با سلام خدمت شما دوستان عزیز . امروز آموزش رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس را برای شما آماده کرده ایم . خطایی که ممکن است در سایت شما نیز وجود داشته باشد که یا به آن توجه کرده باشید و یا خیر . خطای Failed To Load Resource معمولا در زمانی رخ میدهد که برخی از منابع سایت که ممکن است تصویر ، فایل جاوا اسکریپت ، سی اس اس و یا موارد دیگر باشد را نمیتواند بارگزاری کند . دلایل هم ممکن است بخاطر عدم دسترسی به سرور مورد نظر ، اشتباهات در تنظیمات و یا … باشد .

به صورت پیشفرض شما این خطا را نمیتوانید به صورت مستقیم در مرورگر خود مشاهده کنید ، اما در ظاهر خطا را میتوانید به صورت ناقص لود شدن سایت و یا باز نشدن تصاویر متوجه شوید . متوجه شدن نوع خطا و متن خطا در ابزار Inspect مرورگر که اکنون دیگر در تمام مرورگر های معروف از جمله اینترنت اکسپلورر ،کروم ، فایرفاکس وجود دارد قابل مشاهده میباشد . نمونه تصویر در زیر قابل مشاهده است :

رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

نمونه خطایی که در این رابطه است به صورت زیر است :

❌ Failed to load resource net::ERR_CONNECTION_REFUSED

❌ Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found)

❌ Failed to load resource: the server responded with a status of 500 (Internal Server Error)

❌ Failed to load resource: net::err_name_not_resolved

برای حل این مشکل باید اقدامات زیر را انجام داد :

جایگزین کردن منابع ناموجود

برای این کار از منو رسانه به کتابخانه رفته و فایل هایی که میدانید موجود نیستند و یا باز نمیشوند و به هر صورتی در دسترس نیستند را مجددا بارگزاری کنید . این کار برای فایل هایی که پس از خطا عدد 404 نوشته کاربرد دارد .

رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

جایگزین کردن فایل های قالب یا افزونه

اگر خطای داده شده مربوط به یکی از فایل های قالب یا افزونه باشد بهترین راه آپلود کردن مجدد فایل های قالب و یا افزونه است . در غیر این صورت و در صورتی که مشکل حل نشد میتوانید قالب خود را تغییر دهید . برای اینکار از منو نمایش گزینه پوسته ها اقدام به تغییر قالب خود کنید .

رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

با کلیک بر روی فعال کردن قالب میتوانید قالب جدید خود را فعال کنید و قالب قبلی غیرفعال میشود . اگر قالبی در حال حاضر به صورت نصب شده ندارید میتوانید از قالب های پیشفرض وردپرس برای بررسی اینکه خطای مورد نظر رفع میشود یا خیر استفاده کنید .

اصلاح لینک وردپرس

برای این کار کافیست از منو تنظیمات وردپرس گزینه عمومی را انتخاب کنید . سپس در صورتی که نشانی سایت و وردپرس شما مشکلی دارد یا اشتباه وارد شده است آن را اصلاح کنید .

رفع خطای Failed To Load Resource در وردپرس

توجه کنید سایت با www و بدون آن به عنوان دو آدرس متفاوت از هم شناخته میشوند . پس ترجیحا سعی کنید هر دو آدرس را یکسان وارد کنید ، مگر اینکه پوشه نصب وردپرستان مکانی متفاوت از صفحه اصلی سایتتان باشد . در صورتی که از ssl استفاده میکنید و مشکل در لود شدن ریسورس های سایت خود دارید میتوانید به مقاله آموزش نصب SSL روی وردپرس که قبلا توسط آی وحید منتشر شده است مراجعه فرمایید .امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .