بعضی از کاربران مشکل این رو داشتن که که نمیتوانند گزینه زمینه های دلخواه رو پیدا کنند . به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا آموزش حل مشکل عدم نمایش زمینه های دلخواه در وردپرس رو براتون آماده کنیم . زمینه های دلخواه یک ویژگی کاربردی وردپرس محسوب میشود که به شما کمک میکند تا محتوای سفارشی خود را به نوشته ها و برگه های وردپرس اضافه کنید .

در گذشته زمینه های دلخواه در تمامی صفحه نوشته های وردپرس قابل مشاهده بود . از آنجا که این قابلیت یکی از ویژگی های پیشرفته وردپرس بود ، تیم فنی وردپرس تصمیم گرفت تا این ویژگی را مخفی کند . این اتفاق از نسخه 3.1 وردپرس به بعد رخ داد . البته برای انجام این کار میتوانید به سادگی با دو کلیک و در کمترین زمان ممکن نمایش آن را فعال کنید .

به صورت ساده در صفحه افزودن نوشته یا برگه با کلیک بر روی گزینه تنظیمات صفحه و سپس فعال کردن گزینه های دلخواه میتوانید این کار را انجام دهید .

حل مشکل عدم نمایش زمینه های دلخواه در وردپرس
حل مشکل عدم نمایش زمینه های دلخواه در وردپرس

نکته : اگر شما گزینه زمینه های دلخواه را مشاهده نمیکنید میتوانید انتهای مطلب رو بررسی کنید که درباره این مشکل توضیح داده ایم .

الان اگر به انتهای مطلب برید میبینید که جعبه زمینه های دلخواه به نوشته شما اضافه شده است :

حل مشکل عدم نمایش زمینه های دلخواه در وردپرس
حل مشکل عدم نمایش زمینه های دلخواه در وردپرس

شما میتوانید از این قسمت برای حذف ، ویرایش و اضافه کردن زمینه های دلخواه استفاده کنید .

زمینه دلخواه چیست ؟ با آن چکار میشه کرد ؟

به صورت پیشفرض زمانی که شما شروع به نوشتن یک مطلب جدید ، یا هر نوع محتوای دیگر میکنید ، آن را در دو قسمت ذخیره میکند . یک قسمت اول مربوط به بدنه نوشته شما میباشد و قسمت دوم اطلاعات مخصوص نوشته شما است ، برای مثال عنوان ، نویسنده ، تاریخ نوشته و … . توسعه دهندگان وردپرسی میتوانند با کدنویسی برای متا داده های شما زمینه دلخواه ایجاد کنند که از طریق آن کنترل داشته باشند . به عنوان مثال افزونه Yoast این کار را انجام داده است .

خطایابی

بعضی کاربران ممکن است گزینه زمینه های دلخواه را در تنظیمات صفحه خود مشاهده نکنند ، در این حالت شما باید ببینید که روی سایتتان افزونه ACF که مخفف Advance Custom Field میباشد موجود است یا نه که به احتمال زیاد موجود است اما فعال نیست . برای حل مشکل باید آن را فعال کنید . افزونه ACF یکی از محبوب ترین افزونه ها میباشد که به توسعه دهندگان امکان ایجاد زمینه های سفارشی خاص را میدهد . در نسخه 5.5.13 این افزونه توسعه دهندگان این افزونه کدی را اضافه کرده اند تا زمینه های دلخواه پیشفرض وردپرس را حذف کند تا با سرعت بیشتری در لود مواجه شوند. این ایده از آنجایی به وجود آمد که کسانی که از این افزونه استفاده میکنند دیگر نیازی به زمینه های دلخواه وردپرس نخواهند داشت .

با این حال اگر شما میخواهید زمینه های دلخواه وردپرس خود را داشته باشید میتوانید کد زیر را درون فایل functions.php قالب خود قرار دهید :

add_filter('acf/settings/remove_wp_meta_box', '__return_false');

این کار مشکل عدم نمایش زمینه های سفارشی در صفحه شما را حل خواهد کرد .

امیدواریم که از مطلب آموزشی حل مشکل عدم نمایش زمینه های دلخواه در وردپرس استفاده کافی و لازم برده باشید .