بعضی اوقات شما میخواهید یک کاربر را بلاک کنید اما نمیخواهید حساب کاربری آن را حذف کنید تا بعدا آن را فعال کنید . امروز میخواهیم آموزش محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب کاربری آن را برای شما عزیزان آی وحیدی داشته باشیم .

آموزش محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب

 

چرا نباید حساب کاربری را حذف کرد ؟

برای اینکه یک کاربر را در سایت وردپرسی بلاک کرد بهترین راهش پاک کردن آن کاربر میباشد . با این حال باید نوشته های کاربر را به نویسنده دیگر اختصاص داد . این تغییرات اطلاعات نویسنده برای آن مقاله را تغییر خواهد داد .

یک راه برای حل مشکل این است که آدرس ایمیل و رمز عبور کاربر را تغییر دهید . با این کار ، کاربر به نوعی بلاک خواهد شد . کاربر با این کار دیگر نمیتواند لاگین کند اما گراواتار کاربر با این کار نیز تغییر خواهد کرد .

ویژگی بلاک کردن کاربر برای اینگونه وبسایت ها مفید میباشد که برای مدیران کاربرد دارد .

 

محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب

اولین کاری که لازم است انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه User Blocker میباشد . بعد از فعال سازی در پنل پیشخوان گزینه ای به نام User Blocker اضافه خواهد شد . با کلیک بر روی این گزینه وارد تنظیمات افزونه خواهید شد .

 

آموزش محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب
آموزش محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب

 

بلاک کردن کاربر بر اساس زمان

در زبانه  Block User By Time تمامی کاربران ثبت نام شده را مشاهده خواهید کرد . شما میتوانید کاربر مورد نظر را انتخاب کنید و بر اساس یک محدوده زمانی کاربر مورد نظر را بلاک کنید .

 

 

با کلیک بر روی علامت مدادی که در تصویر بالا نیز مشاهده میشود میتوانید تاریخ مد نظر خود را برای محدود کردن کاربر مورد نظر انتخاب و اعمال کنید .

شما همچنین میتوانید تمام کاربران را بلاک کنید .

 

با انتخاب زمان بر روی کلید Apply to all کلیک کنید .

 

بلاک کاربر بر اساس تاریخ 

با کلیک بر روی زبانه Block User By Date شما میتوانید محدوده تاریخی مشخص کنید .

آموزش محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب
آموزش محدود کردن یک کاربر بدون حذف حساب

 

همچنین میتوانید این کار را برای تمام کاربران انجام دهید .

 

بلاک کردن کاربران به صورت دائمی

 

بعضی اوقات ، بعضی از کاربران واقعا خیلی روی اعصاب شما هستند و مجبور هستید که به صورت دائمی آنها را بلاک کنید . برای اینکار در زبانه سوم تنظیمات افزونه رفته و کاربری که میخواهید بلاک کنید را انتخاب کنید و در پایین لیست گزینه  Block User را انتخاب کنید .

 

 

همچنین شما امکان تغییر پیامی که کاربر موقع لاگین مشاهده میکند را دارید . همچنین بر اساس نوع کاربری میتوانید عملیات بلاک را انجام دهید .

با این کار میتوانید به عنوان مثال کاربران ویرایشگر را به صورت همگانی بلاک کنید .

 

توجه کنید که شما نمیتوانید کاربران مدیر را بلاک کنید .

 

در صورتی که میخواهید کاربری را آنبلاک کنید افزونه گزینه ای دیگر به نام Blocked User List دارد که میتوانید با انتخاب آن کاربران بلاک شده را مشاهده کرده و کاربر مورد نظر را آنبلاک کنید .

 

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .