با سلام خدمت شما کاربران گرامی . امروز آموزش حذف گروهی نوشته ها در وردپرس را برای شما آماده کرده ایم . در این آموزش روش حذف نوشته ها را به صورت گروهی خدمت شما توضیح خواهیم داد . در این آموزش ما از دو روش برای حذف گروهی نوشته ها استفاده کرده ایم که یکی به صورت دستی و دیگری با استفاده از افزونه میباشد . شما در صورتیکه تا پایان آموزش با ما همراه باشید خواهید توانست به هر دو روش این کار را انجام دهید .

حذف گروهی نوشته ها در وردپرس

حذف گروهی نوشته در زمانی رخ خواهد داد که کاربر مدیر سایت بخواهد مطالبی را از سایت خود حذف کند و اگر تعداد این مطالب بیشتر از تعدادی خاص باشد مطمئنا دچار مشکل و صرف زمان زیادی خواهد شد . چیزی که خودش را حتی در پاک کردن ایمیل های اضافی و … نشان میدهد . برای انجام این کار از دو روش دستی و با افزونه میتوانید استفاده کنید .

 

روش اول : دستی 

در حالت اول اگر بخواهید دستی کار خود را انجام دهید میتوانید از تیک کنار نوشته ها در صفحه همه نوشته ها استفاده کنید . در صورتیکه تعداد نوشته های بیشتری برای پاک کردن مد نظرتان است میتوانید در بالای صفحه بر روی گزینه تنظیمات صفحه نمایش کلیک کنید . پس از آن گزینه ای را مشاهده خواهید کرد که صفحه بندی نام دارد و میتوانید برای آن مقداری در نظر بگیرید . تصویر آن در زیر مشخص است :

حذف گروهی نوشته ها در وردپرس
حذف گروهی نوشته ها در وردپرس

 

میتوانید تعداد را روی 90 یا 100 بگذارید . مقدار 20 به صورت پیشفرض است اما باید توجه کنید که هر چقدر تعداد این موارد در صفحه بیشتر باشد مطمئنا میزان لود بیشتری از سایتتان گرفته خواهد شد اما برای چند دقیقه زیاد مشکل خاصی پیش نمی آید . همچنین شما میتوانید نوشته های خود را بر اساس برچسب هایتان سفارشی سازی کنید . با این کار نوشته هایی که با برچسب مد نظرتان باشد نمایش داده میشود و میتوانید آن را حذف کنید . پس از آن کافی است تیک کنار عنوان را زده و سپس همگی انتخاب خواهند شد و میتوانید همگی را حذف کنید . این کار ممکن است برای برخی افراد سخت باشد و شاید بخواهند سفارشی تر و سریعتر کار خود را انجام دهند . به همین منظور شما میتوانید از روش دوم ما یعنی افزونه استفاده کنید .

 

روش دوم : افزونه

برای این کار کافیست افزونه Bulk Delete را نصب و فعال کنید . پس از فعال سازی افزونه از منوی Bulk WP گزینه Bulk Delete Posts را انتخاب کنید تا وارد صفحه مربوط به حذف گروهی نوشته ها شوید . این افزونه به شما چندین نوع فیلتر جهت اعمال بر روی نوشته ها و حذف آنها پیشنهاد میکند که در تصویر زیر نیز میتوانید آنها را مشاهده کنید .

 

حذف گروهی نوشته ها در وردپرس
حذف گروهی نوشته ها در وردپرس

 

شما میتوانید نوشته های خود را بر اسسا وضعیت های مختلف مانند منتشر شده ، پیشنویس و … انتخاب و حذف کنید . همچنین میتوانید مطالب قدیمی تر از تعداد روز خاص را حذف کنید . آنها را به سطل زباله منتقل کنید یا اینکه به صورت دائمی حذف را انجام دهید . زمان بندی به صورت دوره ای برای عملیات حذف تنظیم کنید و به صورت کلی امکانات مختلفی برای حذف گروهی نوشته ها در وردپرس خواهید داشت . شما علاوه بر نوشته میتوانید این فیلتر را بر روی دسته ها ، نظرات ، برگه ها ، کاربران و حتی زمینه های سفارشی نیز اعمال کنید و مواردی را که نمیخواهید حذف کنید !

امیدوارم از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .