آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

آموزش

امروز با آموزش رفع خطای RSS در وردپرس در خدمت شما عزیزان آی وحیدی هستیم . فیدهای RSS یکی از بخش های جذاب برای خواندن خبر میباشد . این خبرها ممکن است در سایت ها و یا نرم افزارهای موبایلی نمایش داده شوند . همچنین استفاده های متنوع دیگری توسط شما نیز ممکن است داشته باشد . برخی اوقات در هنگام مشاهده آر اس اس ممکن است خطاهایی مشاهده کنید . نمونه این خطاها به صورت زیر است :

XML Parsing Error: XML or text declaration not at start of entity
Location: http://example.com/feed
Line Number 2, Column 1:

در برخی مرورگرها ممکن است این خطا متفاوت باشد . نمونه دیگری از خطاها نیز در زیر قابل نمایش است :

Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) in /home/username/example.com/wp-includes/pluggable.php on line 1228

اگر شما از افزونه های دیگری استفاده میکنید ، این خطا ممکن است متفاوت باشد .

رفع خطای RSS در وردپرس

راهکارهای مختلفی برای انجام این کار است . دلیل این خطا برخی اوقات ممکن است عدم رعایت قالب بندی کدهای شما باشد . عموما اگر این مشکل وجود داشته باشد در خط اول فایل Functions.php قبل از باز شدن تگ پی اچ پی یک فاصله خالی ممکن است باعث بروز این مشکل شود . اگر شما اخیرا کدی به فایل فانکشن اضافه کرده اید ، احتمالا باید فایل فانکشن را مجدد ویرایش و آن را اصلاح کنید .

اگر در انتهای فایل شما تگ پی اچ پی بسته شده است باید دقت کنید پس از آن فاصله خالی و یا خط خالی وجود ندارد . البته در حالت ایده آل تگ پی اچ پی در انتهای فایل های قالب بسته نمیشود .

این کار احتمالا مشکل شما را در اکثر مواقع رفع خواهد کرد . اما اگر همچنان مشکل داشتید میتوانید ادامه این آموزش را مطالعه بفرمایید :

غیرفعال کردن افزونه های مرتبط با RSS

برخی اوقات وجود یک افزونه ناسازگار با قالب و یا نسخه وردپرس شما دلیل سردرگمی و اعصاب خوردی چند ساعته یا چند روزه شما خواهد بود . به همین دلیل شما بهتر است افزونه های مرتبط با RSS را غیر فعال کرده و مجدد فید سایت خود را تست کنید . برای انجام این کار از منو افزونه ها گزینه افزونه های نصب شده را انتخاب کنید . سپس افزونه های مورد نظر خود را انتخاب و در نهایت گزینه غیرفعال کردن را انتخاب کنید .

آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

پس از این کار سایت خود را مجددا بررسی کنید . به احتمال زیاد مشکل شما رفع شده است . اگر مشکل شما حل شد و خطاها ناپدید شد یعنی یکی از افزونه ها دچار مشکل بوده است . در این حالت میتوانید افزونه ها را مجددا فعال و سپس تکی تکی غیر فعال کرده و نتیجه را مشاهده کنید . در صورتی که نتیجه مطابق خواسته شما و بدون خطا بود یعنی افزونه ی خراب را پیدا کرده اید . اما ممکن است مشکل شما رفع نشود . در این صورت باید به سراغ مرحله بعدی آموزش برویم .

تغییر موقت قالب به قالب پیش فرض وردپرس

در صورتی که دو مرحله قبلی جوابگویی لازم را برای شما نداشت میتوانید از این مرحله استفاده کنید و به عبارتی تیر سوم را رها کنید . برای اینکار لازم است قالب خود را به قالب پیش فرض وردپرس تغییر دهید . دلیل این کار این است که قالب های پیشفرض وردپرس به دلیل سازگاری و کدنویسی اصولی و 100% مناسب وردپرس دیگر مشکلی برای فید آر اس اس ندارند و از این لحاظ خیال ما راحت است .

برای تعویض قالب از منو نمایش ، گزینه پوسته ها را انتخاب کنید . سپس قالب پیشفرض وردپرس را انتخاب و آن را فعال کنید .

آموزش رفع خطای RSS در وردپرس

توجه داشته باشید که نسخه قالب بر اساس نسخه وردپرس شما ممکن است متفاوت باشد . پس از تغییر قالب میتوانید نتیجه را از طریق ابزارهای بررسی فید آر اس اس مانند سایت Feed Validator بررسی و مشاهده کنید .

امیدواریم که از آموزش رفع خطای RSS در وردپرس استفاده کافی برده و توانسته باشید مشکل خود را رفع کنید . خوشحال میشویم نظرات و تجربیات خود را در رفع مشکل سایتتان با ما در میان بگذارید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
2 رای, 4,50 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز