آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر

آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر

آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر

آموزش

امروز خدمت شما آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر را آماده کرده ایم . بحث کپی رایت در تصاویر مهم است . همانطور که البته در نوشته های شما نیز مهم است اما با کپی کردن تصاویر میتوانند حاصل زحمت چند ساعته شما را به هدر دهند .

برای محافظت از تصاویر در سایتتان چندین روش وجود دارد . اولین روش این است که بر روی تصاویرتان واترمارک از لوگو و برند خود قرار دهید تا بتوانید حتی در صورت کپی شدن نیز منبع اصلی خود را حفظ کنید .

یکی دیگر از روش های جلوگیری از دزدی تصاویر این است که راست کلیک را بر روی تصاویر خود غیر فعال کنید . درست است که این کار نیز ممکن است نتواند جلوی دزدی را به صورت 100 درصدی بگیرد اما تا حدودی کار را برای سارقان سخت میکند !

آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر با افزونه

برای غیرفعال کردن کلیک راست روی تصاویر میتوانید از افزونه رایگان No Right Click Images استفاده کنید . همگی شما با نصب افزونه ها آشنایی دارید . اما اگر بار اول شما است که میخواهید افزونه ای را نصب کنید میتوانید از آموزش ویدیویی صفر تا 100 وردپرس قسمت نصب افزونه اقدام به انجام این کار کنید .

پس از نصب و فعال سازی افزونه از منو تنظیمات گزینه No Right Click Images را انتخاب کرده تا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید .

آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر
آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر

تعدادی از این گزینه ها به صورت پیشفرض انتخاب شده که برای اکثر کاربران مناسب و قابل استفاده است . اما شما میتوانید آنها را مطالعه و در صورت صلاحدید تغییراتی در آنها انجام دهید .

به عنوان مثال گزینه Disable Dragging of images به منظور غیرفعال کردن قابلیت کشیدن عکس از درون سایت به سیستم شخصی کاربر میباشد .

همچنین گزینه Disable Touch events به منظور جلوگیری از کپی کردن فایل ها در دستگاه های لمسی میباشد . این گزینه راه حلی برای عدم دانلود تصویر در دستگاه های لمسی به حساب میرود .

پس از بازبینی گزینه ها فراموش نکنید که حتما تغییرات را ذخیره کنید . پس از این کار میتوانید از حساب کاربری خود خارج شده و سپس نتیجه را در سایت مشاهده کنید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 4,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز