سئو كلاه سياه يعنی رعايت نكردن قوانين و دستورالعمل های تعیین شده توسط موتورهای جستجو و اكثر كسب و كارها برای بدست آوردن رتبه های بالاتر اغلب به اشتباه قوانين گوگل را نقض می كنند. این كار می تواند وب سايت شما را به طور کامل از نتایج جستجو حذف كند. اما سئوی کلاه سفید يعنی ایجاد محتوای با کیفیت و رعايت اصول درست سئو به همراه رضايت كاربران از سايت می باشد. در ادامه تکنیک های کلیدی کلاه سیاه که هنوز اكثر وب سايت ها برای رتبه بندی مورد استفاده قرار می گیرند، معرفی شده است.

آشنايی با سئو كلاه سياه

1. وبلاگ نویسی تنها به منظور ساخت لینک وبلاگ نویسی در زمینه ساخت نام تجاری و گسترش آن بسيار مفيد است. با این حال، وبلاگ نویسی در سایت های نامناسب و یا کم کیفیت تنها با هدف به دست آوردن لینک استفاده می شود كه در مواردی اين كار منجر به ايجاد اسپم می شود و رتبه ی سايت را به شدت تنزل می دهد.

2. نوشتن مطالب کوتاه با کلمات کلیدی : نوشتن مطالب کوتاه با هدف قرار دادن کلمه ی کلیدی خاص می تواند رتبه ی سايت شما را به شدت افول دهد. البته استفاده از کلمات کلیدی هنوز سودمند و حتی ضروری هستند، با این حال تراکم کلمات کلیدی بايد به عنوان مقدمه ای برای نوشتن محتوای عالی و طولانی در يك موضوع باشند.

3. فروش لینک ها صاحبان وب سايت ها همیشه به دنبال راه هایی برای کسب درآمد از سایت خود هستند و شاید ساده ترین راه قبول كردن تبلیغات لينكی باشد. يعنی در ازای دريافت مبلغی لينك متنی يا محتوای وب سايت را قبول می كنند اما گوگل به اين لينك ها امتياز منفی می دهد.

4. لینک ها را بازبينی كنيد : یکی دیگر از روش های معمول، پذیرش محصولات رایگان در مقابل قراردادن لينك شما در وب سايت ديگر است. برای اجتناب از این روش کلاه سیاه، به سادگی attribute rel = “no follow” را به لینک مورد نظراضافه کنید.

5. خريد لینک : يكی ديگر از موارد سئو كلاه سياه خريد و فروش لينك است. اغلب صاحبان وب سايت های تازه کار نکات مربوط به استفاده ی درست از لينك ها در سايت خود را نمی دانند به همين دليل شروع به خريد ماهانه لينك می كنند كه اين عمل منجر به رتبه نگرفتن سايت آنها در موتورهای جستجو می شود.

6. بهینه سازی بيش از حد لینک های داخلی : لینک های داخلی در سایت بسيار مهم هستند اما بهینه سازی بيش از حد این لینک ها با استفاده از متون غنی از کلمات کلیدی می تواند سئوی شما را مشكل ساز كند. بنابراين نبايد بيش از حد از آن ها استفاده كنيد.

7. مبادلات لینک گوگل به لينك های طبيعی رتبه می دهد بنابراين مبادلات لينكی از نظر گوگل فاقد ارزش هستند.

خرید و فروش در دایرکتوری های با کیفیت بالا در ازای پرداخت مبلغی می توانيد لينك خود را در دايركتوری های با كيفيت بالا قرار دهيد. اين عمل شامل سئو ی كلاه سياه نمی شود.

8. با استفاده از کلمات کلیدی نامناسب در رتبه بندی : بازاریابی محتوا نیاز به یک جریان ثابت از ايجاد محتوا دارد. یکی از راه هایی که برخی از بازاریابان محتوا تلاش می کنند اين است كه از ترکیبی از کلمات کلیدی غیر مرتبط یا نامناسب با محتوای جدید یا موجود استفاده می كنند كه گوگل به سرعت با استفاده از Indexing Semantic Indentit آن ها را شناسايی می كند و رتبه منفی می دهد.

9. لینک های پائین اسپم : پیوندهایی كه در قسمت فوتر سايت قرار می دهيد بسیار مفید هستند. با این حال، برخی از سایت ها از پيوند كلمات كليدی خاص در پاورقی ها استفاده می کنند اما در واقع بايد لينكی را در پاورقی سايت خود قرار دهيد كه برای بازديدكنندگان مفيد و از هر گونه لینک خارجی در آنجا اجتناب کنید.

