وقتی نوبت به اینستاگرام می رسد، بیوی شما محلی برای نشان دادن خود شما به مشتریان بالقوه است. علاوه بر اثرات و داوریهای اولیه، یک بیو اینستاگرام خوب، تعیین می کند آیا بازدیدکنندگان بر روی دکمه follow کلیک می کنند و بطور بالقوه به مشتریان تبدیل می شوند. یا صفحه پروفایل اینستاگرام شما را ترک کرده و دیگر باز نمی گردند. برای ساختن بهترین بیو در اینستاگرام باید از همان شروع کار، نکات مهمی را رعایت کنید.

ویل راجرز (طنزپرداز آمریکایی) : “شما هرگز شانش دوم برای ایجاد اولین تاثیر را ندارید.”

تاثیرها و برداشت های اول، تنها درمورد تعاملات چهره به چهره نیست. بلکه درهر جنبه ازدنیای آنلاین، ازهنگام شروع وب سایت تا شروع رسانه های اجتماعی را دربرمی گیرد.ویل راجرز – طنزپرداز آمریکایی

ویل راجرز – طنزپرداز آمریکایی

ارائه یک توضیحات به یادماندنی و معرفی محصولات و خدمات شما، در ابتدای راه مهم است. باید از این بخش شروع کنید. در ادامه نکات مفیدی برای ساخت بهترین بیو دراینستاگرام به شما دوستان ارائه می دهیم.

نکات ساخت بهترین بیو در اینستاگرام

ارائه بهترین بیو در اینستاگرام به مشتریان شما، از تصویر پروفایل اینستاگرام و لینک ها، هشتگ ها گرفته تا بسیاری عناصر دیگر هستند که سبب درخشش چهره و کسب و کار شما می شوند. در اینجا این نکات را در ۱۲ مرحله به شما نشان می دهیم که عبارتند از:

 • لوگوی خود را درج کنید
 • نام خود را برای کوئری جستجو بهینه کنید
 • یک لینک برای خود ایجاد کنید
 • اطلاعات تماس خود را ارائه دهید
 • باور داشته باشید که هر کلمه مهم است
 • به سوالات اساسی پاسخ دهید
 • مانند یک موتور جستجو فکر کنید
 • این راه را با یک CTA قوی رهبری کنید
 • خودتان را واضح نشان دهید
 • از هشتگ ها استفاده کنید
 • با سبک مشخصی بنویسید
 • اجازه دهید محتوای شما نفس بکشد

در ادامه، هریک از نکات فوق را بررسی می کنیم.

درج لوگوی برای داشتن بهترین بیو در اینستاگرام

شرکت شما باید همیشه یک تصویر عالی را بر روی اینستاگرام و هر رسانه اجتماعی دیگری درنظر بگیرد. یک راه عالی برای اطمینان از سازگاری درطول حضور آنلاین شما، استفاده از لوگوی برند شما بعنوان تصویر پروفایل اینستاگرام شما است. اگر لوگو ندارید، می توانید از نرم افزارهای لوگوساز کمک بگیرید. 

بهینه سازی نام خود برای کوئری جستجو

تنها دو عامل وجود دارد که کوئری اینستاگرام در جستجوها درنظر می گیرد: نام شما و نام کاربری شما. بااین حال، هنگامیکه کاربران برای  کسب و کار شما در اینستاگرام جستجو می کنند، بدون شک نام واقعی شما را تایپ می کنند. بنابراین، آنچه در فیلد name تایپ کرده اید باید متناسب با کسب و کار شما باشد تا بتوانید بهترین بیو در اینستاگرام را تجربه کنید.

ایجاد یک لینک به وب سایت خود

اینستاگرام تنها یک فرصت را برای شما فراهم می کند تا وب سایت خود را به پروفایل اینستاگرام خود لینک دهید. و از آنجایی که می توانید تنها یک مقدار محدودی از اطلاعات را در بیو اینستاگرام شامل کنید (که بوضوح مشخص است که برای توصیف بسیاری از کارهایی که در کسب و کار خود انجام می دهید کافی نیست)، شما باید به یک وب سایتی لینک بدهید که دانش عمیق تری از کسب و کار شما را به اشتراک می گذارد.

