چرا تولید محتوای اثرگذار بسیار اهمیت دارد؟

تولید محتوای اثرگذار، رمز اصلی موفقیت در کسب و کارهای اینترنتی است. نوشتن محتوای باکیفیت، نقش مهمی در موفقیت بازاریابی و جذب مشتری دارد.
شرکتهایی که B2B هستند، اهمیت محتوای اثرگذار را بیشتر درک می کنند. بر طبق موسسه بازاریابی محتوا، 93 درصد از سازمانهای B2B برای برند سازی و افزایش تقاضا در میان افراد به تولید بازاریابی محتوای جذاب تکیه کرده اند. در نوشته های قبلی سایت آی وحید، درباره بازارهای B2B با شما صحبت کردیم و می توانید آنها را مطالعه کنید.

تولید محتوای اثرگذار

محتوا، به اندازه طراحی و زیبایی ظاهری وب سایت شما مهم است؛ زیرا محتوای شما باعث می شود در نتایج اول گوگل ظاهر شوید، ترافیک سایت شما را افزایش می دهد و وب سایت شما را به عنوان یک منبع قابل اطمینان نشان می دهد.
این روزها، در بازار محتوا، هم کیفیت و هم کمیت، دو عامل اساسی هستند که محتوای شما را تاثیرگذارتر می کند و توانایی شما را در تولید محتوای جامع و جذاب نشان می دهد.
اینجاست که اهمیت حضور تولیدکننده حرفه ای محتوا حس می شود. نویسندگان باسابقه، درک عمیقی از رابطه B2B ، عناوین مهم شغلی، مهارت تولید محتوای سئو شده، پست های وبلاگ، تبلیغ تاثیرگذار و دیگر محتواهای دیجیتالی را دارند.

 

چگونه محتوای اثرگذار تولید کنید؟

در این قسمت از مقاله، با نکات مهم برای نوشتن محتوای اثرگذار آشنا خواهید شد.
هیچ فرمول و رازی برای نوشتن محتوای بسیار باکیفیت و تاثیرگذار وجود ندارد؛ اما نکات زیادی هستند که در این راه به شما کمک می کنند.. ما در این نوشته، نکاتی را آماده کرده ایم که کیفیت و کمیت محتوای شما را بهبود خواهد داد و مطلب شما را به محتوایی جذاب و بسیار جذاب تبدیل خواهد کرد. اگر می خواهید مطالب سایت شما به عنوان محتواهای جذاب و جالب توجه شناخته شوند، این 7 نکته را رعایت کنید:

 

1. تیتر فوق العاده جذابی بنویسید.

تیتر نوشته تعیین می کند که مخاطبان بقیه محتوای شما را می خوانند یا از خواند آن صرف نظر می کند. تیتیتر محتوا، باید در مخاطب ایجاد علاقه کند، احساس مخاطب را درگیر کند و کاری کند که خواننده بخواهد اطلاعات بیشتری درباره موضوع به دست آورد.
اگر می خواهید به نتایج بزرگی برسید، همواره باید مخاطبانتان را برای خود نگه دارد. تبلیغ نویسان و نوییسندگان حرفه ای، بیشترین وقت را برای انتخاب عتنوان تبلیغ و مطلب خود صرف می کنند. یادتان باشد که عنوان نوشته چندین برابر مهم تر از متن نوشته است.

 

2. در ابتدای نوشته شوک ایجاد کنید تا توجه دیگران جلب شود.

بعد از خواندن عنوان، 3 ثانیه فرصت دارید تا توجه مخاطب را به خودتان جلب کنید. جمله اول هر نوشته، بعد از عنوان، معیار اصلی خواندن یا نخواندن مطلب است.در نوشتن جمله اول بعد از عنوان دقت کنید؛ زیرا اگر با نوشتن این جمله توجه خواننده را جلب کنید، در جذب کردن و متقاعدسازی او موفق شده اید.
بهتر است جمله اول شما شبیه به یک شوک کوچک باشد، سوال بپرسید، موضوعی عجیب را بیان کنید و از ادبیات خاصی استفاده کنید تا توجه مخاطب به سمت ادامه مطلب جلب شده و برای خواندن بقیه مطلب کنجکاو شود.

 

3. تحقیق کنید.

شما باید اطلاعات جامع و ارزشمندی را در نوشته خود داشته باشید. این موضوع را در بازارهای B2B حتما رعایت کنید. محتوای شما باید شامل نمودارها، اطلاعات، آمار، معیارها و راهکارها باشد تا اعتماد ایجاد کند و حرفهای شما را تصدیق کند. با تحقیق کردن، می توانید اطلاعات درست و عالی را پیدا کنید و با توجه به آنها محتوای جالب توجه تولید کنید.

 

4. تنها روی یک هدف تمرکز کنید.

قبل از نوشتن محتوا، شما باید حداقل یک پیام کلیدی که دوست دارید انتقال دهید را مشخص کنید. این موضوع را به خاطر بسپارید که زمان نوشتن، به نکته اصلی متن بپردازید. تا جایی که ممکن است، درباره موضوع اصلی و هدف مهم نوشته در متن حرف بزنید.

 

5. در هنگام نوشتن به صدای برند و لحن محتوای خود توجه کنید.

محتوایی که منتشر می کنید، صدایی از شرکت شما است و باید کاملا مطابق با شخصیت کسب و کار شما تولید شود.صدای برند شما یک شخصیت قابل شناسایی به برند شما می دهد. صدای برند شما همان احساسی است که می خواهید محتوای شما انتقال دهد. مخاطبان، با خواندن محتوای شما، صدایتان را خواهند شنید؛ در نتیجه بسیار مهم است که لحن و صدای برند خود را با توجه به مخاطبان هدف، اهداف کسب و کار و شخصیت برند خود انتخاب کنید.

 

6. محتوای خود را بهینه کنید.

بهترین محتوای دیجیتال، محتوایی است که شامل پاراگرافهای کوتاه باشد، جملات کوتاه و ساده ای داشته باشد و از فهرستهای لیست وار استفاده کند. برای تولید محتوای اثرگذار، باید تمام اصول سئو را در نوشته خود رعایت کنید و محتوا را با استراتژی های سئوی محتوا هماهنگ کنید.

 

7. محتوای خود را ویرایش کنید.

وقتی محتوای خود را نوشتید، از ابتدای محتوای خود شروع به خواندن کنید و در نظر بگیرید که چگونه می توانید ناهمواری های محتوای خود را از بین ببرید و نوشته خود را یکپارچه تر و خواناتر کنید. در بسیاری از مواقع، محتوا بعد از یک الی دو بار ویرایش کردن، بهبود پیدا میکند. حتی اگر محتوا به وسیله فردی حرفه ای تولید شده باشد؛ باز هم به ویرایش نیاز خواهد داشت.

نوشتن محتوای اثرگذار، فرآیندی مهم در جلب توجه بازدیدکنندگان سایت و تبدیل آنها به مشتریان راضی است. موتورهای جستجو، محتوای تمام وب سایتها را ربررسی می کند و وب سایتهایی که مقالاتی عالی و جذاب دارند را انتخاب می کند. سپس در هنگام نمایش نتایج جستجو، به این وب سایتها، رتبه بالاتری را اختصاص می دهد.

از اینکه تا انتهای این نوشته با آی وحید همراه بودید از شما بسیار متشکریم.