سلام خدمت شما کاربران عزیز و گرامی . در این آموزش قصد داریم تا درباره تغییر رمز عبور در وردپرس با شما صحبت کنیم . در سایت شما دلایل مختلفی برای اینکه بخواهید رمز خود را تغییر دهید وجود دارد . یکی از آنها فراموشی رمز میباشد و یا حتی ممکن است رمز عبور خود را در اختیار شخص دیگری قرار داده باشید . حتی ممکن است حساب شما را هک کرده باشند . همه این احتمال ها وجود دارد و ما نیز به بررسی هر یک از این احتمال ها میپردازیم .

آموزش تغییر رمز عبور در وردپرس

اولین و بهترین حالت این است که شما رمز عبور خود را با شخص دیگری که حال میتواند برنامه نویس ، مدیر هاست و حتی دوستتان باشد به اشتراک گذاشته باشید و پس از اتمام کار آن شخص شما میخواهید رمز خود را عوض کنید . البته پیشنهاد ما این است که هرگز این کار را نکنید . ترجیحا به جای انجام این کار میتوانید یک حساب کاربری با سطح دسترسی مورد نیاز شخص مورد نظر ایجاد کرده و اطلاعات آن را در اختیار وی قرار دهید .

1.آموزش تغییر رمز عبور از طریق پیشخوان

اما حال اگر کار از کار گذاشته و دیگر رمز را به شخصی داده اید و میخواهید رمز خود را تغییر دهید میتوانید از نوار بالای پیشخوان مدیریت گوشه سمت چپ ماوس را بر روی نام خود آورده و گزینه ویرایش شناسنامه من را بزنید . سپس در قسمت مدیریت حساب روبروی گزینه رمز تازه بر روی دکمه ساختن رمز کلیک کنید .

آموزش تغییر رمز عبور در وردپرس

پس از این کار رمز خود را در جایی یادداشت کرده و سپس ذخیره بزنید . شما حتی میتوانید رمز دلخواه خود را وارد کنید اما پیشنهاد میشود رمز قوی که خود وردپرس برای شما ایجاد کرده را استفاده کنید .

2.آموزش تغییر رمز عبور از طریق صفحه ورود

اگر شما از حساب کاربری خود خارج شده اید و رمز خود را فراموش کرده اید ، در صفحه ورود گزینه ای به نام فراموشی رمز عبور وجود دارد که با کلیک بر روی آن از شما رمز عبورتان پرسیده میشود .

با وارد کردن آدرس پست الکترونیک لینکی برای تغییر رمز عبور برای شما ایمیل خواهد شد .

3.آموزش تغییر رمز عبور از طریق php MyAdmin

روش بالا برای افراد تازه کار مناسب است اما زمانی میرسد که شما حرفه ای شده اید و یا اینکه سایت شما هک شده و دسترسی به ایمیل ندارید و یا بر اثر مشکلات سرور سایتتان ایمیلی به شما ارسال نمیشود . برای انجام این کار از طریق دیتابیس هاست خود میتوانید اقدام کنید . جهت انجام این کار وارد هاست خود شده و بر روی گزینه PHPMyAdmin کلیک کنید .

توجه کنید تصویر بالا ممکن است بر اساس ارائه دهنده هاست شما و کنترل پنل هاستتان متفاوت باشد اما قالب جدید سی پنل به صورت تصویر بالا میباشد . پس از ورود به پی اچ پی مای ادمین دیتابیس مد نظر خود را انتخاب کنید .

پس از آن به دنبال جدول wp_users بگردید . سپس بر روی گزینه Browse کلیک کنید تا لیست رکورد های جدول کاربران به شما نمایش داده شود.

سپس نام کاربری خود را پیدا کرده و بر روی دکمه Edit کنار همان نام کلیک کنید .

در این مرحله نام ستون های جدول و مقادیر آن برای شما نمایش داده میشود . روبروی قسمت user_pass در ستون Function باید MD5 را انتخاب کنید . این نوع رمز گذاری پسوردهای وردپرس میباشد . سپس در جعبه متنی کنار آن رمز جدید خود را نوشته و آن را ذخیره کنید .

با این کار رمز عبور شما تغییر خواهد کرد . حالا شما میتوانید با مراجعه به صفحه ورود و وارد کردن رمز جدید  خود وارد ناحیه کاربری خود شوید . امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .