسخه های بتا میباشد .

پروژه وردپرس 5.3 برای ترجمه بهتر به سایر زبان ها کلید خود و شما میتوانید از طریق سایت وردپرس اقدام به مشارکت در این ترجمه داشته باشید .

رویداد بزرگ نمایشگاهی گوگل در چند روز آینده برگزار می شود و انتظار می رود گوگل از پیکسل 4 خود با فناوری چهره ای که دارد رونمایی کند ، قابلیتی که تا کنون فقط اپل از آن برخوردار بوده و حال پیکسل 4 با آن رقابت می کند .

نسخه ۵.۱۲ تلگرام منتشر شد. امکانات مختلفی در این نسخه قرار گرفته اند که در صورت بروز رسانی تلگرام خود از طریق هشدار آن را مشاهده خواهید کرد !

استفاده از اطلاعات شخصی کاربران این بار از سوی توییتر ،
توییتر در پستی از کاربران خود به جهت استفاده غیر عمدی از شماره تلفن هایشان عذر خواهی کرد این شرکت تاکیید کرده است که به سبب باگی که در الگوریتم های آن وجود داشته این اتفاق افتاده و کاملا ناخواسته بوده همچنین توییتر خاطر نشان کرد که مشکل فوق را نیز برطرف کرده است و دیگر چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

اینستاگرام قسمت جدیدی را اضافه کرد که در آن ایمیل های ارسال شده اعتبار سنجی می شوند ، تمام ایمیل های ارسال شده از سمت اینستاگرام در قسمت Emails from Instagram قرار می گیرند و اگر ایمیلی در این قسمت قرار نداشت و برای شما ارسال شده بود به منظور کلاهبرداری و حملات فیشینگ می باشد و باید سریعا آن را حذف کنید .

اینستاگرام اعلام کرد تب Following را به‌زودی حذف خواهد کرد؛ تبی که کاربران می‌توانند در آن فعالیت‌های همه‌ی حساب‌های کاربری که دنبال می‌کنند شامل لایک‌ها و نظرات آن‌ها در پست‌های دیگران را رصد کنند.

‏یک محقق امنیتی یک حفره امنیتی بزرگ در واتساپ کشف کرده است که به مهاجم امکان می‌دهد با ارسال یک Gif دستکاری شده، به فایل ها و مسیج های کاربر دسترسی پیدا کند. ‌

امیدوارم از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در پایین همین صفحه در میان بگذارید .