با سلام خدمت شما کاربران عزیز . امروز آموزش تغییر آدرس ایمیل در وردپرس رو براتون آماده کردم . در این آموزش قصد داریم به شما بگوییم چگونه میتوانید آدرس ایمیل خود و یا کاربری را در وردپرس تغییر دهید . در آموزش گفته شده از دو روش مختلف این امر امکان پذیر میباشد .

آموزش تغییر آدرس ایمیل در وردپرس

ایمیل های وردپرس چه زمانی نیاز به تغییر خواهند داشت ؟ بعضی از شرکت ها و هاستینگ ها نصب وردپرس را به صورت خودکار برای شما انجام میدهند . در این صورت آدرس ایمیل و اطلاعات شخصی همان چیزی است که در خودشان مشخص کرده اند . اطلاعیه های وردپرس و همچنین ایمیل بازیابی رمز عبور نیز به حساب ایمیلی ارسال خواهد شد که شما مشخص کرده اید . اگر آدرس ایمیل چیزی غیر از آدرس ایمیل واقعی شما باشد شما در دریافت ایمیل از سوی وردپرس سایت خود به مشکل برخواهید خورد . برای اینکار به صورت راحت تر میتوانید از قسمت تنظیمات وارد گزینه عمومی شوید . سپس نشانی ایمیل را تغییر دهید . این فیلد قابل ویرایش میباشد .

 

آموزش تغییر آدرس ایمیل در وردپرس
آموزش تغییر آدرس ایمیل در وردپرس

 

در صورتی که میخواهید آدرس ایمیل کاربری را عوض کنید از منو کاربران گزینه همه کاربران را کلیک کنید . سپس بر روی کاربر مورد نظر خود رفته و بر روی ویرایش کلیک کنید . سپس در قسمت اطلاعات باز شده ایمیل کاربر را تغییر دهید .

 

 

 

آموزش تغییر آدرس ایمیل از طریق PhpMyadmin

در صورتی که دسترسی به مدیریت ندارید ولی میتوانید وارد هاست شوید باید از هاست خود گزینه PhpMyadmin را انتخاب کنید . پس از این کار دیتابیس برای شما باز خواهد شد . در صورتی که بخواهید اطلاعات ایمیل خود را تغییر دهید ، از جدول options اقدام به انجام این کار کنید . پس از انتخاب این جدول ، مقدار گزینه admin_email را به ایمیل مورد نظر خود تغییر دهید .

 

 

 

 

آموزش تغییر آدرس ایمیل در وردپرس
آموزش تغییر آدرس ایمیل در وردپرس

 

با کلیک بر روی گزینه Edit شما وارد صفحه ویرایش خواهید شد سپس میتوانید آدرس ایمیل مدیریت خود را تغییر دهید .

 

توجه کنید که مقدار دیگری را تغییر ندهید . در پایان کار حتما تغییرات را ذخیره کنید . در صورتی که میخواهید ایمیل کاربری را تغییر دهید باید به سراغ جدول users رفته و یوزر مورد نظر خود را پیدا و آن را ویرایش کنید . توجه کنید پیشوند جداول میتواند هر چیزی باشد ، پیشوند جداول وردپرسی به صورت پیشفرض wp میباشد . در صورتی که دیدید نام جدول شما با نام درون تصویر این مطلب متفاوت است گیج نشوید . امیدوارم که از این مطلب آموزشی استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشوم که نظرات خود را با ما مطرح کنید.