با سلام خدمت شما کاربران عزیز . امروز مطلبی آماده کردیم که شما با استفاده از آن متوجه خواهید شد که باید صفحه نتایج جستجو سایت خود را مسدود کنید و این هم به دلایلی است که از طرف گوگل و همچنین شرکت های معروف که در زمینه سئو کار میکنند میباشد . پیشنهاد میکنم این مطلب را تا انتها با ما همراه باشید .

صفحه نتایج جستجو سایت خود را مسدود کنید

گوگل در سال های مختلف صفحاتی که مهم نیست و بهتر است در نتایج گوگل نباشد را اعلام کرده است . در سال 2007 گوگل اعلام کرده که بهتر است صفحه نتایج جستجو سایت را برای موتور جستجو مسدود کنید . این مسدود سازی از طریق فایل robots.txt صورت میگیرد . در صحبت گوگل اعلام شده که باید صفحاتی که شامل لینک هایی مانند “/results” یا “/search” میباشند را در نتایج موتور های جستجو مسدود کرد .

میتوانید متن گفته شده را به صورت موثق را در وبسایت رسمی Matt Cutts مشاهده کنید .

از آن زمان تا کنون که حدود 11 سال گذشته هیچ چیز تغییر نکرده است . البته به نظر میرسد که مسدود سازی از طریق فایل robots.txt راه حل مناسبی برای انجام این کار نباشد . امروزه ما سعی میکنیم این کار را با استفاده از روش و راه حل متفاوت تری انجام دهیم .

در زمان کنونی ما این کار را با استفاده از روبات های متا تگ noindex و follow انجام میدهیم . همچنین شما در صورتی که از افزونه سئو yoast استفاده میکنید راه حلی در این افزونه نیز وجود دارد . کافیست از طریق منو افزونه سئو بر روی گزینه ظاهر جستجو کلیک کرده ، سپس به زبانه بایگانی بروید . در قسمت صفحات خاص در کادر متنی صفحات جستجو snippet های موجود را انتخاب کنید .

صفحه نتایج جستجو سایت خود را مسدود کنید
صفحه نتایج جستجو سایت خود را مسدود کنید

 

اکثر سیستم های مدیریت محتوای دیگر به شما اجازه میدهند در فایل های قالبتون ویرایش انجام دهید . برای انجام این کار میتوانید کد زیر را در تگ head قالب صفحه مورد نظر وارد کنید :

<meta name="robots" content="noindex,follow"/>

اگر شما از طریق فایل robots.txt بخواهید عملیات بلاک کردن را انجام دهید ارزش لینک هایی که در صفحه جستجو هستند را از دست میدهید و موتور جستجو نمیتواند آن لینک ها را دنبال کند . اما با استفاده از اینگونه مسدود سازی به زیبایی به موتور جستجو این اجازه را میدهید که لینک های شما را دنبال و محتوای آن را بررسی کند .

امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید .