تاثیر فوق العاده استفاده از کلمات کلیدی دنباله بلند در سئو  را جدی بگیرید!

یکی از موضوعات بسیار مهم در سئو، انتخاب درست کلمه کلیدی است. وقتی کلمه کلیدی را به درستی مشخص کنید، می توانید مطالبی بنویسید که از نظر مخاطبان و موتورهای جستجو، کاربر پسند است و باعث جذب افراد به سمت سایت شما می شود. در این مطلب، آی وحید، قصد دارد تاثیر فوق العاده استفاده از کلمات کلیدی در سئو را برای شما توضیح دهد. از شما می خواهیم تا پایان این نوشته همراه ما باشید.

کلمات کلیدی دنباله بلند چه کلماتی هستند؟

کلمات کلیدی دنباله بلند (Long Tail Keywords) به عباراتی گفته می شود که دارای حداقل سه کلمه کلیدی هستند و کاربران هدفمند بیشتری را مخاطب قرار می دهند. کلمه کلیدی دنباله بلند به کلمه کلیدی دم بلند و کلمه کلیدی بلند نیز معروف است. در مقابل کلمات کلیدی دنباله بلند، کلمات کلیدی کوتاه یا کلمات کلیدی پوچ (Vanity Keywords) قرار دارند که در آنها فقط از یک کلمه کلیدی یا حداکثر دو کلمه استفاده می شود. دلیل نامگذاری این کلمات را در ادامه مطلب می خوانید.

 

کلمات کلیدی بلند

 

برای مثال، فرض کنید که کسب و کار شما دادن برنامه غذایی و کمک به افراد برای رسیدن به تناسب اندام است. کلمه کلیدی «رژیم» یا «رژیم لاغری» برای کسب و کار شما، کلمه کلیدی کوتاه محسوب می شود. در روز، هزاران هزار بار این عبارت سرچ می شود. قصد افرادی که کلمه رژیم را در اینترنت سرچ می کنند، به صورت دقیق مشخص نیست. ممکن است آنها به دلیل گرفتن رژیم غذایی این عبارت را سرچ کرده باشند، ممکن است بخواهند با انواع رژیمهای لاغری آشنا شوند، شاید قصد آنها از جستجوی رژیم، پیدا کردن رژیم غذایی برای چاق شدن باشد و ده ها احتمال دیگر وجود دارد. در نتیجه این کلمه، توسط بسیاری از افراد سرچ می شود؛ اما دقیقا به گروه خاصی از افراد اشاره نمی کند. در همین مثال، عبارت «رژیم لاغری مخصوص خانمها» یک کلمه کلیدی بلند است. معمولا این عبارت، توسط افرادی سرچ می شود که قصد لاغری دارند و خانم هستند. در نتیجه عبارت کلیدی دنباله بلند، توانست مخاطب هدفش را جزئی تر و دقیق تر مشخص کند. شاید در روز، افراد کمتری این کلمه را در اینترنت جستجو کنند؛ اما قصد و منظور آنها از جستجو، مشخص و روشن است.

وقتی کلمات کلیدی بلند را با کلمات کلیدی کوتاه مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که کلمات کلیدی دنباله کوتاه در مقایسه با کلمات کلیدی دنباله بلند بیشتر سرچ می شود و تعداد افراد بیشتری را به وب سایت شما می آورد؛ اما تبدیل افراد زمانی صورت می گیرد که آنها با زدن کلمه کلیدی دنباله بلند وارد سایت شما شوند. در نتیجه بازدهی استفاده از کلمات کلیدی بلند، بیشتر است و باعث بهبود سئو و تبدیل سایت شما می شود. استفاده از کلمات کلیدی بلند ، یکی از استراتژی های قدرتمند برای بهبود رتبه سایت و سئو است. با استفاده از کلمات کلیدی بلند می توانید مخاطبان دقیق و بالقوه خود را خیلی سریع مشخص کنید و خود را به آنها معرفی کنید.

 

چرا استفاده از کلمات کلیدی بلند برای بهبود رتبه وب سایت شما مفید است؟

بعد از خواندن این نوشته، می توانید سئوی سایت خود را با استفاده از کلمات کلیدی بلند ، بهبود دهید و در صفحه اول گوگل قرار گیرید. اما چرا و چگونه استفاده از کلمات کلیدی بلند به بهبود سئو منجر می شود؟

موتورهای جستجو، برای امتیازدهی به وب سایتها و رتبه بندی آنها، علاوه بر سئوی داخلی صفحات سایت، معیارهایی چون نرخ پرش سایت (Bounce Rate میزان خروج کاربران از سایت)، زمان حضور کاربران در سایت (Time On Site)، نرخ تبدیل (Convertation Rate) و میزان اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی را نیز در نظر می گیرند. هر زمان کاربران کلمه ای را سرچ کرده و به سایت شما می آیند، این معیارها برای آنها ارزیابی می شود.

حالا ببینیم که کلمه کلیدی بلند، روی معیارهای سئو چه تاثیری می گذارد؟

وقتی شخصی عبارت کلیدی بلند را سرچ می کند، به این معنا است که او به راستی مشتاق آن محصول یا خدمت است و قصد دارد از آن استفاده کند. در نتیجه اگر شما را پیدا کند و به سایتتان بیاید، زمان بیشتری را در سایت شما می گذراند که این موضوع باعث افزایش زمان حضور کاربران در سایت می شود و گوگل به خاطر این موضوع، امتیاز مثبتی را برای شما در نظر می گیرد. هم چنین، این افراد به احتمال زیاد ایمیل و اطلاعات تماس خودشان را در اختیار شما قرار می دهند؛ زیرا قصد استفاده از خدمات یا محصولات شما را دارند. در نتیجه بازدیدکننده به علاقه مند تبدیل می شود و نرخ تبدیل سایت شما بهتر می شود. با وجود چنین افراد مشتاق، نرخ پرش سایت شما نیز کاهش پیدا می کند. در نتیجه استفاده از کلمه کلیدی بلند و ورود مشتریان بالقوه، باعث می شود که گوگل به شما امتیازات مثبت بدهد و رتبه سایت شما را بهبود دهد تا بتواند شما را به افراد بیشتری معرفی کند.

در مقالات قبلی گفتیم که یکی از معیارهای مهم برای سئو، کاربرپسند بودن محتوا و سایت شما است. در سالهای اخیر، توقع مردم از موتورهای جستجو بالاتر رفته است و دوست دارند نتایج دقیق تر و بهتری را در موتورهای جستجو پیدا کنند. با تحقیقی که توسط شرکت Slingshot SEO انجام شد، این نتیجه به دست آمد که استفاده از کلمات کلیدی بلند، ترافیک سایت را به میزان 400 درصد افزایش خواهد داد! در واقع اگر شما بتوانید تمام عبارات کلیدی خاص و بلند را در وب سایت خود بگنجانید، می توانید تمام افراد را جذب وب سایت خود کنید که این موضوع باعث رونق کسب و کار اینترنتی شما و افزایش دنبال کنندگان و مشتریان شما می شود.

 

اهمیت استفاده از کلمات کلیدی بلند با استفاده از نمودار

همانطور که در این نمودار مشاهده می کنید، میزان جستجوی کلمات کلیدی بلند کمتر است، اما بازدهی و نرخ تبدیل آن از کلمات کلیدی کوتاه بیشتر است.

 

اهمیت استفاده از کلمات کلیدی بلند

 

البته این موضوع را باید در نظر داشته باشید که بهبود رتبه سایت با استفاده از کلمات کلیدی بلند ، فرآیندی میان مدت است؛ یعنی شما باید چند ماه را به تولید محتوا با موضوع کلمات کلیدی بلند اختصاص دهید تا گوگل، سایت شما را سئو کند و رتبه شما را بهبود دهد. زمانی که با کلمات کلیدی بلند سایت شما بالا می آید، می توانید مطمئن باشید که بازدیدکنندگان سایت شما به خرید نزدیک هستند و قصد دارند به مشتری شما تبدیل شوند.