امروز میخواهیم بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس را برای شما عزیزان انجام دهیم . هر هفته حدود 18.5 میلیون وبسایت توسط کدهای مخرب آلوده میشوند . به طور میانگین میتوان گفت روزانه سایت ها حدود 44 بار تحت تاثیر حمله قرار میگیرند . این آمار شامل وبسایت های وردپرسی و غیر وردپرسی میباشد . در این مطلب ما سعی میکنیم بهترین افزونه های امنیتی وردپرس ( تجاری و رایگان ) را به شما معرفی کنیم تا با مطالعه دقیقتر آنها بتوانید به ایمنی وبسایت خود کمک کنید .

بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس

هر وب سایت نیاز دارد تا از لحاظ امنیتی تقویت شود . وردپرس با توجه به محبوبیتی که دارد خطرات مربوط به هک شدن را بسیار نزدیک به خود میبیند . گاه استفاده از یک قالب و یا افزونه مشکل دار باعث میشود امنیت سایت شما به خطر بیفتد و تمام زحمت های چندین ساله شما از دست برود . در بحث امنیت قسمتی از آن مربوط به امنیت و تنظیمات امنیتی سرور میباشد و مابقی مربوط به امنیت خود سایت شما است . حتی یک فایل دارای باگ امنیتی میتواند خطرات جبران ناپذیری را برای سایت شما به همراه داشته باشد .

یک هکر میتواند پس از نفوذ به اطلاعات شما و کاربرانتان دسترسی داشته باشد . همچنین سایت شما میتواند پس از نفوذ و آپلود فایل های دارای شل توسط گوگل به عنوان سایت مخرب شناسایی و مسدود شود . این کار باعث عدم دسترسی شما و کاربرانتان به سایت و همچنین باعث افت شدید رتبه سئو سایتتان خواهد شد . در زیر لیست بهترین افزونه های امنیتی برای وردپرس آورده شده که میتوانید آنها را به صورت دقیقتر مطالعه و بررسی و در صورت نیاز از یکی از آنها استفاده کنید :

 

بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس

1. Sucuri

Sucuri یکی از بهترین و قدرتمندترین افزونه ها در زمینه سئو برای وردپرس میباشد . این سایت علاوه بر وردپرس با سایر سیستم های مدیریت محتوا نیز کار میکند . این افزونه به صورت رایگان نیز در مخزن افزونه های وردپرس (البته با محدودیت های بیشتر) در اختیار شما قرار دارد که میتوانید آن را نصب و تست کنید . این افزونه به عنوان یک فایروال قدرتمند عمل میکند . نکته جالب در مورد عملکرد این سایت و افزونه این است که در صورتی که سایت شما توسط فایل های مخرب آلوده شده باشد آنها بدون هزینه اضافی سایت شما را پاکسازی و بهینه میکنند .

خط جداکننده

بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس

2. Wordfence

افزونه Wordfence یکی دیگر از افزونه های محبوب امنیتی وردپرس میباشد . این افزونه یک نسخه رایگان به کاربران جهت نصب و تست بر روی سایت خود پیشنهاد میدهد . در مخزن افزونه های وردپرس بالاتر از 2 میلیون نصب فعال داشته است . افزونه به صورت خودکار سایت شما را از لحاظ بررسی مبتلا شدن به فایل های خطرناک اسکن میکند اما شما میتوانید خودتان هم هر زمان که دوست داشتید اقدام به فول اسکن از سایت خود کنید .

خط جداکننده

بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس

3. iThemes Security

افزونه امنیتی و البته تجاری دیگری که اگر امنیت سایتتان برایتان مهم باشد ممکن است هزینه های آن ارزش تامل برای خرید را داشته باشد . این افزونه یکی از دیگر تولیدات از مجموعه افزونه موفق Backupbuddy میباشد . این افزونه دارای امکاناتی نظیر بررسی سازگاری افزونه ها با یکدیگر ، محدودیت در تلاش برای ورود به سایت ، جلوگیری از حملات بروت فورس ، شناسایی خطاهای 404 ، اجبار برای بکار گیری رمز های قوی و بسیاری موارد دیگر میباشد . توجه کنید که این افزونه دارای فایروال و اسکنر داخلی نمیباشد و برای اسکن کردن فایل های مخرب از افزونه sucuri استفاده میکند .

خط جداکننده

بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس

4. All In One WP Security

یک افزونه رایگان دیگر که جزو افزونه های امنیتی و قوی وردپرس و دارای فایروال و با قابلیت مانیتورینگ قوی میباشد . این افزونه دارای امکاناتی از قبیل قفل حالت ورود برای جلوگیری از بروت فورس ، مانیتورینگ حساب های کاربری ، اسکن فایل های مخرب و بررسی دیتابیس ، فیلتر آی پی و دیگر امکانات امنیتی جهت ارتقا ایمنی سایت شما میباشد .

خط جداکننده

بررسی بهترین افزونه های امنیت وردپرس

5. Anti-Malware Security

یکی دیگر از افزونه ها جهت ارتقا امنیت وبسایت شما با بیش از 200 هزار نصب فعال میباشد . با استفاده از این افزونه میتوانید فایل های وردپرسی خود را به راحتی اسکن کنید و به دنبال کدهای مخرب بگردید . برای استفاده کامل تر از امکانات افزونه شما باید یک حساب کاربری در وبسایت ارائه دهنده افزونه ایجاد کنید تا بتوانید به صورت کامل تر از آن استفاده کنید .

 

خط جداکننده

6. BulletProof Security

افزونه آخر در لیست امروز ما ممکن است تمیز و زیبا نباشد اما دارای امکانات جالبی میباشد ! این افزونه در هنگام فعال سازی یک نصاب به شما نشان میدهد که با استفاده از آن میتوانید تنظیمات مربوط به افزونه را انجام دهید . در پنل تنظیمات نیز لینک هایی از مستندات مربوط به افزونه میباشد که شما را در هر چه بهتر تنظیم کردن افزونه یاری میکند . به جهت مسایل امنیتی این افزونه دارای امکاناتی نظیر محافظت از قسمت لاگین ، خروج نشست های بیکار ، لاگ های امنیتی ، امکان گرفتن بکآپ از دیتابیس و … میباشد . شما همچنین امکان تنظیم ایمیل برای اوقاتی که خطایی رخ داد و یا کاربری مسدود شد ، خواهید داشت . امیدوارم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید .