هر روز ویرایش و فیلتر در اینستاگرام گستره بیشتری پیدا می کند و انتخاب میان آنها سخت می شود و با اینکه اغلب کاربران اینستاگرام با فیلتر و روش های مختلف ویرایش آشنایی کافی ندارند برای انتخاب سریع ویرایش های خود به روش های نیاز پیدا می کنند که در کمترین زمان تاثیر وکاربرد هر یک از فیلتر ها رو به آن‌ها نشان دهد. اگر شما هم فکر می کنید نمایش تأثیر فیلترها همچنین راهکار وترفند ساده اینستاگرام می تواند بر تصویر و ویدئو شما مؤثر باشد، در این مقاله با ما همراه باشید.

 • عکس های باکیفیت را برای آپلود انتخاب کنید
 • انتخاب فیلتر
 • تنظیمات lux
 • استفاده از ابزار ویرایش ساده
 • ایجاد آلبوم عکس
 • چند ترفند ویرایش عکس اینستاگرام

عکس های باکیفیت را برای آپلود انتخاب کنید

قبل از انتخاب عکس باید توجه داشته باشید که کیفیت آن حرف اول را می زند. پس عکسی را از بین کارهای خود انتخاب کنید که از کیفیت آن راضی هستید ونیازی نیست وقت زیادی را برای ویرایش آن تلف کنید. با یک ویرایش ظریف وساده بهترین حالت را برای عکس خود ایجاد کنید. از طرفی ویرایش نمی تواند ایراد عکسی که به خوبی گرفته نشده را برطرف کند پس با عکسی شروع کنید که حتی قبل از تنظیم آن نمایش خوبی دارد.

عکس با کیفیت شما حتی می تواند با گوشی همراه خودتان باشد کافییست از قوانین ساده عکاسی کمک بگیرید. پیدا کردن یک زاویه دید مناسب، تقارن و موارد دیگر همه می تواند برای شما نیز مفید باشد. لیستی که برای شما تهیه کردیم تکنیک هایی است که به طور خلاصه جمع آوری شده و می تواند فوق العاده ترین عکس ها را برای شما ایجاد کند.

 • Grid دوربین خود را فعال کنید تا عکس کج یا خراب نشود.
 • تنظیم فوکوس دوربین خود را روشن کنید و آن را روی یک موضوع متمرکز کنید.
 • از نور طبیعی استفاده کنید.
 • فضای منفی یا سفید به مناطق اطراف و بین سوژه اشاره دارد ومی تواند تمرکز عکس را عالی کند.
 • زاویه دید منحصر بفرد و غیرمنتظره می تواند آن عکس را به‌یادماندنی تر کند. مثلاً عمق یا ارتفاع می تواند عکس را فانتزی کند.
 • بازتاب در آب می تواند هر شیء ساده ای را جذاب کند.
 • بعضی از عکس ها، خطی وجود دارد که چشم بیننده را به سوژه یا قسمتی از تصویر جلب می کند که به آن خطوط پیشرو گفته می شود. این خط ها می توانند مستقیم یا دایره ای باشند مثل راه پله ، خطوط راه آهن، جاده یا مسیر جنگل.
 • تقارن می تواند به عنوان یک احساس مبهم از نسبت و تعادل برای هماهنگی وزیبایی عکس استفاده شود.
 • الگو های تکراری از خطوط ، اشکال هندسی، فرم و رنگ ها، نمای بصری خوبی ایجاد می کند.

اینستاگرام به طور پیش فرض عکس شما را مربعی برش می دهد، اما اگر عرض اصلی عکس را مناسب می دانید. کافیست که یکبار بر روی Expand را در گوشه چپ فشار دهید.

انتخاب فیلتر

تغییر دادن به ترتیب فیلترها بنظر ساده ترین روش می آید، که افراد برای برگزیدن یکی از آنها استفاده می کنند که البته می تواند برای پیدا کردن ایده مفید باشد. از لارک، کارما گرفته تا والنسیا و نشویل هر فیلتر قالب و رنگهای خاص خود را دارد که عکس را به شدت تغییر می دهد و حس متفاوتی را در کاربر ایجاد می کند. به همین دلیل به سراغ تک تک این فیلتر ها می رویم تا از تغییرات ظاهری و حسی فیلتر ها باخبر شویم و نشان بدهیم هر فیلتری مناسب چه عکسی است تا راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید.

Lark

این فیلتر رنگ آبی وسبز تصویر را بیرون می کشد، خنثی می کند و قرمزهای آن را تشدید می کند. اگر از این فیلتر استفاده کنید عکس های شما روشن تر خواهد شد، البته فیلتر لارک برای مناظر عالی هستند و بهتر است بیشتر در طبیعت از آن استفاده شود.

Moon

فیلتر ماه عکس های شما را سیاه و سفید می کند، سایه ها را بیشتر تشدید می کند. زمانی که می خواهید عکس ها پرتره در سبک وینتج ( فضای قدیمی ) فرو رود و به تمام معنا سیاه و سفید باشد، از این فیلتر استفاده کنید.

Inkwell

فیلتر Inkwell هم مانند moon است. ولی کمی عکس شما را تیره تر نشان میدهد، روشنایی بد تصویر را حذف می کند. که البته با استفاده از lux می توان میزان درام و شدت آن را تنظیم کرد. به یاد داشته باشید که این فیلتر برای عکس های خانگی ،کلوز آپ گل و مناظر خوب عمل می کند.

Crema

 عکس ها ظاهری خامه ای و یکدست بنظر می آیند و اثر گرمایشی و سرمایشی بر تصویر می گذارند و تصویر را بی روح تر می کند. با اینکه کرما برای عکس های غذا تدوین شده اما برای عکس های کافی شاپ در بین کاربران اینستاگرام محبوب است. همچنین برای محوطه های باز، رنگ سبز یا آبی و عکس های شهری هم خوب است.

Clarendon

این فیلتر نقاط روشن را سبک تر و تاریک را تیره تر نشان می دهدو رنگ ها را از هم متمایز می کند به همین خاطر این فیلتر برای پست های غروب مناسب می دانند. در ابتدا این فیلتر برای ویدئو ها بود سپس اینستاگرام آن را به فیلتر های عکس خود اضافه کرد.

Clarendon در صدر لیست پرکاربردترین فیلتر اینستاگرام قرار دارد. احتمالاً به این دلیل که این فیلتر سایه های رنگ ها را روشن و برجسته می کند. دلیل دیگر این است که بعد از گزینه normal  این فیلتر به صورت پیش فرض قرار گرفته وبه احتمال بیشتری  افراد آن را انتخاب می کنند.

Valencia

والنسیا فیلتری است که رنگ عکس شما را گرم می کند و به آن نور می دهد. این فیلتر با رنگ زرد خود حس نوستالژی به عکس های شما می دهد و ظریف ترین رنگ های شما را نمایش میدهد. در حال حاضر این فیلتر محبوب ترین فیلتر برای عکس های طبیعت است.

Rise

طلوع ، درخشش و گرمی به عکس ها می بخشد وعکس هاس صاف ونرم می کند. این فیلتر برای پرتره، لیوان قهوه یا عکس های صبحانه می تواند جالب باشد.

Juno

این فیلتر رنگ های قرمز و زرد تصاویر شما را بیشتر می کند و بیشتر برای ایجاد حس عمق از آن استفاده می شود. عکس های شهری را با اصالت بیشتر نشان می دهد و برای عکاسی خیابانی و خوراک عالی خواهد بود.

Ludwig

این فیلتر اینستاگرام بیشتر برای معماری کاربرد دارد چون نور و تاریکی همه مکان ها را بیشتر نشان می دهد و حتی شدت گرم ترین رنگ ها را بیشتر می کند. لدویگ را بیشتر برای پرتره، معماری و اشکال هندسی استفاده کنید و به تصاویری که از ساختمان های مدرن می گیرید یا تلألؤ غروب آفتاب را در خیابان نشان می دهید می تواند فوق‌العاده باشد.

Willow

این فیلتر بین سیاه و سفید وفیلتر sepia عمل می کندو عیب های عکس را کمتر نشان می دهد. برای ساحل و طبیعت در سایز بزرگ مناسب است.

Perpetua

کمی رنگ های عکس متمایل به سبز می شوند. برای عکس هایی که در روز گرفته شدند مناسب است و در فضای باز خیلی خوب عمل می کند ولی برای عکس های پرتره چندان جالب نیست و پوست را غیرطبیعی نشان می دهد.

X-Pro II

این فیلتر کنتراست را به هم می زند وهمه رنگ ها را گرم تر می کند. عکس ها براق و حرفه ای به نظر می آیند وبرای عکس های پرتره نزدیک، طبیعت، شهر و عکس های مدلینگ مناسب است.

Hefe

فیلتر hefe مشابه X Pro II و Lo-Fi یک فیلتر روشن کننده دیگراست. اشباع رنگ را افزایش می دهد، تصویر شما را گرم می کند. و برای عکس‌هایی که تعداد رنگ های زیادی دارند مثل گل و طبیعت بیشتر استفاده می شود.

Kelvin

Kelvin از محبوب ترین فیلترها برای مد است و نور طبیعی را به عکس های شما اضافه می کند. برای وقتی که زمان مناسبی را برای عکاسی ندارید می تواند عالی باشد و نور محیط را افزایش داد.

Reyes

این فیلتر اینستاگرام رنگ های تصویر را تشدید وروشن ترمی کند و البته یک فیلتر عالی برای عکس های پرتره شماست. لکه های پوستی را پوشش می دهد و می تواند برای هر کاربری مفید باشد.

فیلتر های Stinson، Ginzaو Vesper می توانند برای پرتر مناسب باشند. Maven در معماری خوب کار می کند و تأثیر جالبی در آسمان آبی و چمنزارهای سبز داردو Charmes  می تواند عکس های شلوغی مثل خیابان و شهر را زیبا تر کند. Rise و Sierra میزان سایه تصویر را کمتر می کند برای محصول و شیء عالی خواهد بود.

