سئو کلاه سیاه قاتل خاموش و خطرناک برای همه ی وب سایت ها
  • 14 بهمن 1397
  • بدون دیدگاه
  • علی اشکی

سئو کلاه سیاه قاتل خاموش و خطرناک برای همه ی وب سایت ها

آموزش

سئو کلاه سیاه یعنی رعایت نکردن قوانین و دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو و اکثر کسب و کارها برای بدست آوردن رتبه های بالاتر اغلب به اشتباه قوانین گوگل را نقض می کنند. این کار می تواند وب سایت شما را به طور کامل از نتایج جستجو حذف کند. اما سئوی کلاه سفید یعنی ایجاد محتوای با کیفیت و رعایت اصول درست سئو به همراه رضایت کاربران از سایت می باشد. در ادامه تکنیک های کلیدی کلاه سیاه که هنوز اکثر وب سایت ها برای رتبه بندی مورد استفاده قرار می گیرند، معرفی شده است.

آشنایی با سئو کلاه سیاه

1. وبلاگ نویسی تنها به منظور ساخت لینک وبلاگ نویسی در زمینه ساخت نام تجاری و گسترش آن بسیار مفید است. با این حال، وبلاگ نویسی در سایت های نامناسب و یا کم کیفیت تنها با هدف به دست آوردن لینک استفاده می شود که در مواردی این کار منجر به ایجاد اسپم می شود و رتبه ی سایت را به شدت تنزل می دهد.

2. نوشتن مطالب کوتاه با کلمات کلیدی : نوشتن مطالب کوتاه با هدف قرار دادن کلمه ی کلیدی خاص می تواند رتبه ی سایت شما را به شدت افول دهد. البته استفاده از کلمات کلیدی هنوز سودمند و حتی ضروری هستند، با این حال تراکم کلمات کلیدی باید به عنوان مقدمه ای برای نوشتن محتوای عالی و طولانی در یک موضوع باشند.

3. فروش لینک ها صاحبان وب سایت ها همیشه به دنبال راه هایی برای کسب درآمد از سایت خود هستند و شاید ساده ترین راه قبول کردن تبلیغات لینکی باشد. یعنی در ازای دریافت مبلغی لینک متنی یا محتوای وب سایت را قبول می کنند اما گوگل به این لینک ها امتیاز منفی می دهد.

4. لینک ها را بازبینی کنید : یکی دیگر از روش های معمول، پذیرش محصولات رایگان در مقابل قراردادن لینک شما در وب سایت دیگر است. برای اجتناب از این روش کلاه سیاه، به سادگی attribute rel = “no follow” را به لینک مورد نظراضافه کنید.

5. خرید لینک : یکی دیگر از موارد سئو کلاه سیاه خرید و فروش لینک است. اغلب صاحبان وب سایت های تازه کار نکات مربوط به استفاده ی درست از لینک ها در سایت خود را نمی دانند به همین دلیل شروع به خرید ماهانه لینک می کنند که این عمل منجر به رتبه نگرفتن سایت آنها در موتورهای جستجو می شود.

6. بهینه سازی بیش از حد لینک های داخلی : لینک های داخلی در سایت بسیار مهم هستند اما بهینه سازی بیش از حد این لینک ها با استفاده از متون غنی از کلمات کلیدی می تواند سئوی شما را مشکل ساز کند. بنابراین نباید بیش از حد از آن ها استفاده کنید.

7. مبادلات لینک گوگل به لینک های طبیعی رتبه می دهد بنابراین مبادلات لینکی از نظر گوگل فاقد ارزش هستند.

خرید و فروش در دایرکتوری های با کیفیت بالا در ازای پرداخت مبلغی می توانید لینک خود را در دایرکتوری های با کیفیت بالا قرار دهید. این عمل شامل سئو ی کلاه سیاه نمی شود.

8. با استفاده از کلمات کلیدی نامناسب در رتبه بندی : بازاریابی محتوا نیاز به یک جریان ثابت از ایجاد محتوا دارد. یکی از راه هایی که برخی از بازاریابان محتوا تلاش می کنند این است که از ترکیبی از کلمات کلیدی غیر مرتبط یا نامناسب با محتوای جدید یا موجود استفاده می کنند که گوگل به سرعت با استفاده از Indexing Semantic Indentit آن ها را شناسایی می کند و رتبه منفی می دهد.

9. لینک های پائین اسپم : پیوندهایی که در قسمت فوتر سایت قرار می دهید بسیار مفید هستند. با این حال، برخی از سایت ها از پیوند کلمات کلیدی خاص در پاورقی ها استفاده می کنند اما در واقع باید لینکی را در پاورقی سایت خود قرار دهید که برای بازدیدکنندگان مفید و از هر گونه لینک خارجی در آنجا اجتناب کنید.

10. ایجادصفحات نامرتبط این صفحات برای هدف خاص رتبه بندی و براساس یک کلمه کلیدی ایجاد می شوند تا بازدیدکنندگان را به صفحه دیگری هدایت کنند. مشکل این تکنیک این است که این صفحات به هیچ وجه مفید نیستند و اغلب بی فایده هستند و رتبه ای در گوگل نمی گیرند.

11. استفاده از محتواهای مرده : این تکنیک دقیقا چیزی است که بیشتر افراد استفاده می کنند: حذف محتوا از یک سایت و استفاده از آن بر روی سایت دیگر. هدف از این استراتژی جذب ترافیک جستجو ی بیشتر و همچنین  هدایت بازدیدکنندگان بر روی تبلیغات کلیکی است.

12. خرید و فروش دامنه هایی با نام تجاری خاص : این استراتژی شامل خرید نام دامنه به منظور فروش آن به شخص یا شرکتی که صاحب علامت تجاری آن می باشد، است. این استراتژی از نوع typosquatting می باشد و دامنه هایی را که حاوی عبارات رایج یا اصطلاحات معروف تجاری هستنند خرید و فروش می کنند

چگونگی اجتناب از کلاه سیاه کل SEO

بدون شک سئو ی کلاه سیاه برای یک کسب و کار بسیارخطرناک است اما چطور باید از آن اجتناب کرد.

  • طبق قوانین موتورهای جستجو رفتار کنید. اجتناب از “مخفی کردن” و یا فریب دادن خزنده های موتور جستجو با هدایت آنها به صفحه دیگر). شما همیشه باید تلاش خود را برای رتبه گیری درست از جستجوگر گوگل متمرکز کنید.
  • محتواهای با کیفیت و خوب بنویسید و از کلمات کلیدی زیاد در آن اجتناب کنید. هرگز محتواهای تکراری در سایت خود قرار ندهید همچنین دستورالعمل های ایجاد  محتوای Google را می توانید مطالعه کنید.
  • در هنگام اضافه کردن اطلاعات ساختاری و برنامه نویسی به وب سایت خود، طبق قوانین استاندارد گوگل این اطلاعات را پیاده سازی کنید.
  • هرگز از خرید و فروش لینک استفاده نکنید، ارائه محصولات رایگان در برابر پیوندها نیز از نظر گوگل ممنوع است.
  • از ایجاد یک شبکه وبلاگ شخصی برای ایجاد لینک ها اجتناب کنید. وب سایت و محتوای خود را جذاب و کاربرپسند کنید تا افراد با میل خود لینک مطالب شما را در سایتشان قرار دهند.
  •  به روز نگه داشتن در دستورالعمل های وب مستر، یکی از روش هایی است که می توانید از تاکتیک های کلاه سیاه که توسط موتورهای جستجو ممنوع است اجتناب کنید و دستورالعمل های وب مستر را برای گوگل و یاهو اجرا کنید.

منبع مطلب آشنایی با سئو کلاه سیاه :

forbes.com

https://developers.google.com/search/docs/guides/search-features

در مطلب آشنایی با سئو کلاه سیاه سعی شد تا توضیحاتی درباره آن دهیم . لطفا به این مورد توجه داشته باشید که سئو کلاه سیاه با این که ممکن است بازدهی خوبی در برهه زمانی خاصی داشته باشد ، اما عواقب و ضررهای جانبی آن بیشتر از سودی است که در ابتدای کار به شما میرساند و حتی ممکن است باعث پنالتی شدن سایت شما نیز گردد . پس در صورتی که کار خود را به نیروی سئو کار میسپارید از نحوه کاری وی مطمئن شوید . اگر نیروی شما به موارد کلاه سیاه متوسل شود ممکن است اتمام کار وی روی سایت شما و جلب رضایت اولیه شما و تسویه حساب ، سایت شما را دچار مشکل کند . در صورتی که نیاز به مشاوره درباره سئو داشته باشید مشاوران سایت آی وحید در خدمت شما عزیزان هستند . شما میتوانید از طریق ایمیل ، تماس تلفنی و حتی گفتگو در شبکه اجتماعی تلگرام از این عزیزان مشاوره دریافت کنید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 3,33 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121