پس بهتر است وب سایتی داشته باشید و در قسمت بیو، لینک آن را نیز بگذارید. اگر هنوز سایتی ندارید، می توانید برای ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار خود با ما در تماس باشید.

داشتن بهترین بیو در اینستاگرام با ارائه اطلاعات تماس

یک مولفه بسیارمهم برای بیو در اینستاگرام، ارائه اطلاعات تماس کسب و کار شما است. باید اطلاعاتی از قبیل آدرس ایمیل، مکان و ساعات کار خود را درج کنید.

اطمینان درمورد اهمیت هر کلمه

بیو اینستاگرام شما از معدود فرصتهایی است که باید در آن تایپ کنید. برای داشتن بهترین بیو در اینستاگرام، تقریبا دو جمله یا 25 کلمه می توانید وارد کنید. به آنچه درمورد خود یا کسب و کار خود می خواهید بگویید فکر کنید و خلاصه آن را در اینجا بنویسید.

پاسخ به سوالات اساسی برای داشتن بهترین بیو در اینستاگرام

از فضای موجود در بخش بیو استفاده کنید تا زمینه ای برای کسب و کار خود فراهم کنید. سوالات زیر به شما نشان می دهند چه مواردی باید حتما وجود داشته باشد:

 • بطورکلی چه کاری انجام می دهید؟
 • چه کاری را بهتر انجام می دهید؟
 • چه چیزی شما را متفاوت می کند؟
 • چرا مخاطبان باید به شما توجه کنند؟

تفکر مانند یک موتور جستجو

گرچه بیو اینستاگرام شما هیچ ارتباطی با سئوی واقعی و جستجوی بیشتر ندارد، اما باز هم بر کلمات کلیدی خود تاکید داشته باشید. هر عبارتی که کسب و کار شما با آن مشخص می شود را شامل کنید، مانند شرکت طراحی سایت آی وحید. قدرت هر کلمه را در ارتباط با نام تجاری خود درنظر بگیرید.

هدایت مسیر با یک CTA قوی

یک روش دیگر برای داشتن بهترین بیو در اینستاگرام، استفاده از CTA (فراخوان به عمل‌) است. این عبارت کوتاهی است که بینندگان شما را وادار می کند سریعا اقدام کنند. برای این کار مثلا درمورد «خرید تابستانی در وب سایت ما» مطلبی نوشتید، به صفحه فروش فروشگاه آنلاین خود نیز لینک بدهید.

خودتان را واضح نشان دهید

به همان اندازه که تجارت شما جدی است، اینستاگرام بستری برای بازیگوشی و سرگرمی هم هست. برای اینکه محبوبیت بیشتری بدست آورید، می توانید اطلاعاتی درمورد سرگرمی، علایق، مهارتها و ارزش های شخصی خود نیز اضافه کنید. هیچ کس شما را بخاطر استفاده از ایموجی ها سرزنش نمی کند.

از هشتگ ها استفاده کنید

این کلمات یا عبارات کلیدی که با نماد # شروع می شوند، بیشتر بعنوان یک مُد برای جوانان هستند. اما آنها مطالب شما را قابل جستجو می سازند. علاوه براین، اخیرا اینستاگرام استفاده از آنها در بیو را فعال کرده است. بنابراین برای داشتن بهترین بیو در اینستاگرام، از هشتگ ها برای برند خود استفاده کنید.

با سبک منحصربفردی بنویسید

اینستاگرام ممکن است شما را تنها به یک قلم محدود کند اما این بدان معنا نیست که باید از آنها استفاده کنید. می توانید قلم منحصربفردی را برای خود داشته باشید. برای تغییر نوع قلم، چندین برنامه وجود دارند که می توانید بر روی تلفن همراه خود نصب کنید. یک نمونه از این برنامه ها Sprezz است. البته گزینه های بسیاری موجود هستند. فقط باید مطمئن شوید فونت شما قابل خواندن و جذاب باشد.

بگذارید محتوای شما نفس بکشد

برای برجسته ساختن هر عنصر در بیو اینستاگرام خود، هر کلمه یا عبارت باید از دیگری فاصله داشته باشد. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد، از ایجاد یک لیست بولت دار تا اضافه کردن ستاره ها، ایموجی ها و فضاهای اضافی. با این کار، هم محتوای شما زیباتر به نظر می رسد و هم برای مرورگرهای اینستاگرام مناسب تر است.