فیلترهای طبیعت :

Valencia, Brooklyn, Amaro, Ludwig, Lark, Earlybird, Rise, Mayfair, Aden

فیلترهای مد :

Kelvin, Valencia, Nashville, Skyline, Slumber, Aden, Ashby, Reyes, Inkwell

فیلترهای غذا :

Skyline, Helena, Slumber, Aden, Brooklyn, Vesper, Sutro, Willow, Inkwell

فیلترهای سلفی :

Slumber, Skyline, Dogpatch, Aden, Valencia, Ludwig, Gingham, Hudsen, Ashby

تنظیمات lux

نکته جالب دیگری که می توانید در تنظیمات داشته باشید ویژگی لوکس است که باعث می شود عکس پرجنب و جوش تر شود وجزئیات کوچک بهتر بنظر بیاید. پس از انتخاب فیلتر می توانید با ضربه زدن روی نماد خورشید لوکس را روشن کنید وبا استفاده از اسلایدر کنتراست و اشباع یا شدت رنگ را تعیین کنید.

معمولاً همه عکس را کمی بالا و پایین می کنند تا مطمئن باشند کیفیت دلخواه را  دارد. بعد از اینکه کار در این قسمت تمام شد، روی Done ضربه بزنید تا به صفحه فیلتر ها برگردید.

استفاده از ابزار ویرایش ساده

در کنار گزینه فیلتر ها می توانید ابزار ویرایش ساده را انتخاب کنید. در این قسمت تراز ، روشنایی ، کنتراست ، ساختار ، گرما ، اشباع ، نکات برجسته ، سایه ها و وضوح را تنظیم کنید. پس از انجام همه تغییرات در ابزارهای اینستاگرام مورد نظر خود ، روی Next در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

ایجاد آلبوم عکس

هر عکس را بصورت جداگانه ویرایش کنید. اگر از ورژن جدید اینستاگرام استفاده می کنید می توانید حداکثر 10 تا عکس وفیلم را آپلود کنید. با داشتن چند فیلم و عکس مس توانید آنها را به صورت جداگانه یا با هم فیلتر کنید.

چند ترفند ویرایش عکس اینستاگرام

در ادامه 5 راهکار ویرایش عکس ایستاگرام را جمع آوری کردیم تا به شما کمک می کنیم، راحت تر تغییرات در عکس های خود را ایجاد کنید.

1. برای مقایسه فیلتر بر روی عکس اصلی ضربه بزنید

ممکن است حروف یا قسمتی از تصویر واضح یا مبهم تر شود پس با ضربه زدن روی عکس، به سرعت جلوه های فیلتر را با عکس اصلی خود مقایسه کنید. انگشت خود را پایین نگه دارید تا اصل آن را ببینید و زمانی که مطمئن شدید عکس خود را منتشر کنید.

2. اثر فیلتر را کم کنید

با کلیک دوباره روی فیلتر نواری برای شما نمایش داده می شود که با تغییر آن می توانید اثر آن را کم یا بیشتر کنید و شدت آن را تنظیم کنید.

3. فیلترها را مجددا تنظیم کرده و از بین ببرید

اینستاگرام 40 فیلتر دارد. حتمی شما 10 تا 15 فیلتر را بیشتر امتحان نمی کنید. پس می توانید تنظیماتی برای انتخاب فیلترهای خود داشته باشید. فیلترهای خود را مرتب کنید و آنهایی را که استفاده نمی کنید را مخفی کنید. برای انجام این کار به سمت راست گزینه های فیلتر خود بروید و روی گزینه مدیریت کلیک کنید.

4. برای هر عکس آلبوم یک فیلتر جداگانه انتخاب کنید

اگر چندین عکس را برای آپلود آماده کردید می توانید آن‌ها را در یک آلبوم قرار بدهید و بعداً تک تک آن‌ها را فیلتر کنید یا حتی ویرایش متفاوتی برای آنها انتخاب کنید. برای تهیه فیلترها و ابزارهای ویرایش فقط برای یک عکس ، کافیست روی هر عکس ضربه بزنید وآن را تنظیم کنید.

5. از ابزار های کاربرای برای ویرایش بیشتر عکس های خود استفاده کنید

با وجود نرم افزارهای زیادی که برای ویرایش عکس وجود دارد باید ابزاری را انتخاب کنید که عکس شما را متناسب با اندازه نمایش در پست و استوری های اینستاگرام تنظیم کند. البته شما می توانید از مقاله 18 ابزار کاربردی اینستاگرام برای ویرایش های عکس خودکمک بگیرید و بهترین نمایش را به صفحه اینستاگرام خود دهید.

سخن آخر

ویرایش و فیلتر در اینستاگرام می تواند هوشمندانه انجام شود و یک صفحه فوق‌العاده برای هر فردی داشته باشد. پس عکس‌های با کیفیت را برای خود انتخاب کنید. با یک ویرایش ساده یا فیلتری متناسب با سوژه مانند مواردی که بیان کردیم بر مخاطبان تأثیری عالی بگذارید.