امروز میخواهم با شما در مورد اختلاس سخن بگویم . واقعیتی تلخ که در تمام دنیا وجود دارد و حتی دولت اسلامی ایران نیز نتوانسته از بروز اختلاس در کشور عزیزمان جلوگیری کند . البته تقصیر و مقصر دولت نیست بلکه افرادی هستند که به سبب حرص و طمع های فراوان دست به پول شویی و کلاهبرداری از دیگران زده و در جرم بالاتر با نام اختلاس یا شناسایی شده ،دستگیر میشوند و یا مانند افراد دیگری که نمونه های آن در این مدت ها کم نبوده است فرار میکنند . این مطلب بعد از مطلب فیلترینگ تلگرام یکی از مطالب مورد علاقه بنده هست . پس پیشنهاد میکنم آن را دنبال کنید .

کلاس آموزش اختلاس – ثبت نام شروع شد!!

شاید عنوان مطلب خنده دار باشد اما در حقیقت این یک مطلب طنز تلخ نقد اجتماعی است . ممکن است افرادی باشند که با این مطلب مخالف باشند ( که البته خوشحال میشویم که نظر خودشان را اعلام کنند ) اما به نظر بنده اکثر افرادی که این مطلب را خواهند خواند با من هم عقیده خواهند بود .

متاسفانه امروزه در دنیایی زندگی میکنیم که با پیشرفته شدن تکنولوژی جرم و جنایت نیز گسترده تر شده است و میتوان گفت با افزایش هوش و آگاهی مردم جرم و جنایت ها از پیچیدگی بیشتری برخوردار شده اند . یکی از دقیق ترین جرم ها اختلاس میباشد . باید به جرات این اظهار نظر را کرد زیرا در اختلاس های چند هزار میلیاردی افرادی دقیق با محاسبات پیچیده برای جلوگیری از فاش شدن این عملیات نه چندان خوب دست دارند . اختلاس در سامانه ویکی پدیا اینگونه معرفی شده است :

اختلاس به برداشت غیرقانونی اموال دولتی یا غیردولتی که توسط کارمندان و کارکنان دولت یا وابسته به دولت انجام می‌گیرد، گفته می‌شود.اختلاس گونه‌ای از کلاه‌برداری محسوب می‌شود که بیشتر به صورت برنامه‌ریزی شده، منظم و پنهان و بدون رضایت و آگاهی دیگران انجام می‌پذیرد.

اختلاس یک جرم جهانی است و فقط مربوط به ایران نیست و آن را با کلمه لاتین Embezzlement به همان معنای اختلاس میشناسند . زمانی میشود که یک فرد ارشد و عالی رتبه کشوری به مانند یک گوسفند در لباس گرگ در ظاهر به مردم خدمت میکند اما پس از مدتی با پول کلانی فرار میکند . شاید وقتی نام اختلاس می آید همگی ما به یاد نام م.ر.خ بیوفتیم که با 3000 میلیارد اختلاس از ایران فرار کرد . البته بی شک قبل از او افرادی بودند که اختلاس کرده بودند اما بسیار موفق تر از وی عمل کرده و کسی آنها را نشناخته و البته صدایش را هم در نیاوردند! البته پس از این ماجرا و عادی شدن اختلاس های میلیاردی نام اشخاص دیگری نیز افشا شد . همانند ب.ز و خیلی افراد دیگر که به دلیل خارج شدن از بحث اصلی نمیخواهیم نامی از آن افراد بیاوریم .

 

اختلاس

 

در دنیای اطراف ما نیز هستند افراد زیادی که مشغول کلاه برداری هستند و ما نیز از آنها بی خبریم . به نمونه های آن میتوانیم در زیر اشاره کنیم :

  • سایت هایی که به عنوان درگاه واسطه در حال فعالیت بودند که بعد از مدتی با بدست آوردن پول فراوانی از تراکنش های کاربران اقدام به تعطیل کردن و بالا کشیدن پول کاربران کردند .
  • سایت هایی که با نام هاستینگ های تابستانه که در تابستان فعالیت خود را آغاز میکردند ( صاحبان آنها معمولا نوجوانانی بودند که پس از اتمام مدرسه در سه ماه تابستان فعالیت میکردند ) و پس از اتمام تعطیلات تابستانی و بازگشایی مجدد مدارس کسب و کار کذایی خود را تعطیل میکردند و مشتریان بیچاره را آواره میکردند .
  • سایت هایی که با عنوان طراحی سایت ( ارزان قیمت و یا هر چیز دیگری ) فعالیت میکردند هزینه دریافت میکردند و سفارشی تحویل نمیدادند .
  • سایت هایی که با عنوان تبلیغات کلیکی و افزایش بازدید به سر کار آمده اما در صورت تعداد کلیک مناسب درستی بازدیدها به بهانه های مختلف کاربری که قصد تسویه حساب دارد را مسدود میکنند .
  • سایت هایی که تحت عنوان شرط بندی فعالیت کرده و هدفشان تنها گرفتن پول از کاربر است .
  • و حتی در این میان سایت های دولتی و شرکت های دولتی که با فروش اطلاعات خود به سایر شرکت های دیگر پایه گذار تبلیغات بسیار هدفمند اما آزار دهنده برای کاربران میشدند ( نمونه های آن اپراتورها ، سایت های مدیریت کسب و کار ها ، سازمان های آموزشی و … که متاسفانه جای تاسف دارد که به حقوق کاربران خود اصلا توجه نکرده و کاربران خود را صرفا منبعی برای کسب درآمد خود میبینند .

 

اما نمیتوان همه را با هم نوشت و تر و خشک را با هم سوزاند . در درگاه های واسطه سایت های بسیار خوبی فعالیت میکنند که یکی از آنها جیبمی از زیر مجموعه های همین مجموعه آی وحید میباشد .

در میان سایت های هاستینگ هستند سایت های معتبر و عالی که به کاربران خود اهمیت داده و حتی با وجود ضرر های مختلف از ابتدای کار تا کنون سال های پیاپی در حال فعالیت بوده اند تا بتوانند با کیفیت خدمات رضایت مشتریان خود را جلب کنند .

سایت های طراحی سایت مانند آی وحید که با کسب رضایت شما توانسته یکی از پرطرفدار ترین مجموعه ها و شرکت های فعال در این عرضه شود . سازمان ها و ارگان هایی که با وجود پیشنهاد های میلیاردی اما تن به به وجود آوردن مزاحمت برای کاربران خود نشده اند .

درست است که در ایران قانون کپی رایت نداریم اما حداقل سعی کنیم با فرهنگ خودمان این قانون را برای خودمان به وجود آوریم . سعی کنیم به کاربران خود بهترین خدمات را ارائه دهیم زیرا در سیستم مشتری مداری نوین بهترین تبلیغ رضایت مشتری از شماست .

به فکر این نباشیم که اگر در ماه تنها یک مشتری پیدا میشود ، همان مشتری را به گونه ای تیغ بزنیم که دیگر برای بار اول و آخرش باشد که به سمت شما آمده است .

 

اختلاس

 

سعی کنید زیر آب همکاران خود را نزنید !! شاید خنده دار باشد اما به شخصه شاهد همه این موارد بوده ام حتی همین مورد آخر که یک مجموعه به سبب فروش بیشتر اقدام به خراب کردن همکار خودش کرده است . متاسفانه این مورد یادمان رفته که اگر میخواهیم فروش خوبی داشته باشیم باید ابتدا رضایت مشتری را جلب کنیم نه اینکه بدی دیگران را به او بگوییم !!

اگر به دنبال راه های کلاهبرداری و اختلاس اینجا آمده اید باید از شما عذرخواهی کنم زیرا حداقل سعی ما این است که در دنیایی که بیشتر افراد به فکر خودشان هستند ما به فکر مشتریان خود باشیم تا اینکه کلاه گشادی بر سر آنها بگذاریم .

میخواستم مطلب خود را کمی صریح تر و بی پروا تر و با انتقاد بیشتری بنویسم اما متاسفانه همان طور که میدانید ما هم با محدودیت هایی رو به رو هستیم . شاید افرادی باشند که چندصد میلیون خرج میکنند برنامه میسازند و انتقاد های واقعی و درست میکنند و به سبب محبوبیت چند میلیونیشان چیزی به آنها گفته نمیشود اما مجموعه کوچکتری مثل ما در صورتی که یک جمله انتقادی به زبان آورد به جدیت تمام با او برخورد خواهند کرد .

 

شاید کار دیگر افراد که کلاهبرداری های کوچک تر میکنند اختلاس نباشد اما ضرب المثلی است که میگوید “تخم مرغ دزد شترمرغ دزد میشود” پس کم کم از مقدار کم به زیاد تبدیل میشود تا جایی که دیگر کاری از دست کسی برنیاید .

برای اینکه از مالبخاتته شدن جلوگیری کنید سعی کنید قبل از خرید هر چیز ابتدا سایت مورد نظر را بررسی کنید . با مسئول سایت تماس گرفته و یا حضوری با او صحبت کنید تا اطمینانی نسبت به خرید کسب کنید . میتوانید در مورد سایت های فروشگاهی از بررسی نماد اعتماد استفاده کنید . پس از آن اقدام به خرید سرویس مورد نظر خود کنید تا به مشکل برخورد نکنید .

 

در آخر هم تشکر میکنم از مدیر شرکت و مجموعه آی وحید که اجازه دادند مطلب منتشر بشه البته بدون خوندن اون !