نکات مهم برای طراحی منوهای وب سایت

منوهای وب سایت، یکی از بخش های ساده اما مهم در وب سایت شما است. شاید برایتان مهم باشد که بدانید منوهای سایت در بهبود تجربه کاربر تاثیر زیادی می گذارند. منوهای سایت شما، معرف هویت وب سایت هستند.

طراحی حرفه ای منوها بسیار اهمیت دارد؛ اما متاسفانه بسیاری از افراد، به منوی وب سایت خود دقت نمی کنند و فقط می خواهند سریع یک منوی تکراری را در سایتشان پیاده سازی کنند! ما در این نوشته ما می خواهیم نکات مهم برای ایجاد منوهای وب سایت را آموزش دهیم. خواندن این مطلب را به مدیران وب سایتها و طراحان سایت توصیه می کنیم و از شما می خواهیم تا پایان این نوشته با وب سایت آی وحید همراه باشید.

 

نکات مهم برای طراحی منوهای وب سایت

 

در نوشته های قبلی سایت آی وحید با عنوان «7 نکته مهم و موثر در بهبود تجربه کاربر» خواندید که یکی از کلیدهای مهم و موثر در بهبود تجربه کاربر، طراحی مناسب منوهای وب سایت است.

منوهای سایت باید کارآمد و کاملا بهینه باشند. یعنی منوها باید به گونه ای طراحی شوند که کاربری که برای اولین بار وارد سایت شده است، بدون دیدن بخش های دیگر وبسایت با مشاهده منوها بتواند حدس بزند که موضوع فعالیت وبسایت چیست و چه خدماتی را ارائه می دهد.

 

اما برای طراحی منوهای سایت چه روشی وجود دارد؟

برای طراحی منوهای سایت باید نکات این کار را رعایت کنید و از ابزارهای خاصی استفاده کنید. تعیین منوهای سایت، کاری حرفه ای است که باید آن راجدی بگیرید.

با خواندن این مطلب، می توانید منوهای وبسایت خود را بهبود ببخشید و به کاربران سایت برای رسیدن به بخش های مورد نظرشان بیشتر کمک کنید.

 

نکات و ابزارهای عالی برای طراحی منوهای سایت را بشناسید!

  • طراحی منوهای وب سایت با استفاده از keyword planner :

طراحی منوها با استفاده از ابزار keyword planner یکی از راه های اصولی و مطمئن برای طراحی منوهای وب سایت است که می توانید از آن، برای طراحی منوهای سایت خود استفاده کنید.

استفاده از از ابزار keyword planner به این صورت است که ابتدا کلمه کلیدی اصلی حوزه کاری یا موضوع وبسایت خود را وارد می کنیم و سپس کلمات کلیدی دیگری که مرتبط با آن هستند نمایش داده می شوند.

بعد از نمایش کلمات کلیدی، می توان از بین این عبارات، بهترین و مناسب ترین آنها را به عنوان منوهای وبسایت انتخاب کرد و آنها را جای گذاری کرد.

 

 طراحی منوهاGoogle Keyword Planner

 

  • طراحی منوهای وب سایت با توجه به موضوع وب سایت:

طراحی منوها با توجه به موضوع وبسایت یکی دیگر از راه های طراحی منوها است که می توان با توجه به این نکته، منوهای وب سایت را به بهترین شکل طراحی کرد.

به عنوان مثال وبسایتی که کار فروش تلویزیون LCD انجام می دهد می تواند به جای کلمه ی «خانه» در منوها از عبارت «فروشگاه تلویزیون های LCD»  یا به جای کلمه ی «مقالات» عبارت «راهنمای تلویزیون های LCD»  را به کار ببرد.

با این تغییر کوچک که در مثال بالا توضیح دادم در نگاه اول به منوهای وبسایت به راحتی می توان تشخیص داد که موضوع فعالیت و کار وب سایت مورد نظر، فروش تلویزیون های LCD است و این مورد به کاربران کمک زیادی کرده و حس بهتری در آنها ایجاد می کند.

با این کار، شما به مخاطب این موضوع را منتقل می کنید که محصولات و خدمات این وب سایت چیست و قرار است در این سایت، با چه موضوعاتی روبرو شود. اگر می خواهید موفق شوید و خود را در ذهن مخاطب جا بیندازید، بهتر است خلاقیت به خرج دهید و متفاوت عمل کنید. وقتی متفاوت باشید، خواهید دید که افراد از تنوع استقبال می کنند.

 

نکات مهم برای طراحی منوهای وب سایت فروشگاهی

طراحی حرفه ای منوهای سایت، باعث می شود که تعداد ورودی های سایت شما زیاد شود و ترافیک سایت شما افزایش پیدا کند. شاید تا به حال دقت نکرده باشید؛ اما طراحی درست منوهای سایت باعث افزایش فروش محصولات و خدمات سایت شما می شود و به برندسازی شما کمک می کند؛ پس همین امروز برای بهبود منوهای سایت خود اقدام کنید.

در این نوشته، نکات خوبی را برای طراحی منوهای سایت خواندید. از اینکه تا انتهای این نوشته با آی وحید همراه بودید از شما متشکریم. لطفا با دیگر مقالات این سایت، همراه ما باشید.