روز برنامه نویس مبارک

روز برنامه نویس مبارک

روز برنامه نویس مبارک

وبلاگ

میتوان به جرات گفت همه کسانی که به سایت آی وحید سر میزنند با سایت شخصی خود سر و کله میزنند و از این بین اکثر این افراد دستی در کد نویسی دارند . نمیشود گفت برنامه نویس اما بالاخره به برنامه نویسی علاقه دارند . امروز تصمیم گرفتم مطلبی بنویسم و روز برنامه نویس را از طرف خودم و مجموعه آی وحید به همه این عزیزان تبریک بگویم .

روز برنامه نویس چه روزی است ؟

کسانی که اصول برنامه نویسی را به یاد داشته باشند ، میدانند که برنامه نویسی در حالت اولیه به صورت باینری و دودویی میباشد و در مبناهای بالاتر مبنای 8 و 16 ( هگزادسیمال ) استفاده میشود که البته این به گونه ای زبان ماشین است . پس از آن زبان ماشین در حد ساده تا به زبان قابل درک توسط انسان برسد . یکی از زبان های قابل درک توسط انسان زبان پی اچ پی یا زبان های برنامه نویسی متداول امروزی میباشد . البته شاید خیلی از برنامه نویسان حرفه ای از این تعریف ایراد بگیرند اما به صورت خلاصه منظور من این بود که کامپیوتر با 0 و 1 سر و کار دارد و به گونه ای در مبنای 2 کار میکند .

روز 256 سال میلادی ( در مبنای هگزادسیمال 100 ) را به نام روز برنامه نویس نامگذاری کرده اند . روزی که معادل 2 به توان 8 نیز میباشد . این روز 13 سپتامبر یا در تقویم شمسی روز 22 شهریور است .

امروز متعلق به تمام برنامه نویسان در سراسر دنیا است که روزانه وقت خود را صرف نوشتن کدهایی میکنند که به نظر دیگران میتواند غیر ممکن باشد . همه افراد دنیا به گونه ای مدیون برنامه نویسان هستند زیرا با استفاده از دستآورد های اینگونه افراد زندگی برای ما راحت تر شده است . تلفن ها ، سیستم های کامپیوتری و اکثر قطعاتی که روزانه با آنها سر و کار داریم بر اساس کد نویسی گروهی از برنامه نویسان به وجود آمده که بدون دغدغه میتوانیم از آنها استفاده کنیم .

برای برنامه نویس چیزی غیرقابل تحمل تر از آن نیست که چندین ساعت خود را صرف دیباگ کردن مشکلی کند و یا چیزی را از صفر کدنویسی کند و در پایان موقع تحویل سفارش به کارفرما با جمله ” این که کاری نداره خیلی راحت انجام میشه ” روبه رو شود . حتی میتوان گفت از رکیک ترین فحش ها بدتر و از بدترین شکنجه ها عذاب آور تر است .

در این مدت بیش از 4 سالی که در مجموعه آی وحید مشغول به فعالیت بوده ام چیزهای زیادی یاد گرفتم و به دانشم اضافه شد . در همین حین سعی کردم تا با قرار دادن پست های آموزشی تا حد توان چیزی به بار دانشی کاربران اضافه کنم . در زمانی که خستگی و مشکلات زندگی فشار می آورد شما عزیزان نقطه امید من بودید که با کمک آن توانستم ادامه دهم .

به هر حال بودند افرادی که به این مجموعه اضافه شدند و رفتند ، خداروشکر تونستم کنارتون بمونم و به همین خاطر امروز توی روز برنامه نویس تصمیم گرفتم روزتون رو بهتون تبریک بگم . بخاطر همین بهتون میگم :

برنامه نویسان عزیز ، روزتون مبارک .

از طرف تیم آی وحید

خوشحال میشویم شما خاطره ای از اولین برنامه نویسیتون اگر دارین به صورت خلاصه برای ما در نظرات بیان کنید . به هر حال خاطره اولین برنامه نویسی میتواند خیلی لذت بخش و جالب هم برای ما و هم برای سایر کاربران باشد . پس ما را از خاطره های جالبتون بی نصیب نگذارید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 4,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز