با سلام خدمت دوستان عزیز . امروز میخواهیم 5 افزونه از بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس را به شما عزیزان معرفی کنیم . افزونه های سطح دسترسی به شما در مدیریت هر چه بهتر کاربران کمک میکند . سطح دسترسی های مختلف وردپرس در حد پیشفرض خود برای کسب و کار های معمولی مناسب است اما زمانی که موارد تخصصی به سراغ سایت شما بیاید ، شما نیاز پیدا خواهید کرد تا سفارشی سازی هایی را در سایت خود و عملکرد آن انجام دهید .

معرفی بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس

  • افزونه شماره 1 – Capability Manager Enhanced

افزونه Capability Manager Enhanced یکی از افزونه هایی میباشد که با استفاده از آن میتوانید ، سطح دسترسی کاربران را در تمامی نقش های کاربری سفارشی سازی کنید . البته سطح دسترسی مدیر کل رو نمیتونید تغییر بدید و کمتر کنید .

بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس
بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس

این افزونه همچنین پست های سفارشی را نیز پشتیبانی میکند . برای اعمال تنظیمات این افزونه ابتدا آن را نصب کرده و از منو کاربران گزینه Capabilities را انتخاب کنید . تصویر زیر نشان دهنده سطح دسترسی هایی است که شما میتوانید آن را سفارشی سازی کنید . همانگونه که مشاهده میکنید در سایتی که تصویر از آن گرفته شده افزونه ووکامرس و گزینه های مربوط به سطح دسترسی این افزونه نیز وجود دارد . پس میتوانیم متوجه شویم که در این افزونه میتوانید سطح دسترسی کاربران مختلف به افزونه های مختلف از جمله ووکامرس را تنظیم کرد .

بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس
بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس
  • افزونه شماره 2 -Press Permit

افزونه Press Permit نیز یکی از افزونه های خوب و با کیفیت در زمینه دسترسی کاربران است . زیرا تنظیمات فراتر از پیشرفته در اختیار شما قرار خواهد داد . به همین دلیل شما امکانات بیشتری برای تعیین سطح دسترسی های کاربران خود خواهید داشت . این افزونه به شما اجازه تعیین سطح دسترسی به 5 نوع گروه کاربری خاص را میدهد .

این گروه های کاربری میتواند حتی به کاربرانی که در سایت لاگین نکرده اند نیز مربوط شود . علاوه بر آن سطح دسترسی نیز میتواند به نوشته ها نیز محدود شود .

  • افزونه شماره 3 – Members

افزونه Members نام و لوگو خاصی ندارد ! رابط کاربری طراحی شده آسان و ساده شما را به راحتی به سمت سفارشی سازی سطح دسترسی کاربران هدایت میکند . تنها نکته منفی که میتوان در مورد افزونه گفت این است که ، این افزونه حدود یک سال است که بروز رسانی نشده است ! .

این افزونه مشابه افزونه اول ما یعنی Capability Manager Enhanced و افزونه Member است . این افزونه یکی از محبوب ترین افزونه ها در لیست به شمار میرود اما ظاهر و رابط کاربری به خوبی افزونه Member نمیباشد . ویژگی ها و امکانات افزونه نیز به پای افزونه شماره یک ما نمیرسد .

بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس
بهترین افزونه های دسترسی کاربر وردپرس

افزونه شماره پنج ما با گزینه ها و امکاناتی مانند سایر افزونه های درون لیست پنج تایی افزونه مان ارائه شده است . البته افزونه WPFront با قابلیت های زیبا و اضافه تری همانند قابلیت ریدایرکت کاربر به صفحه خاص پس از ورود به سایت ( هر گروه کاربر به صفحه و لینک خاص ) ارائه شده است .

امیدوارم که از مطلب امروز استفاده و لذت کافی برده باشید . در این مطلب ما پنج افزونه برای تغییر و سفارشی سازی سطح دسترسی گروه کاربران مختلف در وردپرس به شما معرفی کردیم . سعی شده در ابتدای معرفی افزونه بر روی نام آنها لینکی قرار داده شود که به صفحه افزونه در وردپرس منتقل شود . به دلیل اینکه تعداد افزونه ها بیشتر از یک عدد بود ترجیح دادیم لینک هر کدام از افزونه ها در همان قسمت معرفی خودش باشد تا با خواندن توضیحات بتوانید افزونه خود را انتخاب و از آن استفاده کنید . توضیحات بیشتر افزونه ها ، آخرین بروز رسانی ، امتیازات کاربران و تعداد نصب فعال همگی در صفحه افزونه در وردپرس موجود میباشد . خوشحال میشویم که نظرات خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم روزانه مطالب بهتر و زیباتری را برای شما عزیزان منتشر کنیم .