با سلام خدمت شما دوستان و کاربران گرامی سایت آی وحید . امروز با قسمت سوم از مطلب آموزشی روش های افزایش ترافیک سایت در خدمت شما عزیزان هستیم . در مطالب قبلی 11 مورد از روش های افزایش ترافیک سایت را خدمت شما عرض کردیم . اکنون میخواهیم سایر روش ها را برای شما عزیزان توضیح دهیم .

روش های افزایش ترافیک سایت – قسمت سوم

روش های افزایش ترافیک سایت

 

12- استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای تولید شده توسط کاربر اصولا به هر محتوایی گفته میشود که توسط کاربر در قسمت های مختلف سایت شما اضافه شده ، بعنوان مثال نظرات در مطالب ، مطالب انتشار یافته مهمان ، بازخورد مشتری در استفاده از خدمات و محصولات شما و … جزو اینگونه محتواها میباشند . این گونه محتوا میتواند باعث افزایش بازدید سایت شما شود . تعامل شما با کاربرانتان میتواند از تمامی راه ها صورت گیرد و میتوانید از طریق آن ترافیک را افزایش دهید .

 

13 – قالب های تمیز استفاده کنید 

منظور ما از قالب های تمیز ، قالب هایی است که اصولی کد نویسی شده باشد و تا حد امکان بهینه سازی شده باشند . این نوع قالب ها بهتر با موتور های جستجو و کاربر ارتباط برقرار میکنند . هر چه از لحاظ بهینه سازی ، قالب شما بهینه باشد سرعت سایت شما نیز بالا تر خواهد رفت . سرعت سایت یکی از عوامل موثر در سئو ، رتبه سایت و در نهایت افزایش ترافیک سایتتان میباشد .

 

14 – بهینه سازی سرعت سایت برای بارگذاری هر چه سریعتر سایتتان

همان طور که در مورد قبلی عرض کردیم سرعت سایت نقش مهمی در عوامل سئو ، رتبه سایت و افزایش ترافیک دارد . کاربری که میخواهد در ابتدا وارد سایتتان شود حدودا 6 تا 9 ثانیه زمان لازم دارد تا تصمیم خود را درباره ماندن یا ترک وبسایت شما بگیرد . اگر تا آن زمان سایت شما بارگذاری شد ، کاربر میتواند نظری درباره ماندن بگیرد ، در غیر این صورت گزینه رفتن برای کاربران عجول امروزی در صدر قرار میگیرد . سرعت سایت در چند قسمت و بعد قابل بررسی میباشد . بعد اول مربوط به سرور شما و از لحاظ کانفیگ سخت افزاری و نرم افزاری و حتی موقعیت آن میباشد . به طبع سرور های ایران از لحاظ زمان پینگ به کاربران ایرانی بسیار بهتر هستند اما از سوی دیگر مشکلاتی از لحاظ سخت افزاری برای آنها وجود دارد که شاید مانند سایر سرور های خارجی نتوانند به خوبی پردازش اطلاعات را در زمان سریع انجام دهند . بعد دیگر مربوط به بهینه سازی سایت و حجم سایتتان دارد . هر چه حجم صفحه وب شما کمتر باشد ، بارگذاری آن نیز سریعتر انجام خواهد شد . شما باید به هر دو این مسئله توجه خاص و دقیق کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای افزایش ترافیک سایت خود بگیرید .

 

15- ارسال ایمیل و انجام ایمیل مارکتینگ

کاربران شما ممکن از در مواقعی وارد سایت شما شوند و در خبرنامه سایت شما عضو شوند . بعد از مدت های طولانی ممکن است آدرس سایت شما را از خاطر ببرند . شما میتوانید مطالب مهم و جذاب خود را از طریق لیست ایمیل به دست آمده از کاربرانتان که به اختیار خود ایمیلشان را در سایتتان وارد کرده اند ، اطلاع رسانی کنید . توجه کنید استفاده از تبلیغات ایمیلی انبوه به کاربرانی که سایت شما را تا به حال ندیده اند ممکن است برای عده ای جذاب باشد ، از طرف دیگر موجب آزرده خاطر شدن افرادی دیگر شود . سعی کنید از ارسال ایمیل هایی ذروغین به کاربران جلوگیری کنید و آنها را وسوسه نکنید .

 

16- اشتراک مطالب بلاگ در شبکه های اجتماعی

یکی از راه های افزایش ترافیک سایتتان ، به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی میباشد . امروزه مردم اکثر وقت خودشان را با گوشی های هوشمند و در شبکه های اجتماعی سرگرم هستند . اگر شما سعی کنید مطالب خود را علاوه بر سایت خود در شبکه های اجتماعی نیز قرار دهید و یا رویدادهای مربوط به سایت و مجموعه خودتان را در شبکه های اجتماعی اطلاع رسانی کنید و لینک آنها را قرار دهید باعث میشود کاربران از آن طریق نیز وارد سایتتان شوند . اگر فرصت قرار دادن مطلب در این شبکه ها را ندارید میتوانید از سرویس رایگان IFTTT استفاده کنید .

 

17 – به دنبال سایر شبکه های اجتماعی نیز بروید

شبکه های اجتماعی زیادی در دنیا وجود دارد اما ممکن است شما فقط به دنبال چند شبکه اجتماعی برتر نظیر فیسبوک ، توئیتر و اینستاگرام بروید . وقت خود را بر روی سایر شبکه های اجتماعی نیز بگذارید . ممکن است در آینده این شبکه ها نیز محبوبیت چند برابری پیدا کنند و اگر شما در این شبکه ها با سابقه باشید میتوانید ترافیک بیشتری برای خود جذب کنید . علاوه بر آن در حالت عادی نیز جذب کاربر و ترافیک از چندین شبکه اجتماعی بهتر از یک یا دو شبکه اجتماعی میباشد .

 

18 – بخش پرسش و پاسخ در سایت خود قرار دهید 

ممکن است کسب و کار شما نوع خاصی باشد . ممکن است محصولاتی برای خود داشته باشید . ممکن است محصولات شما انواع مختلف داشته باشد . ممکن است کاربرانتان سئوالاتی از شما میپرسند که برای سایر کاربران نیز قبلا رخ داده است . برای اینکه به سئوالات کاربران خود پاسخ دهید بهتر است یک بخش برای سئوال و جواب برای کاربران خود راه اندازی کنید و علاوه بر قرار دادن سئوالات متداول به کاربران خود اجازه دهید تا سئوالات خود را مطرح کرده و پاسخ خود را دریافت کنند . همچنین بازخورد از کاربران فعلی نیز در این مورد مشاهده خواهد شد . در این حالت کاربران ممکن است کمتر حالت سردرگمی در مورد محصولات شما داشته باشند و بهتر بتوانند تضمیمات خود را در مورد استفاده از خدمات شما بگیرند و حتی این امکان وجود دارد که در صورتی که زودتر به جوابشان برسند میتواند باعث افزایش درآمد علاوه بر ترافیک سایتتان شود .

 

ما در این سه قسمت راه های افزایش ترافیک سایت سعی کردیم به نکاتی که باعث بیشتر شدن ورودی و ترافیک سایتتان میشود اشاره کنیم . شاید برای شما هم موردی باشد که بتوانید آن را با ما به اشتراک بگذارید و خوشحال میشویم که نظرات شما را در این مورد جویا شویم . در پایان از اینکه تا انتها با ما همراه بودید از شما تشکر میکنیم .