اگر بخش ثبت نظر شما بدون تایید مدیریت باشد احتمالا تخلف در ثبت نظر نیز مشاهده میشود . به همین منظور امروز آموزش گزارش نظر در وردپرس را برای شما آماده کرده ایم . آموزشی که به کاربرانتان این اجازه را میدهد تا نظرات متخلف ثبت شده را به شما اعلام کنند .

این مشکل احتمالا مربوط به سایت های با تعداد کاربر و نویسنده های بالا شود که البته کاربرانش هم اقدام به ثبت نظر میکنند . برای اینکه به کاربر خود این اجازه را بدهید تا در صورت مشاهده تخلف کاربر دیگر در قسمت نظرات ، او را گزارش دهد باید افزونه نصب کنید . یکی از این افزونه ها Zeno Report Comments میباشد . این افزونه در نسخه های ابتدای خود را پشت سر میگذارد و هم اکنون بیش از 100 نصب فعال از طریق مخزن افزونه های وردپرس داشته است .

مراحل انجام کار برای افزودن گزارش تخلف نظر در وردپرس

پس از نصب افزونه از منو تنظیمات وارد گزینه گفت و گو شوید . در این قسمت بخشی به نام Allow comment flagging اضافه شده است . تیک این گزینه را فعال کنید و در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید .

آموزش گزارش نظر در وردپرس

با اینکار در زیر گزینه Allow comment flagging چند گزینه فعال خواهد شد .

تنیطمات آموزش گزارش تخلف در نظر وردپرس

اولین گزینه Flagging threshold نام دارد . این گزینه اساسا به شما اجازه میدهد چه تعداد گزارش برای علامت زدن گزارش نظر به عنوان متخلف و ارسال به مدیریت لازم است . پیشنهاد ما این است که این مقدار روی 1 تنظیم باشد . البته شما هر مقداری که خواستید میتوانید تنظیم کنید .

پس از آن دو گزینه با نام Administrator notifications مشاهده خواهید کرد . مورد اول برای زمانی است که کاربر یک نظر به مدیریت ارسال میکند ایمیل به مدیریت ارسال خواهد شد و مورد دوم به معنی این است که هر زمان کاربر یک نظر را ریپورت کرد ایمیل به مدیریت ارسال شود . البته این دو مورد بستگی به عددی هست که در اولین گزینه تنظیم کرده بودید . اگر مقدار 1 باشد پس در واقع با ارسال نظر اول به مدیریت ریپورت نیز ارسال خواهد شد .

زمانی که تغییرات خود را اعمال کردید ، نتیجه خروجی را میتوانید در صفحه هر مطلب و قسمت نظرات مشاهده کنید . به عنوان مثال در تصویر زیر مشخص است که هر نظر دارای گزینه ای به نام Report میباشد .

نمونه گزارش نظر در وردپرس

با کلیک بر روی ریپورت ؛ متنی به صورت آجاکس به کاربر نمایش داده خواهد شد و از اون تشکر خواهد کرد . در پس زمینه این گزارش به مدیریت ارسال خواهد شد .

نحوه کار گزارش نظر در وردپرس

پس از اینکار مدیر با مراجعه به پنل مدیریت و رفتن به صفحه دیدگاه ها با ستونی در این صفحه به نام ریپورت مواجه خواهد شد که تعداد دفعاتی که دیدگاه کاربری ریپورت شده باشد در آنجا نمایش داده خواهد شد .

تنظیمات گزارش نظر در وردپرس

پس از بازبینی نظر شما میتوانید تصمیم بگیرید که آیا این نظر تخلف محسوب میشود و یا مشکلی برای نمایش در سایت شما ندارد . امیدوارم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . لینک صفحه و دانلود افزونه در پایین همین مطلب برای شما قرار داده خواهد شد . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .