سرویس های نمایش دهنده تبلیغ روز به روز در حال افزایش هستند . چه سایت های ایرانی و چه سایت های خارجی این خدمات را ارائه میدهند . یکی از بهترین و پیشرفته ترین این سرویس ها گوگل میباشد که در کنار دریافت هزینه برای نمایش تبلیغات ، بخشی برای نمایش دهندگان نیز فراهم آورده تا آنها نیز بتوانند با نمایش تبلیغات هزینه ای را به عنوان درآمد کسب کنند . قبلا این تبلیغات به دلیل اینکه اکثر افراد از فیلترشکن استفاده نمیکردند و این سرویس در ایران نیز فعال نبود خیلی کمتر استفاده میشد . اما در حال حاضر به دلیل استفاده مردم از فیلترشکن ها راه هایی برای کسب درآمد افراد ایرانی از این سرویس نیز به وجود آمده است . در این مطلب سعی داریم تا آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی را برای شما به صورت کامل قرار دهیم .

Google Adsense یکی از معروف ترین سرویس های خارجی در ارائه خدمات تبلیغ درون سایتی و برنامه ای برای صاحبان سایت و برنامه میباشد . برای شروع کار باید ابتدا یک حساب کاربری درون سایت Google Adsense ایجاد کنید . استفاده از این سرویس رایگان و با حساب کاربری جیمیل شما امکان پذیر میباشد .

پس از ثبت نام درون سایت و ثبت نرم افزار یا وبسایت خود باید منتظر بمانید که حساب کاربری شما تایید شود . از عملیات ممکن است از چند ساعت تا چند هفته زمان ببرد . پس از تایید شدن حساب کاربری خود میتوانید وارد حسابتان شوید تا کد نمایش تبلیغات را دریافت کنید . این کد تمام چیزی است که برای نمایش تبلیغات درون سایتتان لازم است .

اخیرا گوگل ادز سرویسی به نام تبلیغ خودکار را راه اندازی کرده که کار آن خیلی راحت است . شما تکه کدی که در اختیار شما قرار میگیرد را کپی کرده و درون سایت خود قرار میدهید ، سپس گوگل تصمیم میگیرد که کجا ، چه زمانی و چه تعداد تبلیغاتی را در صفحه سایت شما نمایش دهد . با این حال بعضی از نمایش دهندگان ترجیح میدهند که از حالت دستی برای نمایش تبلیغات استفاده کنند .

ما در این آموزش هر دو نوع روش را به شما خواهیم گفت . در مرحله بعد انتخاب با شماست که از کدام یکی از این دو روش در سایت خود استفاده کنید .

قرار دادن کد گوگل ادسنس به صورت دستی درون وردپرس

پس از ورود به حساب کاربری خود ، بر روی منو Ads در قسمت چپ سایت کلیک میکنید . سپس حالت تبلیغ را بر روی By Unit Ad تغییر میدهید . در این مرحله نیاز است که بر روی گزینه Create New Ad کلیک کنید .

آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی

در مرحله بعد شما باید یک نام برای تبلیغات خود انتخاب کنید . سپس نوبت به انتخاب اندازه تبلیغات نمایش داده شده میرسد .

آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی

نام تبلیغ صرفا جهت اهداف داخلی خودتان استفاده میشود و مشتری آن را نخواهد دید . شما در بخش سایز نیز میتوانید مشخص کنید که تبلیغ شما ریسپانسیو نمایش داده شود یا خیر . حال بر روی دکمه Create کلیک میکنیم . در مرحله بعد ادسنسکد نمایش تبلیغ را برای شما ایجاد میکند . این کد شامل شناسه کاربری شما و تبلیغ یکتای شما میباشد .

آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی

اگر سایت شما دارای نسخه AMP میباشد میتوانید کد مربوط به AMP را نیز استفاده کنید . کد مورد نظر خود را کپی کنید و در یک فایل متنی نگهداری کنید تا وارد مرحله بعدی شویم .

افزودن کد گوگل ادسنس به سایت وردپرسی

ممکن است بخواهید تبلیغات را در بخش خاصی از سایت خود نمایش دهید . معمولا میتوانید این کار را با استفاده از ابزارک های درون سایت و تعریف شده در قالب سایت خود انجام دهید . از منو نمایش و بخش ابزارک میتوانید کد خود را قرار دهید .

آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی

پس از ذخیره کد و مراجعه به سایت مشاهده خواهید کرد که در قسمت مد نظر شما تبلیغات نمایش داده خواهد شد .

قرار دادن کد گوگل ادسنس به صورت خودکار درون وردپرس

قرار دادن تبلیغات درون بخش های مختلف سایت ممکن است برای کاربران تازه کار کمی سخت باشد . گوگل این مشکل را حل کرده است و بخش تبلیغات خودکار را راه اندازی کرده است . فقط کافیست یک کد درون هدر سایت خود قرار دهید و در نهایت گوگل تبلیغات متناسب با سایت شما با بیشترین مبلغ پرداختی را برای شما درون سایتتان قرار خواهد داد !

برای انجام این کار پس از ورود به حساب کاربری خود در گوگل ادسنس بر روی منو Ads کلیک کرده و سپس در همان بخش By Site بر روی گزینه Get Code کلیک کنید .

آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی

با کلیک بر روی گزینه ذکر شده کادری به شما نمایش داده خواهد شد که دارای یک کد اسکریپت گوگل ادز میباشد . شما فقط کافیست تا این کد را بر روی سایت خود قرار دهید . به دلیل اسکریپت بودن این کد نمیتوانید از ابزارک ها استفاده کنید . پیشنهاد میشود کد را هدر سایت خود کپی کنید . در صورتی که آشنایی با ویرایش فایل های قالب سایت خود دارید میتوانید فایل Header.php درون پوشه قالب سایت خود را ویرایش و کد مد نظر را در تگ Head آن اضافه کنید . در صورتی که آشنایی در این زمینه ندارید ، پیشنهاد میشود از افزونه Insert Headers and Footers استفاده کنید . پس از نصب و فعال سازی افزونه از منو تنظیمات گزینه Insert Headers and Footers را انتخاب و پس از ورود به صفحه افزونه کد دریافتی از گوگل را در بخش هدر سایت خود قرار دهید .

آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی

فراموش نکنید که در انتها حتما تغییرات خود را ذخیره کنید . در پایان نکته مهمی که باید خدمت شما عرض کنم این است که سعی کنید بر روی تبلیغات خود کلیک نکنید . زیرا سیستم گوگل بسیار هوشمند است و ممکن است شما را مسدود کند . امیدوارم که از آموزش صحیح قرار دادن تبلیغات گوگل درون سایت وردپرسی لذت و استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .