امروز با آموزش رفع خطای RSS در وردپرس در خدمت شما عزیزان آی وحیدی هستیم . فیدهای RSS یکی از بخش های جذاب برای خواندن خبر میباشد . این خبرها ممکن است در سایت ها و یا نرم افزارهای موبایلی نمایش داده شوند . همچنین استفاده های متنوع دیگری توسط شما نیز ممکن است داشته باشد . برخی اوقات در هنگام مشاهده آر اس اس ممکن است خطاهایی مشاهده کنید . نمونه این خطاها به صورت زیر است :

XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
Location: http://example.com/feed
Line Number 2, Column 1:

در برخی مرورگرها ممکن است این خطا متفاوت باشد . نمونه دیگری از خطاها نیز در زیر قابل نمایش است :

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) in /home/username/example.com/wp-includes/pluggable.php on line 1228

اگر شما از افزونه های دیگری استفاده میکنید ، این خطا ممکن است متفاوت باشد .

رفع خطای RSS در وردپرس

راهکارهای مختلفی برای انجام این کار است . دلیل این خطا برخی اوقات ممکن است عدم رعایت قالب بندی کدهای شما باشد . عموما اگر این مشکل وجود داشته باشد در خط اول فایل Functions.php قبل از باز شدن تگ پی اچ پی یک فاصله خالی ممکن است باعث بروز این مشکل شود . اگر شما اخیرا کدی به فایل فانکشن اضافه کرده اید ، احتمالا باید فایل فانکشن را مجدد ویرایش و آن را اصلاح کنید .

اگر در انتهای فایل شما تگ پی اچ پی بسته شده است باید دقت کنید پس از آن فاصله خالی و یا خط خالی وجود ندارد . البته در حالت ایده آل تگ پی اچ پی در انتهای فایل های قالب بسته نمیشود .

این کار احتمالا مشکل شما را در اکثر مواقع رفع خواهد کرد . اما اگر همچنان مشکل داشتید میتوانید ادامه این آموزش را مطالعه بفرمایید :

غیرفعال کردن افزونه های مرتبط با RSS

برخی اوقات وجود یک افزونه ناسازگار با قالب و یا نسخه وردپرس شما دلیل سردرگمی و اعصاب خوردی چند ساعته یا چند روزه شما خواهد بود . به همین دلیل شما بهتر است افزونه های مرتبط با RSS را غیر فعال کرده و مجدد فید سایت خود را تست کنید . برای انجام این کار از منو افزونه ها گزینه افزونه های نصب شده را انتخاب کنید . سپس افزونه های مورد نظر خود را انتخاب و در نهایت گزینه غیرفعال کردن را انتخاب کنید .

آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

پس از این کار سایت خود را مجددا بررسی کنید . به احتمال زیاد مشکل شما رفع شده است . اگر مشکل شما حل شد و خطاها ناپدید شد یعنی یکی از افزونه ها دچار مشکل بوده است . در این حالت میتوانید افزونه ها را مجددا فعال و سپس تکی تکی غیر فعال کرده و نتیجه را مشاهده کنید . در صورتی که نتیجه مطابق خواسته شما و بدون خطا بود یعنی افزونه ی خراب را پیدا کرده اید . اما ممکن است مشکل شما رفع نشود . در این صورت باید به سراغ مرحله بعدی آموزش برویم .

تغییر موقت قالب به قالب پیش فرض وردپرس

در صورتی که دو مرحله قبلی جوابگویی لازم را برای شما نداشت میتوانید از این مرحله استفاده کنید و به عبارتی تیر سوم را رها کنید . برای اینکار لازم است قالب خود را به قالب پیش فرض وردپرس تغییر دهید . دلیل این کار این است که قالب های پیشفرض وردپرس به دلیل سازگاری و کدنویسی اصولی و 100% مناسب وردپرس دیگر مشکلی برای فید آر اس اس ندارند و از این لحاظ خیال ما راحت است .

برای تعویض قالب از منو نمایش ، گزینه پوسته ها را انتخاب کنید . سپس قالب پیشفرض وردپرس را انتخاب و آن را فعال کنید .

آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

توجه داشته باشید که نسخه قالب بر اساس نسخه وردپرس شما ممکن است متفاوت باشد . پس از تغییر قالب میتوانید نتیجه را از طریق ابزارهای بررسی فید آر اس اس مانند سایت Feed Validator بررسی و مشاهده کنید .

امیدواریم که از آموزش رفع خطای RSS در وردپرس استفاده کافی برده و توانسته باشید مشکل خود را رفع کنید . خوشحال میشویم نظرات و تجربیات خود را در رفع مشکل سایتتان با ما در میان بگذارید .