داشتن وبلاگ یکی از وظایف سخت و منحصر به فرد است زیرا که باید اطلاعات زیادی در مورد هنر وبلاگ نویسی داشته باشید تا بتوانید ترافیك وبلاگ خود را کاهش دهید. همه ما می دانیم که وبلاگ نویسی روشی موثر برای به اشتراک گذاری خدمات و مطالب خود با دیگران است. با این حال، واضح است که وبلاگ نویسی كار ساده ای نيست بلکه دشواری های خاص خودش را دارد. چرا که باید در وهله ی اول بتوان ترافیک آن را کاهش داد و بازديدكنندگان زيادی جذب كرد تا بشود از آن درآمد مطلوبی كسب كرد.

راه های ساده برای كسب درآمد از وبلاگ

بيشتر افرادی كه به وبلاگ نويسی مشغول هستند در تلاش برای کسب درآمد از وبلاگهایشان هستند اما این امر بدون در نظر گرفتن اصول بازاریابی آنلاین محقق نمی شود. اگر این اصول رعایت شود مطمئنا در بلند مدت به سوددهی خواهند رسید.

كسب درآمد از وبلاگ

5 قانون وبلاگ نویسی

قبل از اینکه به راه های مختلفی بپردازیم که بتوانید از وبلاگ خود درآمد کسب کنید به پنج قانون تغییر ناپذیر وبلاگ نویسی می پردازيم .

1. تمرکز

شما باید در وبلاگ خود روی صنعتی خاص تمرکز کنید كه نیاز يا خلاء را پوشش دهد همچنین با متمرکز شدن روی يك موضوع می توانید مخاطبان خاصی را مورد هدف قرار دهید.

2. کیفیت

اغلب افراد فکر می کنند که وبلاگ نویسی یعنی انتشار تعداد زیادی محتوا. اما استفاه از استراتزی محتوا در صورتی موثر واقع می شود که مطالب کپی و بی کیفیت نباشند همچنین اگر کپی براری شوند حتما بايد حق مطلب ادا شود و منبع آن نيز ذكر گردد. اما اگر می خواهید از وبلاگ خود کسب درآمد داشته باشید حتما باید به کیفیت محتوای خود توجه داشته باشید.

3. ارزش

برا ی وبلاگ خود ارزشگذاری کنید اینکه چه چیزهایی را می توانید به دیگران آموزش دهید؟ در چه زمینه ای مهارت دارید؟ در نهايت بايد وقت خود را برای ایجاد  ارزش در وبلاگ خود صرف کنید به طور مثال: ایجاد آموزش های کامل و پست های آموزنده در قالب فیلم، رسانه یا محتوا نه تنها باعث بالا رفتن ارزش وبلاگ شما می شود بلکه در آینده نیز می توانید از آن درآمد کسب کنید.

4. جذب مخاطب

آيا محتوای شما جذاب است؟ آیا افراد برای خواندن مطالب و تماشای فیلم های وبلاگ شما وقت صرف می کنند نكته اينجاست كه هر چه مردم بیشتر با محتوای شما ارتباط برقرار کنند، بیشتر به شما اعتماد می کنند و بیشتر احتمال دارد محصولات و خدمات شما را خريداری كنند. به همین دلیل بايد بتوانيد افراد زيادی را با محتوای جذاب به وبلاگ خود جذب كنيد.

5. تبليغ و ترويج

چقدر در زمینه ای که کار می کنید شناخته شده هستید؟ به عنوان مثال، اگر در شبکه های اجتماعی افراد زیادی شما را دنبال می کنند می توانید این افراد را به سوی وبلاگ خود هدایت کنید و يا وبلاگ خود را در صفحات شبكه های اجتماعی تبليغ كنيد.

چگونه از وبلاگ خود كسب در آمد كنيم

1. بازاریابی شركت های مختلف

یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد از وبلاگ، استفاده از بازاریابی وابسته است. این روش به خصوص زمانی مفید است که محصولات یا خدماتی برای فروش نداشته باشید، تنها كاری که باید انجام دهید این است که با شرکت های معتبر كه به دنبال بازارياب برای فروش محصولات يا خدمات خود هستند قرارداد ببنديد.

به عنوان مثال، اگر شما وبلاگی با موضوع تناسب اندام داشته باشید، به راحتی می توانید ابزار و وسایل مربوط به کنترل وزن و مکمل های ورزشی مربوط به شركت های ديگر را در وبلاگ خود بازاريابی كنيد و به فروش برسانید همچنين با ایجاد محتواهایی جديد در موردتناسب اندام می توانيد مشتریان زیادی را به وبلاگ خود جذب کنید تا یک درآمد منفعل داشته باشيد.

2. تبلیغات

می توانید از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک (PPC) نیز برای كسب درآمد از وبلاگ استفاده كنيد. اما استفاده از این روش در صورتی موثر است که بازدید کنندگان زیادی داشته باشید به عنوان 10،000 + بازدید کننده در روز و یا بیشتر مساوی درآمد بیش تر خواهد بود

3. بازاریابی ایمیل

یکی از بهترين روش های کسب درآمد از وبلاگ بازاریابی ایمیل است. اما برای موفقیت در این روش باید لیستی از ایمیل مشتریان خود را داشته باشید.   یکی از محبوب ترین پلت فرم های موجود برای بازاریابی ایمیل، استفاده از سيستم هایی از جمله  ConvertKit ، Aweber و یا InfusionSoft است.

به طور موثر از طریق بازاریابی ایمیل می توانيد يك پيوند و ارتباط قوی بين محصولات و خدمات خود با مشتريان داشته باشید، همچنین پیشنهادات و تخفیف ها ی خود را نيز می توانيد از طریق بازاريابی ایمیل به مشتریان اطلاع رسانی کنید و در نتيجه كسب در آمد داشته باشيد.

4. فروش کتاب های الکترونیکی

کتابهای الکترونیکی راهی سریع و نسبتا خوبی برای کسب درآمد از وبلاگ هستند. به عنوان مثال می توانيد محتوای وبلاگ خود را به صورت كتاب الكترونيكی در بياوريد و به فروش برسانيد. تنها با داشتن اين مهارت ساده به راحتی می توانيد از وبلاگ خود کسب در آمد کنید. البته با ایجاد محتواهای جذاب و بازاریابی آنلاین نيز می توانيد به فروش خوبی دست پيدا كنيد.

5. فروش دوره ها

فروش دوره های آنلاین یکی دیگر از راه های كسب در آمد و سودهی از وبلاگ است. دوره های بصری و مفیدی ایجاد کنید که دارای ارزش وقت گذاشتن باشند.

قرار دادن دوره های آموزشی برای كسب درآمد عالی هستند، اگر به مهارت های فنی مانند توسعه وب، بازاریابی دیجیتال، طراحی گرافیک و غیره مسلط هستيد می توانيد قالب هایی مانند فيلم های آموزشی را در وبلاگ خود به فروش برسانيد.

6. فروش محصولات دیجیتال

ایجاد محصولات دیجیتال راهی عالی برای كسب درآمد از وبلاگ است. شما می توانید هر نوع محصول دیجیتالی را در وبلاگ خود به طور موثر به فروش برسانید البته اگر در مورد آن محصول محتوايی جذاب بنويسيد. محصولات دیجیتالی ترکیبی از فیلم ها، راهنماهای دانلودی، منابع، فایل های PDF، اجزای نرم افزاری و غيره .. می باشند.

7. فروش خدمات مربیگری

قطعا فروش خدمات مربیگری از طریق وبلاگ سودآور است. اگر در مربی گری در زمينه های مختلفی مهارت داريد می توانید با استفاده از اين مهارت در وبلاگ خود درآمد قابل توجهی كسب كنيد.

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

منبع:entrepreneur.com