چگونه کلمات کلیدی کسب و کار خود را پیدا کنید؟

یکی از ارزشمندترین و مهم ترین کارها در کسب و کار این است که شما کلمات کلیدی حوزه کاری خود را پیدا کنید. با تحقیق کلمات کلیدی، شما می توانید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو سئو کنید و رتبه سایت خود را بهتر کنید؛ اما اگر از کلمات کلیدی حوزه کاری خود بی خبر باشید، از رقبای خود عقب می افتید و ضرر می کنید!

اگر به صورت اصولی کلمات کلیدی حوزه کاری خود را پیدا کنید، می توانید بفهمید که کدام عبارات و کلمات کلیدی، وضعیت سئوی شما را بهبود می بخشد و باید از آنها استفاده کنید.

هدف از پیدا کردن کلمات کلیدی چیست؟

هدف از پیدا کردن کلمات کلیدی، جذب بازدیدکنندگانی است که دقیقا به دنبال محتوا یا محصول شما هستند و محتوای سایت شما برای آنها سودمند است. وقتی درباره کلمات کلیدی سایت خود تحقیق می کنید، می توانید خدمات و محصولاتی تولید کنید که مردم به دنبال آنها هستند و در بازار، تقاضای آن را دارند.

تحقیق و پیدا کردن کلمات کلیدی، یکی از کارهای مهم در بازاریابی است. با این کار، شما می توانید مشوق ها و محرک های خرید مشتریان و مخاطبان خود را به خوبی پیدا کنید. وقتی بدانید کلمات کلیدی کسب و کار شما چیست، می توانید محتواهای متناسب با آن کلمات کلیدی را تولید کنید و نرخ ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

چگونه می توانید کلمات کلیدی کسب و کار خود را پیدا کنید؟

برای پیدا کردن کلمات کلیدی، می توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید.

ابزارهایی مانند Google Trends، Google Adwords، Keyword Planner Tool، Alexa، Wordtracker و Moz Keyword Explorer از جمله ابزارهایی هستند که می توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی از آنها استفاده کنید. هم چنین میزان جستجوی کلمات کلیدی و محبوبیت آنها را نیز می توانید با کمک این ابزارها بسنجید. بعضی از این ابزارها رایگان هستند و بعضی از آنها پولی هستند و باید پول پرداخت کنید.

راحت ترین ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی چیست؟

راحت ترین ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی، Google Keyword Planner است. این ابزار، میزان جستجوی کلمات کلیدی پیشنهادی را تخمین می زند و هزینه راه اندازی کمپینهای پولی مرتبط با تبلیغات گوگل را برای این عبارات محاسبه می کند.

بهترین ابزار برای پیدا کردن کلمات کلیدی چیست؟

این روزها، بهترین ابزار برای تعیین کلمات کلیدی، Google Trends است.

یکی از ابزارهای فوق العاده دیگر شرکت گوگل، Google Trends است که می توانید به کمک آن، آمارهای ارزشمندی را در مورد موضوعات مختلف به دست آورید. شما در هر زمینه ای که کار می کنید، می توانید کلمات کلیدی حوزه کاری خود را با گوگل ترندز پیدا کنید. از این ابزار می توانید برای پیدا کردن کلمات کلیدی بهتر و پرجستجو تر و مقایسه میزان جستجو کلمات با هم استفاده کنید.

برای استفاده از گوگل ترندز به آدرس Trends.google.com می روید و بعد از وارد شدن، بالای صفحه جعبه جستجو یا Search Box را مشاهده می کنید. شما باید کلمه کلیدی موردنظر خود را در جعبه جستجو وارد کنید و دکمه سرچ را بزنید تا جستجو برای این کلمه آغاز شود. بعد از جستجو، آمارهای مرتبط با آن کلمه به شما نشان داده می شود و شما می توانید آن آمارها را بر اساس معیارهایی مثل زمان، کشور و شهر تفکیک کنید.

گوگل ترندز به ما این امکان را می دهد که بتوانیم کلمات مختلف را از نظر میزان محبوبیت مقایسه کنیم.

در بالای ابزار گوگل ترندز، دو دسته Rising و Top را مشاهده خواهید کرد و می توانید آمارهای به دست آمده را بر اساس این دو معیار دسته بندی کنید. دسته بندی جدول بر اساس Rising به این معنی است که می خواهید نتایجی که با رشد جستجو مواجه شده اند را مشاهده کنید. اگر گزینه Top را انتخاب کنید، می توانید محبوبترین نتایج مرتبط را به ترتیب جستجو مشاهده کنید. در دسته بندی Top، میزان محبوبیت بر اساس نمره بین 0 تا 100 نمایش داده می شود. اما در دسته بندی Rising تنها شاهد میزان درصد رشد محبوبیت عبارت کلیدی هستیم. حالا اگر در جستجوی خود، عبارت Breakout را مشاهده کردید، باید بدانید که کلمه کلیدی موردنظر شما بسیار محبوب شده و بیش از 5000% رشد داشته است.

وقتی با کمک ابزار Google Trends به کلمات کلیدی کسب و کار خود پی بردید، می توانید از آنها برای تولید محتوا، تولید محصول و برنامه جذب مشتری خود استفاده کنید و محصولات و خدمات خود را مطابق با نیازهای مشتریان تولید کنید. پیدا کردن کلمات کلیدی، یکی از مهم ترین کارهایی است که همه مدیران سایت و بازاریاب های اینترنتی باید این کار ر انجام بدهند.

در این نوشته، شما با روش پیدا کردن کلمات کلیدی آشنا شدید و دانستید که برای این کار می توانید از ابزارهای مختلفی استفاده کنید.

از اینکه تا انتهای این نوشته با وب سایت آی وحید همراه بودید از شما بسیار متشکریم.