آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب

آموزش

با سلام خدمت شما کاربران گرامی . امروز آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب  را برای شما عزیزان آماده کردیم . این آموزش به شما خواهد گفت چگونه امکان ویرایشگر افزونه و قالب را که در پنل مدیریت وردپرس میباشد را غیر فعال کنید . امکان ویرایش کردن فایل های قالب و افزونه موردی هست که در دو منو جداگانه نمایش و افزونه ها وجود دارد . این امکان کاملا کاربردی به شما در تغییر کدهای قالب و افزونه کمک میکند و البته برخی اوقات باعث خراب شدن سایت شما نیز خواهد شد .

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب در پنل مدیریت وردپرس

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که کمی از سوء استفاده مدیران موجود در سایت نگرانی دارید و یا اینکه نمیخواهید ریسک خراب شدن قالب و افزونه های خود را قبول کنید پس بهتر است این قسمت را غیر فعال کنید . ویرایشگر قالب در منو نمایش گزینه ویرایشگر قالب و در منو افزونه ها گزینه ویرایشگر افزونه قابل مشاهده میباشد .

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب

در بالای کادر پرونده های افزونه شما میتوانید یکی از افزونه های نصب شده بر روی سایت را به دلخواه انتخاب و ویرایش کنید . اگر بخواهید این ویرایشگر را غیر فعال کنید باید فایل wp-config.php در مسیر ریشه سایت خود را ویرایش کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید :

define( 'DISALLOW_FILE_EDIT', true );

کد بالا باید قبل از خط دارای عبارت “That’s all, stop editing! Happy publishing” اضافه شود . در صورتی که بخواهید راه بهتری برای ویرایش کردن قالب های خود استفاده کنید ، میتوانید از منو نمایش گزینه سفارشی سازی را انتخاب کنید . در قسمت Css اضافی شما میتوانید کد های سی اس اس جدید مد نظر خود را اضافه کنید و در صورتی که قبلا در این قسمت اضافه شده باشد را ویرایش کنید .

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب

آموزش غیر فعال کردن ویرایشگر افزونه و قالب

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
(اولین رای را شما ثبت کنید)
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

021 2842 4421