10. ايجادصفحات نامرتبط این صفحات برای هدف خاص رتبه بندی و براساس یک کلمه کلیدی ایجاد می شوند تا بازدیدکنندگان را به صفحه دیگری هدایت کنند. مشکل این تکنیک این است که اين صفحات به هیچ وجه مفید نیستند و اغلب بی فایده هستند و رتبه ای در گوگل نمی گيرند.

11. استفاده از محتواهای مرده : این تکنیک دقیقا چیزی است كه بيشتر افراد استفاده می كنند: حذف محتوا از یک سایت و استفاده از آن بر روی سايت دیگر. هدف از این استراتژی جذب ترافیک جستجو ی بيشتر و همچنين  هدايت بازدیدکنندگان بر روی تبليغات كليكی است.

12. خريد و فروش دامنه هايی با نام تجاری خاص : این استراتژی شامل خرید نام دامنه به منظور فروش آن به شخص یا شرکتی که صاحب علامت تجاری آن می باشد، است. این استراتژی از نوع typosquatting می باشد و دامنه هایی را که حاوی عبارات رایج يا اصطلاحات معروف تجاری هستنند خريد و فروش می كنند

چگونگی اجتناب از کلاه سیاه کل SEO

بدون شک سئو ی کلاه سیاه برای يك کسب و کار بسيارخطرناک است اما چطور بايد از آن اجتناب كرد.

  • طبق قوانين موتورهای جستجو رفتار كنيد. اجتناب از “مخفی کردن” و یا فریب دادن خزنده های موتور جستجو با هدایت آنها به صفحه دیگر). شما همیشه باید تلاش خود را برای رتبه گيری درست از جستجوگر گوگل متمرکز کنید.
  • محتواهای با کیفیت و خوب بنویسید و از کلمات کلیدی زياد در آن اجتناب کنيد. هرگز محتواهای تكراری در سايت خود قرار ندهيد همچنين دستورالعمل های ايجاد  محتوای Google را می توانيد مطالعه كنيد.
  • در هنگام اضافه کردن اطلاعات ساختاری و برنامه نويسی به وب سایت خود، طبق قوانين استاندارد گوگل اين اطلاعات را پياده سازی كنيد.
  • هرگز از خرید و فروش لینک استفاده نكنيد، ارائه محصولات رایگان در برابر پیوندها نیز از نظر گوگل ممنوع است.
  • از ایجاد یک شبکه وبلاگ شخصی برای ایجاد لینک ها اجتناب کنید. وب سایت و محتوای خود را جذاب و كاربرپسند كنيد تا افراد با ميل خود لينك مطالب شما را در سايتشان قرار دهند.
  •  به روز نگه داشتن در دستورالعمل های وب مستر، يكی از روش هايی است كه می توانيد از تاکتیک های کلاه سیاه که توسط موتورهای جستجو ممنوع است اجتناب کنید و دستورالعمل های وب مستر را برای گوگل و یاهو اجرا كنيد.

منبع مطلب آشنايی با سئو كلاه سياه :

forbes.com

https://developers.google.com/search/docs/guides/search-features

در مطلب آشنايی با سئو كلاه سياه سعی شد تا توضیحاتی درباره آن دهیم . لطفا به این مورد توجه داشته باشید که سئو کلاه سیاه با این که ممکن است بازدهی خوبی در برهه زمانی خاصی داشته باشد ، اما عواقب و ضررهای جانبی آن بیشتر از سودی است که در ابتدای کار به شما میرساند و حتی ممکن است باعث پنالتی شدن سایت شما نیز گردد . پس در صورتی که کار خود را به نیروی سئو کار میسپارید از نحوه کاری وی مطمئن شوید . اگر نیروی شما به موارد کلاه سیاه متوسل شود ممکن است اتمام کار وی روی سایت شما و جلب رضایت اولیه شما و تسویه حساب ، سایت شما را دچار مشکل کند . در صورتی که نیاز به مشاوره درباره سئو داشته باشید مشاوران سایت آی وحید در خدمت شما عزیزان هستند . شما میتوانید از طریق ایمیل ، تماس تلفنی و حتی گفتگو در شبکه اجتماعی تلگرام از این عزیزان مشاوره دریافت کنید .