سلام خدمت دوستان عزیز . این دو روز که نتوانستم برایتان مطلب بنویسم دلم برایتان تنگ شده بود . امروز اخبار هفتگی 20 آذر رو براتون آماده کرده ایم . امیدواریم که تا انتها با ما همراه باشید . سعی میکنیم اخباری که در دو هفته اخیر پس از آخرین مطلب اخبار هفتگی داشتیم برایتان مطرح کنیم .

اخبار هفتگی 20 آذر

در دو هفته ای که گذشت ما منتظر بودیم تا وردپرس نسخه جدید منتشر شود و این نسخه بالاخره در چند روز گذشته منتشر شد و به صورت رسمی شاهد عرضه نسخه 5 بودیم که با ویرایشگر پر سر و صدای گوتنبرگ به قول خودش غوغایی به پا کرده بود !

 

امروز و دیروز زمزمه هایی مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام به گوش رسید که طبق اظهار نظر یکی از مسئولان این شبکه اجتماعی گفته شده که سایت اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر میشد . این در حالی است که تلگرام به گفته یکی از مسئولین در ابتدا به دستور آقای روحانی فیلتر شده و هنوز هم این کار به صورت کامل انجام نشده و هاتگرام و طلا گرام که تلگرام های دولتی نامیده میشوند ( ! ) هنوز در حال کار هستند .

لینک خبر دستور تلگرام توسط آقای روحانی 

 

قیمت ارز در دو هفته اخیر تقریبا ثبات داشته و روی 11 هزار تومان برای دلار به صورت میانگین ثبت شده است . اما با وجود ارزان شدن چند هزار تومانی دلار نسبت به قبل باز هم با افزایش اجناس به بهانه افزایش ارز مواجه هستیم .

 

اینستاگرام و تلگرام نسخه های جدید خود را ارائه دادند . در نسخه جدید تلگرام امکان instant view2 و استفاده از زبان های مختلف و بسیاری موارد کوچک دیگر انجام شده و در اینستاگرام امکان تعیین دوستان نزدیک و ارسال پیام صوتی در دایرکت اضافه شده است . توجه کنید که به تبلیغ سایت ها و یا کانال های مختلف در مورد بروز رسانی برنامه ها اعتنایی نکنید و تنها از فروشگاه گوگل پلی که منبع رسمی انتشار بروز رسانی نرم افزارهای اندرویدی است این نرم افزارها را به روز کنید . برای گوشی های آیفون نیز میتوانید از مارکت رسمی آیفون بروز رسانی را انجام دهید .

 

به دستور بانک مرکزی ، تمام بانک های ایرانی باید برای انتقال وجه از حساب یا کارت مشتریان خود باید سرویس رمز یکبار مصرف ارائه دهند . در صورتی که این کار انجام نشود و سوء استفاده ای یا سرقتی صورت گیرد تمام مسئولیت ها بر عهده بانک خاطی خواهد بود .

 

امیدوارم از اخبار هفتگی 20 آذر لذت برده باشید . خوشحال میشویم تا نظر خود را درباره بخش جدید آی وحید به ما ارائه دهید .