اگر به عنوان یک معلم برنامه نویسی همیشه به دنبال راهکاری برای چگونگی آموزش کد ها را به دانش آموزان یا دانشجویان هستید. می توانید روی این بازی ها حساب باز کنید چرا که در کنار جنبه سرگرمی آن یادگیری کدهای برنامه نویسی آسان می کند. در واقع این بازی ها برای آموزش برنامه نویسی در سه زمینه علوم کامپیوتر، توسعه ی وب و توسعه بازی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله سعی بر این شده که با استفاده از نظریات معلمان و دانشجویان 5 بازی برنامه نویسان را به شما معرفی کنیم که مسیر یادگیری کدنویسی را برایتان هموار کند.

پنج بازی برای افزایش مهارت برنامه نویسی

با یک جست و جو ساده می بینیم تعداد بازی های آموزش برنامه نویسی آمار خوبی را به خود اختصاص داده است. ولی بدون شک بررسی میزان موفقیت و محبوبیت هر کدام از آنها کمک زیادی خواهد کرد. به دلیل اینکه بازی جنبه سرگرمی دارد و اگر میزان سرگرمی آن برای ما کمرنگ شود احتمال استفاده از آن برای طولانی مدت غیر ممکن خواهد شد و آموزش روند کندی را خواهد داشت.

 1- combat code

combat code یک برنامه علمی مبتنی بر بازی است که در آن دانش آموزان کد واقعی را تایپ می کنند و می بینند که شخصیت های آنها در زمان واقعی چه واکنشی نشان می دهند.

یکی از معلمان می گوید: هر بازی آنلاین که می شناسید را من امتحان کردم. هیچ کدام از آنها مثل combat code نیست. برای هر معلمی که می خواهد دانش آموزان خود یاد بگیرند که چگونه می توانند از کد گذاری استفاده کنند مفید خواهد بود. هر سطح CodeCombat بر اساس میلیون ها نقطه داده ساخته شده است و برای سازگاری با هر زبان آموز بهینه شده است.

نکات و تمرین یادآوری شده به دانش آموزان باعث یادگیری آزمون و خطا ، داشتن تفکر انتقادی و خلاقیت در برنامه نویسی java script وPython می شود و در طول بازی سطح یادگیری دانش آموزان ارزیابی می شود و مدام در حال به چالش کشیده شدن هستند.

2- code monkey

این بازی محبوب کودکان و نوجوانان است ، اما این موضوع نمی تواند باعث شود که آن را امتحان نکنید. چرا که رابط کاربری آن بسیار آسان است و مراحل اساسی رمزگذاری و ایجاد را با آن طی می کنند. بازی دانش آموز محور است و کاربران Code Monkey برای شروع برنامه نویسی نیازی به تجربه قبلی در رمزگذاری ندارند. این برنامه شامل صفحات مرتبط و مفصل و حتی آموزش های ویدئویی هست.

یکی از کاربران می گوید:

یک چیز این بازی را من خیلی دوست دارم و آن فیلم های آموزشی خوبش است. از طریق برنامه نویسی مبتنی بر متن ، می توانید اصول را به راحتی بیاموزید و پایه و اساس کدنویسی خود را بسازید. در ضمن ، استفاده از این برنامه رایگان است

3- Robo code

Robo code تقریباً مانندCode Combat ، فضای بازیکن یا برنامه نویس را به سناریویی تبدیل می کند که در آن شما باید با سایر روبات ها مبارزه کنید. تنها راه برای انجام این کار استفاده از Java ، Scala ، C # است. این یک راه عالی برای پرتاب برنامه نویس به سمت صندلی خلبان است. با این بازی می توانید زبان های برنامه نویسی گفته شده را روی انگشتان خود بچرخانید.

4- wars code

این یک جامعه کوچک بسیارعالی برای برنامه نویسان آینده نگر است. بازیکنان برای پیشرفت در بازی ، باید آزمایشات یا همان کاتا را پشت سر بگذارند. Katas معمولاً تمرینات رفع اشکال است و در طول برنامه نویسی خود آزمایش های اندک برای شما ارائه می دهد.

wars code بازیکنان را به سمت خود می کشد و با بروز رسانی تمرینات کدنویسی به شما کمک می کند. ترکیبی عالی از یک بازی جذاب و جنجالی بسکتبالی در غالب فعالیت آموزشی برای افرادی که به دنبال بازی هستند تا به یادگیری کدگذاریشان کمک کند.

5- human resource Machine

این بازی که برای سیستم عامل های موبایل و رایانه های شخصی ، لینوکس در دسترس است و بسیار شبیه سایر بازی های است که به شما کد می آموزد. توسط شرکت Tomorrow Corporation توسعه یافته است ، شامل بیش از 40 معما است که به عنوان بازی و یک تجربه برنامه نویسی عمل می کنند.

جریان بازی چنین دنبال می شود : بازیکن به “اداره” معرفی می شود تا در آنجا وظایف خود را انجام دهد و شغل خود را برای سال ها در دستگاه منابع انسانی نگه دارد. بازیکنان این کار را با رمزگذاری و انجام وظایف انجام می دهند. این بازی با بررسی های بسیار خوبی روبرو شد، در حالی که داوران از ادغام ماهرانه آن در رمزگذاری و بازی صحبت می کنند و معرفی برخی تفاوت های پیچیده تر کدگذاری در بسته ای که تقریباً هر کس می توانست آن را درک کرده لذت ببرند .

جمع بندی

این بازی ها فرصت خوبی می دهد تا بهانه ای برای کنار گذاشتن کد های خود نداشته باشید. فضایی مناسب برای کدنویسی در همه رده های سنی افراد آماتور یا حتی افرادی که از روی کنجکاوی گذرا برای آن دارند باز می کند. به غیر از برنامه های که نام بردیم بازی های دیگری مثل codin game ، Shenzhen I/O Vim Adventures, هم می توانند مفید واقع شوند. حال کافیست این کار را از طریق رایانه شخصی خود یعنی «ایستگاه نبرد» حتی به صورت آنلاین انجام دهید و برای شروع کار خود یکی از این بازی ها را انتخاب کنید.
در این مقاله 5 بازی برنامه نویسان را معرفی کردیم شما هم اگر در این زمینه تجربه دارید در قسمت نظرات به ما معرفی کنید.