یک افزونه ریچ اسنیپت می تواند بخشی از محتوا را در نتایج گوگل برجسته کند.

معمولا بلاگر ها دستورالعمل ها ، تصویر و محتوای سایت را درنتایج گوگل برجسته می کنند تا توسط موتورهای جستجو گوگل زودتر کرول شود، در واقع افزونه های ریچ اسنیپت همه ی امکانات لازم را برای ایجاد چنین محتوایی به شما می دهد و البته کمک می کنند تا سیستم امتیازدهی بر مبنای دلخواه را به هر صفحه از سایت اضافه کنید.

حال در این مقاله می توانید با استفاده از 6 افزونه ریچ اسنیپت نمایش بهتری از محتوای خود داشته باشید و کاربران را با روش بهتری به سایت خود جذب کنید.

Rich Snippets چیست

 Rich Snippets به معنی قطعه های ثروتمند یا با ارزش است. به این معنی که شما می توانید به کمک کدهای HTML اسکیما ( Schema Markup )  هر قطعه از محتوای خود را در نتایج گوگل با ارزش کنید.

گوگل علاوه بر نتایج اصلی و تبلیغات از این قطعات با ارزش استفاده می کند تا کاربران اطلاعات را سریع تر و به شکل ساده تری دریافت کنند. در نتیجه این قطعات برجسته با فرمت خاص می توانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا محتوای شما را بهتر درک شود ، زمان و مکان نمایش نتایج را در گوگل مشخص کنید.

این قطعات می توانند در قالب متن، ویدئو، لیست یا جدول باشد، به کمک سئو ( انتخاب کلمه کلیدی درست ) و استرتژی سایت بتواند در پاسخ به سوالات کاربران مورد توجه گوگل قرار گیرد.

Schema Markup چیست؟

نشانه گذاری اسکیما نوعی داده وارد شده به کدهای Back end به سایت است تا نوعی داده ساختاری را برای ایجاد ریچ اسنیپت و نمایش بهتر در نتایج گوگل داشته باشیم.

داده های اسکیما بیشتر از دو نوع Microdata و JSON-LD استفاده می شود. ( موارد دیگری هم وجود دارند که منسوخ شدند و بکار نمی آیند ) به عنوان مثال نشانه گذاری NAP، نام ، آدرس و شماره موبایل به گوگل اطلاعات دقیقی برای مشاغل دارد تا کاربران به غیر از اطلاعات معمول از ساعات کار و سایر اطلاعات را دریافت کنند، بنابراین بدون کدهای اسکیما درک این اطلاعات توسط گوگل کمی مشکل می شود.

توابع JSON-LD می تواند ساده تر تغییرات را از طریق کد هدر اعمال کند در حالی که میکرودیتاها بیشتر برای نشان دادن عنصری خاص در یک صفحه جداگانه کاربرد دارد.

معرفی 6 افزونه ریچ اسنیپت

افزونه ریچ اسنیپت نه تنها کمک می کنند تا بتوانید انواع محتوا را در نتایج برجسته کنید بلکه نحوه نمایش محتوای را در نتایج جستجو  نمایش می دهد و امکان اشتراک گذاری را در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر فراهم می کند.

به این ترتیب محتوای شما می تواند با یک سیستم امتیاز دهی ،سیستم نقد و بررسی یا رتبه بندی داشته باشد و یا لیست های ویژگی و اطلاعات مفیدی همراه باشد. در این صورت نرخ کلیک سایت بالاتر می رود و بازدیدکنندگان بیشتری به وب سایت شما سر می زنند.

 • افزونه Schema App Structured Data
 • افزونه All In one Schema Rich Snippets
 • افزونه  Schema
 • افزونه WP Review
 • افزونه  WP Product Review
 • افزونه WPSSO Core

1. Schema App Structured Pro

شروع و نصب افزونه Schema APP رایگان است و قطعات شما را به صورت خودکار به محتوا اضافه می کند. این افزونه از انواع محتوا ، پست، صفحه، نویسندگان، دسته ها ، تگ و بردکرامب پشتیبانی می کند و در نسخه پریمیوم خود قابلیت های بیشتری را گسترش می دهد.  ( ویژگی های مانند مشاغل محلی، سازمان، خدماتی، بررسی ها، صفحه تماس با شما و موارد دیگر اضافه می شود )

برخی از راه حل های این افزونه مانند هماهنگ شدن با سیستم ووکامرس فقط در نسخه پریمیوم آن ارائه می شود و نیاز است تا حداقل 47 دلار در سال هزینه کنید.

نسخه پریمیوم این افزونه به صورت پیش فرض بیش از دو دسته کد اسکیما ارائه می کند تا کاربران بتوانید بر اساس قیمت، شرایط کالا و تغییرات دسته بندی محصول به آن دسترسی داشته باشند.

برخی از ویژگی های افزونه Schema App :

 • نشانه گذاری را برای طرح های اولیه انجام می دهد.
 • از اسکیما های پشرفته پشتیبانی می کند.
 • نیازی به برنامه نویسی ندارد.
 • سفارشی سازی اسکیما را برای کاربران پیشرفته در نظر دارد.
 • از فیلد های سفارشی پشتیبانی می کند.
 • امکان قرار دادن ویدئو از یوتیوب را فراهم می کند.
 • با سیستم فروشگاهی ووکامرس پیاده سازی می شود.
 • کدهای مرتب سازی شده را برای ساختار سایت مطابق راهنمای گوگل ایجاد می کند.

این افزونه در کسب وکار های محلی شما کمک می کند تا بتوانید قطعات برجسته در نتایج گوگل ایجاد کنید و نام و آدرس تجاری، نشانی آدرس اینترنتی، شماره تلفن، رتبه بندی ها و موارد دیگر را بهینه کنید.

قیمت گذاری : طرح رایگان دارد و نسخه پریمیوم آن با هزینه 30 دلار در ماه قابل استفاده خواهد بود.
افزونه Schema App Structuerd Pro میتوانید از اینجا دانلود کنید.

2. All In one Schema Rich Snippets

افزونه All In One یک افزونه رایگان بسیار ساده برای درج قطعات برجسته سایت وردپرسی در نتایج گوگل است.

اگرچه این افزونه به اندازه افزونه های پرداختی دیگر امکانات در اختیار شما نمی گذارد. اما به عنوان یک ابزار رایگان اصول اولیه ریپ اسنیپت ها را برای بسیاری از موارد فراهم می کند.

ویژگی های افزونه All In One :

 • از 8 نوع اسکیما ( دستور العمل ها، تصویر، ویدئو، محصولات، بررسی و غیره ) پشتیبانی می کند.
 • نیازی به برنامه نویسی ندارد
 • تنظیم و پیکربندی به آسانی انجام می شود.
 • ساده ترین افزونه برای قرار دادن قطعه برجسته در این لیست است.

البته این افزونه به طور خودکار کد اسکیما را به سایت اضافه نمی کند ، نیاز است به صورت دستی کد آن را به کمک ویرایشگر وردپرس به سایت خود اضافه کنید.

تنظیمات موجود در متاباکس امکان ایجاد تغییراتی را می دهد تا فیلد های مختلفی را انتخاب کنید و برای قسمت های مختلفی از محتوا، طرح های فوق العاده ای ایجاد کنید.

نکته : توصیه می شود زمانی که می خواهید این افزونه را با ووکامرس ( فروشگاه ساز اینترنتی ) پیاده سازی کنید، از حالت پیش فرض آن استفاده نکنید تنظیمات را شخصی سازی کنید.

قیمت گذاری : استفاده از افزونه All In one کاملا رایگان است.
افزونه All In one Schema Rich Snippets میتوانید از اینجا دانلود کنید.

3. Schema

افزونه Schema یکی دیگر از گزینه های رایگان این لیست است که امتیاز 4.8 را در میان کاربران دارد. با نسخه رایگان این افزونه می توانید کد اسکیما لازم را برای انواع مقالات، پست های بلاگ و گزارش ها اضافه کنید. برای تست و مطمئن شدن از انتخاب خود می توانید با نصب نسخه رایگان دسترسی کاملی به کدهای اسکیما طرح نقد و بررسی ها داشته باشید.

در نسخه رایگان دیگر این افزونه امکانی وجود دارد تا تصویری را پیش فرض برای محتوا تعریف کنید و هر باری که محتوای شما در شبکه های اجتماعی قرار می گیرد از کد اسکیما و سایر سیستم عامل ها به اشتراک گذاشته شود پشتیبانی می شود و از طریق این تصویر ارائه مطالب جذاب تر شود.

ویژگی های برتر افزونه Schema :

 • استفاده از آن آسان و رایگان است و براحتی با حداقل تنظیمات، فعال می شود.
 • از انواع مختلف کد اسکیما پشتیبانی می کند.
 • می توانید به طور همزمان برای هر نوع پست یا دسته ای آن را فعال کنید.
 • در نسخه پریمیوم، می توانید با تنوع بیشتری کدهای اسکیما را در سایت فعال کنید.
 • ویژگی های داده منبع Schema.org را شخصی سازی کنید.
 • متن باز است و می توانید کدهای خود را در آن توسعه دهید، عملکرد های خود را از طریق سایر افزونه ها و پسوند ، کدهای function.php گسترش دهید.

با حساب اینکه در افزونه Schema می توانید با چند مرحله ساده قطعه برجسته خود را ایجاد کنید و با کاربری آسان تری موارد لازم را به آن ها اضافه کنید قطعات برجسته موثرتری ایجاد کنید.
افزونه Schema میتوانید از اینجا دانلود کنید.

4. WP Review

افزونه WP Review یک راه حل کلی برای نقد و بررسی کامل صفحات وردپرسی سایت است. کاربران با این افزونه می توانند در هر زمان و مکانی بدون هیچ گونه کدنویسی ریچ اسنیپت محتوای دلخواه سایت را فعال کنند. این افزونه ریچ اسنیپت می توانید امتیازدهی محصولات ، خدمات و هر چیز دیگری را  در سایت اضافه کند.

 به کمک WP Review طیف گسترده ای از اطلاعات را به بازدیدکنندگان خود می دهید و نکات ویژه را به روش بهتری مورد بررسی قرار دهید. برخی از عناصر را مثل سیستم امتیاز دهی ، لیست های مثبت و منفی ، خلاصه های مقالات و موارد دیگری را به آن اضافه کنید و آن ها را نمایش دهید.

البته این افزونه 19 قالب برای پیش نمایش اطلاعات دارد تا مطمئن شوید سایت ظاهر مناسب و دلخواهی پیدا می کند.

ویژگی های افزونه WP Review :

 • اضافه کردن اطلاعات بررسی به پست ها و صفحات وردپرسی بسیار ساده است.
 • به سادگی می توانید جزئیات مربوطه را در پنلی بررسی کنید.
 • نیازی به برنامه نویسی ندارد.
 • قالب های پیش فرضی برای بررسی فراهم می کند.
 • چندین سیستم رتبه بندی دارد.
 • نظرات و رتبه بندی های کاربران برای محتوا قرار می گیرد.
 • بررسی های تعاملی کمک می کند تا به افزایش درآمد در سایت برسید.
 • به روزرسانی های منظمی دارد.
 • سیستم امتیازدهی محصولات ستاره ، امتیازی و درصدی را امکان پذیر می کند.

افزونه WP Review یکی از قدرمتمند ترین افزونه های بررسی محصول به حساب می آید که با فعال کردن نسخه از ان سرعت سایت کاهش پیدا نمی کند، در نتیجه گزینه خوبی برای فروشگاه های اینترنتی است تا افزونه ریچ اسنیپت کاملی را برای محصولات ، سرویس و دستور العمل ها داشته باشند.

قیمت گذاری : طرح رایگان دارد و نسخه پریمیوم خود را با 70 دلار با امکانات بیشتری ارائه می کند.
افزونه WP Review میتوانید از اینجا دانلود کنید.

5. WP Product Review

افزونه WP Product Review بهترین افزونه قدرتمند برای انتشار بررسی های دقیق تری در وب سایت های وردپرس است. بنابراین اگر می خواهید برای ارسال ها و صفحات وب سایت بررسی های حرفه ای داشته باشید WP Product Review گزینه خوبی محسوب می شود.

مجموعه ای رتبه بندی، لیست های مختلف و لینک را برای هر محتوا از سایت داشته باشید و موقعیتی از مقاله که دوست دارید کدهای کوتاه پنل بررسی را وارد کنید.

مثلا بررسی های چند محصول و مقایسه یک نوع کالا در برند های مختلف می تواند برای یک سایت فروشگاهی فوق العاده باشد و با تحت تاثیر قرار گرفتن چنین بررسی هایی، تصمیم گیری نهایی خرید را برای کاربران آسان کند.

نحوه نمایش بررسی ها در این افزونه محدود نیستند بنابراین بعد از اینکه الگوهای بررسی خود را انتخاب کردید، می توانید با نماد های پیش فرض مثل ستاره و قلب یا نمونه های دلخواه دیگر نمایش رتبه بندی صفحه را تغییر دهید.

WP Product جدول های لیست نظرات را با فرمت گرید ایجاد می کند تا مانند یک جدول مقایسه ای خوانندگان با سرعت بیشتری کالای مورد نظر خود را پیدا کنند.

البته همگام سازی افزونه WP Product Review با آمازون باعث شده تا اطلاعات نام محصول، تصویر، لینک وابسته و قیمت را از آمازون وارد و یک لینک وابسته برای درآمد کلیکی برای سایت ایجاد کنید.

ویژگی های برتر افزونه WP Product Review :

 • بررسی موقعیت را با یک کد کوتاه کنترل کنید.
 • جداول داده ها ( رنگ ، عرض و طول جداول ) را سفارشی کنید تا با طراحی سایت مطابقت داشته باشد.
 • جداول مقایسه ای اضافه کنید.
 • اطلاعات محصولات را از آمازون وارد کنید. ( باعث می شود در وقت خود صرفه جویی کنید )

امکان فعال کردن سیستم رتبه بندی کاربران یکی از بهترین ویژگی است که افزونه WP Product در بررسی های اختیاری قرار می دهد و با ابزار های قدرتمند خود بررسی های موثر تری ایجاد می کند.

قیمت گذاری : استفاده از این افزونه کاملا رایگان است.
افزونه WP Product Review میتوانید از اینجا دانلود کنید.

6. WPSSO Core

در واقع WPSSO Core  یک افزونه برای انجام موارد سئو سایت است که امکان دسترسی به تگ های متا پیشرفته و کدهای اسکیما را برای موارد عمومی سئو، گوگل، فیس بوک، توییتر و موارد دیگر را فراهم می کند.

ویژگی افزونه WPSSO Core :

 • اطلاعات کاملی را به سیستم عامل های اجتماعی، موتورهای جستجو و برنامه های پیام رسانی ارائه می کند.
 • کیفیت هر محتوایی را تضمین می کند.
 • از سیستم AMP و افزونه های AMP پشتیبانی می کند.
 • مقادیر پیش فرض آن قابل تنظیم است.
 • با افزونه های قابل پیاده سازی است.

به محض فعال سازی افزونه سریعا می توانید بررسی صفحات و ارسال های خود را با عناوین، توضیحات، اطلاعات مربوط به محصول ایجاد کنید.

افزونه WPSSO Core با بیش از 10.000 نصب موفق و فعال توانسته امتیاز بالایی از کاربران داشته باشد و در تنظیمات Cache انجام شود.

این افزونه کمک می کند تا بتوانید حداکثر و حداقل ابعاد تصویر و نسبت درستی از ابعاد را داشته باشیدو تگ های متا کپی شده و ماژول های HTML و PHP نادرست یا گمشده را بررسی کنید.

قیمت گذاری : امکان استفاده رایگان دارد و نسخه پریمیوم خود را با قیمت 59 دلار شروع می کند.
افزونه WPSSO Core میتوانید از اینجا دانلود کنید.

پایان

این مقاله 6 افزونه ریچ اسنیپت را جمع آوری کردیم که اغلب رایگان هستند و می توانند برای کابران ایرانی مفید باشد تا هر محتوایی از سایت را بهینه کنند و همچنین سایتی فوق العاده با سیستم نقد و بررسی ایجاد کنند.