تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ

تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ

آموزش

همگی میدانید که وردپرس 5 آمده و ویرایشگر جدید آن شروع به کار کرده است . در این مطلب سعی داریم درباره تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ برای شما بنویسیم . مطالبی که قبل از بروز رسانی به نسخه 5 وردپرس برای سایت خود نوشته بودید همچنان در نسخه قبلی میماند و نیازی به نگرانی بابت آن نخواهید داشت . تنها نوشته هایی که پس از رفتن به نسخه جدید نوشته و منتشر میشوند در حالت بلاک ویرایشگر گوتنبرگ قرار میگیرند . حال میخواهیم به شما بگوییم چگونه نوشته های قبلی را به نسخه جدید تبدیل کنیم .

تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ

در زمان مشاهده سایت کاربر شما شاید اصلا متوجه استفاده شما از گوتنبرگ یا ویرایشگر کلاسیک وردپرس نشود و در اصل در پس زمینه هنگام نوشتن مطلب این تغییر احساس میشود . در نوار بالای ویرایشگر در صفحه ویرایش نوشته های قبلی خود بر روی علامت سه نقطه تنظیمات اضافی کلیک کرده و سپس بر روی گزینه Convert to Block کلیک کنید .

تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ
تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ

با این کار نوشته شما به نوشته های مناسب با ویرایشگر گوتنبرگ تبدیل شده و به راحتی میتوانید بلاک های خود را اضافه کنید . در صورتی که آنها را تبدیل به گوتنبرگ کردید ولی نتوانستید با نوشته های خود و کلا ویرایشگر جدید کار کنید ، سپس به قسمت افزونه ها رفته و عبارت Classic Editor را جستجو کنید . در نهایت افزونه پیدا شده را نصب کنید . با این کار در قسمت تنظیمات و زیر مجموعه آن گزینه نوشتن شما میتوانید گزینه مربوط به افزونه Classic Editor را پیدا کنید . البته این مورد در تصویر زیر نیز قابل مشاهده است . میتوانید ویرایشگر پیش فرض را برای تمامی کاربران به یک ویرایشگر خاص تغییر داده و حتی به آنها اجازه دهید ویرایشگر را تغییر دهند و یا اجازه انجام تغییر و تبدیل به ویرایشگر دیگر را نداشته باشند .

تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ
تبدیل نوشته های فعلی وبلاگ به گوتنبرگ

امیدوارم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
3 رای, 1,33 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی