آموزش غیرفعال کردن اجرای کدهای پی اچ پی در پوشه های خاص وردپرس

آموزش غیرفعال کردن اجرای کدهای پی اچ پی در پوشه های خاص وردپرس

آموزش

با سلام خدمت شما دوستان عزیز . امروز با آموزش غیرفعال کردن اجرای کدهای پی اچ پی در پوشه های خاص وردپرس در خدمت شما هستیم . در این آموزش میخواهیم به شما بگوییم که چگونه در برخی پوشه های خاص وردپرس خود از اجرای کدها و فایل های PHP جلوگیری کنید . این مسئله به امنیت وبسایت شما کمک خواهد کرد . پیشنهاد میکنم تا انتها با ما همراه باشید . 

آموزش غیرفعال کردن اجرای کدهای پی اچ پی در پوشه های خاص وردپرس با کمک htaccess

یکی از مشکلاتی که اکثرا در وردپرس و سایر سایت ها رخ میدهد آپلود شدن فایل های مخرب توسط افزونه هایی که دارای باگ امنیتی هستند و اجرای آنها و در نهایت هک شدن وبسایت شما میباشد . معمولا این فایل ها در پوشه upload وردپرس آپلود شده و اجرا میشوند و به عنوان یک بکدور راه را برای هکرها در مورد اتصال به مدیریت سایت شما باز میکنند . با استفاده از این آموزش و با قرار دادن چند خط کد در فایل htaccess میتوانید از اجرای این گونه کدهای مخرب جلوگیری کنید . شما باید یک فایل به نام .htaccess  در مسیر های /wp-includes/ و /wp-content/uploads/ ایجاد کرده و کد زیر را درون آن قرار دهید :

<Files *.php>
deny from all
</Files>

پس از انجام این کار از دسترسی اجرای هرگونه فایل با پسوند php در مسیرهایی که فایل htaccess ایجاد شده جلوگیری خواهد شد و این مسیرها ایمن خواهد شد . امیدوارم که از آموزش غیرفعال کردن اجرای کدهای پی اچ پی در پوشه های خاص وردپرس استفاده و لذت کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید . 

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 1,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421