امروز خدمت شما آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر را آماده کرده ایم . بحث کپی رایت در تصاویر مهم است . همانطور که البته در نوشته های شما نیز مهم است اما با کپی کردن تصاویر میتوانند حاصل زحمت چند ساعته شما را به هدر دهند .

برای محافظت از تصاویر در سایتتان چندین روش وجود دارد . اولین روش این است که بر روی تصاویرتان واترمارک از لوگو و برند خود قرار دهید تا بتوانید حتی در صورت کپی شدن نیز منبع اصلی خود را حفظ کنید .

یکی دیگر از روش های جلوگیری از دزدی تصاویر این است که راست کلیک را بر روی تصاویر خود غیر فعال کنید . درست است که این کار نیز ممکن است نتواند جلوی دزدی را به صورت 100 درصدی بگیرد اما تا حدودی کار را برای سارقان سخت میکند !

آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر با افزونه

برای غیرفعال کردن کلیک راست روی تصاویر میتوانید از افزونه رایگان No Right Click Images استفاده کنید . همگی شما با نصب افزونه ها آشنایی دارید . اما اگر بار اول شما است که میخواهید افزونه ای را نصب کنید میتوانید از آموزش ویدیویی صفر تا 100 وردپرس قسمت نصب افزونه اقدام به انجام این کار کنید .

پس از نصب و فعال سازی افزونه از منو تنظیمات گزینه No Right Click Images را انتخاب کرده تا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید .

آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر
آموزش غیرفعال کردن کلیک راست برای تصاویر

تعدادی از این گزینه ها به صورت پیشفرض انتخاب شده که برای اکثر کاربران مناسب و قابل استفاده است . اما شما میتوانید آنها را مطالعه و در صورت صلاحدید تغییراتی در آنها انجام دهید .

به عنوان مثال گزینه Disable Dragging of images به منظور غیرفعال کردن قابلیت کشیدن عکس از درون سایت به سیستم شخصی کاربر میباشد .

همچنین گزینه Disable Touch events به منظور جلوگیری از کپی کردن فایل ها در دستگاه های لمسی میباشد . این گزینه راه حلی برای عدم دانلود تصویر در دستگاه های لمسی به حساب میرود .

پس از بازبینی گزینه ها فراموش نکنید که حتما تغییرات را ذخیره کنید . پس از این کار میتوانید از حساب کاربری خود خارج شده و سپس نتیجه را در سایت مشاهده کنید .