معرفی برترین ابزار دیجیتال مارکتینگ
 • 12 تیر 1399
 • بدون دیدگاه
 • شهرزاد پولادی

معرفی برترین ابزار دیجیتال مارکتینگ

مقالات سئو و بهینه سازی

اگر بخواهیم مجموعه ای از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ جمع آوری کنیم اول باید آشنایی کافی با تک تک آنها داشته باشیم.سپس متناسب با فعالیت های بازاریابی خود مواردی را از بین مهمترین آنها  انتخاب کنیم تا تحلیل های کاملی را از ابزار ها داشته باشیم و بتوانیم استراتژی درآمدی خود را آنچنان که باید تغییر دهیم.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ شامل بخش های مختلفی می باشد که برای هر کدام از آنها ابزار های متنوع و قوی وجود دارد. در این مقاله نیز سعی شده بهترین ابزار های هر دسته بیان شود و راهکاری قوی برای ارتقا هر کسب و کاری را فراهم کند. پس با ما همراه باشید.

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ
digital marketing tools

1. ابزارهای ایمیل مارکتینگ

ابزار دیجیتال مارکتینگ

ایمیل مارکتینک از گذشته تا کنون جزء موارد مهم دیجیتال مارگتینگ است، همیشه توانسته مشتریان را برای تجارت ها نگه دارد وبهترین مزایا را برای مشاغل ایجاد کند.

از جمله مزایایی که ایمیل مارکتینگ برای شما دارد:

 • بتوانید ارسال هدفمند و متناسب با مشتریان خود داشته باشید.
 • احتمال شناخت برند افزایش دهید.
 • اعتبار کسب و کار برای مخاطبان بالا ببرید.
 • در وقت خود صرفه جویی کنید و هزینه کمتری برای تبلیغات در نظر بگیرید

در مقاله اهمیت ایمیل مارکتینگ در سئو می توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

سندین بلو ( SendinBlue )

سندین بلو یکی از سریع ترین ابزارهای بازاریابی ایمیل در اروپا محسوب می شود که عملکردی ساده دارد. البته برای مبتدیان مناسب است و از همه مهمتر ایمیل های ساده و جذابی را ایجاد می کند.

با این ابزار می توانید ایمیل های معاملاتی ارسال کنید، کاربران خود را در کمپین ها دسته بندی و بهترین زمان ممکن را برای ارسال ایمیل های خود تعیین کنید.

این ابزار کاملا رایگان است و امکان ارسال 300 ایمیل روزانه را فراهم می کند و برای  امکانات بیشتر می توانید با شروع هزینه 25 دلار پکیج بهتری را داشته باشید. برای شروع از طریق SendinBlue ارسال ایمیل های خود را انجام دهید.

کانستنت کانتکت ( Constant Contact )

استفاده از این سرویس بسیار ساده است و می تواند لیست های ایمیل، مخاطبین، الگوهای بازاریابی شما را مدیریت کند. از خدماتی که ارائه می کند، می توان امکان ردیابی و گزارش دهی، اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و همچنین ادغام شدن با فیس بوک و فروشگاه های شاپیفای را بیان کرد.

این سرویس آزمایش رایگان 60 روزه را برای کاربران خود دارد و قیمت پکیج ها خود را از 20 دلار شروع می کند. برای شروع از طریق Constant Contact ارسال ایمیل های خود را انجام دهید.

پوشه

پوشه یک سرویس دهنده محبوب پوش نوتیفیکیشن ایرانی است که امکان ارسال ایمیل هم دارد. سرور های قدرتمند این سرویس شما را دچار محدودیت ارسال اعلان نمی کند و امکانات زیادی را در اختیار شما می گذارد.

پوشه پکیج رایگان خود را با ارسال 1000 نوتیفیکیشن در 14 روز در اختیار کاربران می گذارد ولی اختیارات محدودتری نسبت به سطح حرفه ای و اختصاصی خود دارد. برای موارد چون ارسال پیام، آمار و ردیابی کاربران و تخمین های دیگری باید سطح استفاده خود را عوض کنید.

برای شروع از طریق پوشه سرویس خود را فعال کنید.

نجوا

سرویس نجوا سه پنل رایگان، حرفه ای و تجاری برای کاربران دارد که این سه پکیج در سرعت نوتیفیکیشن، تعداد استفاده از تگ ، اتوماسیون بازاریابی و غیره با هم تفاوت دارند.

پنل حرفه ای و اختصاصی نجوا نسب به سرویس پوشه قیمت مناسب تری دارد . همچنین محدودیتی در تعداد ارسال اعلان ندارد و می توانید گزارش های خود را بسادگی دریافت کنید یا به اشتراک بگذارید.

اگر باز هم می خواهید همه سرویس دهندگان ایرانی را بررسی کنید ویا از بقیه خدمات چنین سایت هایی آشنا شوید. در مقاله پوش نوتیفیکیشن اطلاعات خود را افزایش دهید.

2. ابزار های تجزیه وتحلیل وب سایت

هر دیجیتال مارکتر نیاز به درک رفتار کاربران خود دارد تا بتواند ترفیک سایت را افزایش دهد، مسیر کاربران را ردیابی ، آمار ها را تجزیه و تحلیل کند.

در این بخش سعی کردیم مهمترین ابزارهای تحلیل سایت مانند گوگل آنالیتیکس ، الکسا و غیره را برای شما قرار دهیم.

گوگل آنالیتیکس

گوگل آنالیتیکس مهم ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ است که با استفاده از آن می توانید جزئیات بازدیدکنندگان را تحلیل و بررسی کنید. این ابزار اطلاعاتی چون آمار و ارقام صفحات مختلف سایت و غیره را می دهد.

برای شروع یادگیری با گوگل آنالیتیکس می توانید از مقاله آموزش تصویری گوگل آنالیتیکس  کمک بگیرید.

امکاناتی که گوگل آنالیتیکس برای دیجیتال مارکتینگ داره مثل تعیین هدف، قیف های فروش و غیره کمک می کند تا کسب وکار خود را رونق دهید.

استاتکانتر ( StatCounter )

StatCounter یکی از ابزارهایی تحلیل ترافیک وب است که جای خود را در تجزیه و تحلیل سایت تثبییت کرده است. دسترسی به خدمات اصلی آن رایگان است و موارد پیشرفته خود را با هزینه 5 تا 119 دلار برای کاربران قرار می دهد.

این ابزار آمار فعالیت های وب سایت شما را اندازه گیری می کند تا بازخوردهای کسب وکار را ارائه کند، مثل بیشترین یا کمترین سفارشات، امکان ردیابی همه بازدیدکنندگان ، بزرگنمایی در بازدیدهای کلی ، مواردی که بازدیدکنندگان بیشتر بازدید می کنند و تعیین صفحات محبوب که همگی برای دیجیتال مارکتینگ فوق العاده است.

هات جر ( Hotjar )

یکی دیگر از ابزارهای محبوب تجزیه  وتحلیل است که بیشتر رفتار کاربران را بررسی می کند و بازخوردهای آنها را جمع آوری می کند. اما اطلاعی از آمار یا ترافیک وب را به شما نمی دهد.

در Hotjar می توانید از Heat Maps ، قیف های تبدیل، تجزیه و تحلیل فرم های سایت و نظرسنجی برخوردار باشید. برای شروع از طریق Hotjar.com به تحلیل بپردازید.

گوگل تگ منیجر

سیستم تگ منیجر نقش مهمی در تگ های سایت (مانند گوگل آمالیتیکس) دارد. تگ منیجر ها اطلاعات کدهای جاوا اسکریپت را از طریق تگ ( گوگل آنالیتیکس) برای ارائه گزارش ها و تحلیل های مختلف جمع آوری می کند.  سپس می تواند این اطلاعات را به سیستم عاملی های مثل گوگل ارز و تگ های دیگر ارسال کند.

 تگ منیجر به عنوان یک واسط می تواند همه اطلاعاتی که گوگل آنالیتیکس بدست آورده را تحلیل کند و مشکلاتی که در تگ های سایت برای شما بوجود می آید را رفع و اشکال زدایی کند.

اگر هنوز نمی دانید نحوه عملکرد تگ منیجر چگونه است و چه ابزارهای را می توانید در آن مدیریت کنید. پیشنهاد می شود که گوگل تگ منیجر چیست را مطالعه کنید.

الکسا ( Alexa )

وب سایت الکسا ابزاری ارائه می کند که بازدید های خود را تحلیل کنید، رقبای خود را بشناسید و آمارهای دقیقی  را بدست آورید. در حقیقت رتبه الکسا یکی از معیارهای است که موفقیت وب سایت را می سنجند.

به دلیل اینکه رتبه الکسا کیفیت و اعتبار یک وب سایت نشان می دهد، اهمیت زیادی دارد و می تواند در کسب ترافیک بیشتر به شما کمک کند. مقاله چگونه رتبه الکسا سایتم را بهبود بخشم توضیحاتی را در این مورد بازگو میکند.

3. ابزار تحقیق کلمات کلیدی

ابزار دیجیتال مارکتینگ

کلمات کلیدی به صورت فصلی توسط کاربران تغییر می کند یا در بازه زمانی خاصی جستجو می شود و برخی از آنها طی گذشت زمان دیگر استفاده نمی شود.

معمولا توصیه می شود که برای انتخاب کلمه کلیدی از ابزارهای آن مثل گوگل ترند، خود جستجوی گوگل ، گوگل پلنر و غیره استفاده شود.

گوگل ترندز ( Google Trends )

در گوگل ترندز می توانید میزان جستجوی کلمات کلیدی را در فصل ها و زمان های مختلف بررسی کنید، کلمات کلیدی را دوتایی مقایسه کنید والبته بازاریابی کلمات کلیدی را نیز انجام دهید.

گوگل آمار موضوعات و عبارت های جستجو شده را گزارش می دهد. همچنین به صورت پیش فرض عبارت های پرجستجو را بر اساس موقعیت مکانی و دوره ای زمانی نمایش می دهد.

ابزار گوگل ترندز استفاده رایگان دارد، شما می توانید برای شروع از طریق  Google Trends تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید.

گوگل کیورد پلنر ( Google Keyword Planner )

این ابزار کلمات کلیدی مختلف را با آماری بسیار دقیق درمیزان جستجوی ماهانه در اختیار کاربران می گذارد و افراد می توانند به صورت خودکار کلمات کلیدی مشابه را نیز پیدا کنند.

به دلیل اینکه کیورد پلنر بخشی از سرویس تبلیغاتی گوگل ادز است باید حتمی یک کمپین تبلیغات ادوردز فعال داشته باشید. در آن حداقل یک بار تبلیغ قرار بدهید تا این ابزار برای شما فعال شود و بتوانید به آمار های این پلنر دسترسی پیدا کنید.

شما برای شروع می توانید از طریق Google Keyword Planner تحقیق کلمات کلیدی خود را انجام دهید.

آبرساگست ( Ubersuggest )

نیل پاتل در وب سایت رسمی خودش یک برنامه رایگان قرار داده است که به شما کمک می کند تا در عرض چند دقیقه بیش از 100 کلمه کلیدی طولانی مشابه را نمایش دهد.

استفاده از آن بسیار ساده است ، هیچ نیازی به ثبت نام ندارد و حجم جستجو را در موبایل و دکستاپ نمایش می دهد. در قسمتی که کلمات کلیدی طولانی پیشنهاد می شود می توانید بر اساس حجم جستجو ، ارزش (دلار) ، سختی کلمات کلیدی و ترند بهترین انتخاب را داشته باشید.

جالب این است که در بخش ایده های محتوایی، هر کلمه کلیدی که جستجو می کنید. عنوان ها و موضوعات پیرامون نمایش داده می شود و تصمیم گیری را برای شما راحت می کند.

سایت پاسخ عمومی ( Answer the Public )

این ابزار کمک می کند تا کلمات کلیدی خود را بر اساس جمله ای که می توانید با آن شروع کنید بسازید، مثل تصویر پایین.

در ادامه می توانید کلمات بعدی را بر اساس پیشنهادات، انتخاب کنید یا به پایان برسانید. این ابزار امکان استفاده رایگان یک ماه را می دهد که البته فقط روزانه یک بار می توانید کلمه کلیدی خود را بررسی کنید.

4. ابزارهای سئو

برای موفقیت وب سایت خود باید ابزار های سئو را در اولویت دیجیتال مارکتینگ خود قرار دهید. چون هر وب سایتی نیاز دارد تا با بهینه سازی در رتبه بالاتری قرار گیرد و به اهداف خاص (رسیدن به فروش بیشتر، بازدید یا تعامل بیشتر با کاربران و …) خود برسد.

بررسی رتبه بندی، آگاهی از نحوه جستجو گوگل، حسابرسی سایت، پیگیری موقت و موارد دیگر برخی از نتایجی است که توقع داریم، از این ابزار ها کسب کنیم. در این بخش ابزارهایی را معرفی کردیم تا بتوانند امکانات خوبی را در اختیار افراد بگذارند.

Google Search Console

سرچ کنسول گوگل مهمترین ابزاری که هر وب سایتی نیاز به آن دارد تا عملکرد جستجو صفحات خود را بهبود دهد، به کمک تجزیه و تحلیل ها محتوای خود را ارتقا دهد، تمام هشدار ها و خطاهای سایت را مشاهده و برطرف کند.

در سرچ کنسول گوگل رتبه صفحات مهم خود را ببینید و وضعیت کلی وب سایت خود را از نظر گوگل بررسی کنید. این ابزار رایگان است و از طریق لینک سرچ کنسول گوگل می توانید با ایجاد اکانت به تحلیل های خود دست پیدا کنید.

SEMrush

سرویس SEMrush امکانی را به شما می دهد تا بتوانید در یک سرویس همه عوامل بصری سایت را در آن واحد بررسی کنید. ابزاری که خدمات خود را رایگان ارائه می کند و گزارش کلمات کلیدی و دامنه سایت را در اختیارتان قرار می دهد.

دیگر ابزار های تحلیل مثل تست بک لینک ها ، شبکه اجتماعی و غیره را فراهم کرده تا بتوانید ساده تر به نتیجه دلخواه در وب سایت خود برسید. برای شروع می توانید از طریق  SEMrush سئو سایت را انجام دهید.

Broken Link Checker

اگر بخواهید تمام لینک های 404 خود را اسکن کنید. می توانید از برنامه Broken Link Checker استفاده کنید. در این حالت همه لینک ها ( آدرس های داخلی و خارجی سایت )شناسایی می شوند وگزارش کاملی از خطاها و لینک های کشف شده به شما  ارسال می شود.

امکان دیگری که این سرویس ابزار اعتبار سنجی است که می تواند لینک های 404 را شناسایی و تعمیر کند. در این صورت قبل از اینکه لینک ها باعث کاهش رتبه صفحات در نتایج گوگل شوند، مشکل آنها رفع می شود. برای شروع می توانید از طریق Broken Link Checker خطایابی لینک های خود را انجام دهید.

Yoast SEO

یاوست یکی از افزونه های پرکاربرد و مفید برای وردپرس است که برای سئو صفحات استفاده می شود. تولید نقشه وب سایت ، اتصال وب سایت به شبکه های اجتماعی ، تحلیل مطالب ، مشخص کردن کلمه کلیدی ، پیکربندی RSS و موارد دیگری که می توانید در مقاله چرا یوآست از دیگر افزونه های سئو پرطرفدارتر است آن ها مطالعه کنید.

برای شروع می توانید از طریق Yoast SEO افزونه یاوست را نصب کنید وسئو سایت را انجام دهید.

SEO Review

ابزار SEO Review امکان اضافه کردن 42  افزونه ها را می دهد. این مجموعه از 42 ابزار منحصر به فرد برای تقویت مطالب ، بررسی محتوای تکراری، کشف کلمات کلیدی جدید ، بررسی اختیاری دامنه و موارد زیاد دیگری تشکیل شده است.

ابزارها در این سرویس در 4 دسته کار شما را براحتی انجام می دهد:

 1. ابزار های سئو تکنیکال : این ابزار شامل آنالیزر لینک های داخلی، تست امنیت سایت، تست میزان دسترسی، پیج اسپید گوگل، تست ریدایرکت ، تست آدرس های کنونیکال و موارد دیگر است.
 2. ابزار های سئو  اعتبار : شامل تست ترافیک ، تست لینک ، تست رتبه ساخت دامین و موارد دیگر است
 3. ابزار های سئو محتوا : شامل ابزار کلمات کلیدی ویکی پدیا، بینگ، آمازون، یوتیوب، گوگل و همچنین ابزار های کاربردی دیگری مثل تست تگ های عنوان ، تست هیدینگ HTML، تست متا دیسکریشن . غیره است
 4. ابزار های رسانه های اجتماعی : شامل تست سئو ، تست اعتبار اجتماعی صفحات و .. است.

البته این سرویس مواردی را برای راهنمایی و استفاده بهتر از ابزار ها دارد تا به کمک راهکار هایی بک لینک جدید پیدا کنید یا ارزش لینک هایی که دریافت کردید را بدست آورید و موارد بسیاری دیگر که می تواند برای سئو دیجیتال مارکتینگ عالی باشد.

برای شروع می توانید از طریق SEO Review Tools بسیاری از تست های وب سایت خود را به انجام برسانید.

Mobile SERP Test

نتایج موتورهای جستجو بر اساس نوع و مکان دستگاه ممکن است متفاوت باشد. ابزار Mobile SERP Test یک ابزار رایگان است که نمایش صفحات را در دستگاه های مختلف ( مانند اندروید و اپل ) بررسی می کند.

این ابزار استفاده رایگان را در 5 به شما می دهد که می توانید با وارد کردن اطلاعات منطقه ای ، نوع موتور جستجو ، زبان، انتخاب دستگاه و اصطلاخ جستجو آزمایش خود را انجام دهید..

برای شروع می توانید از طریق Mobile SERP Test تست صفحه موبایل خود را انجام دهید.

Light House

ابزار Light House پنج ممیزی گوگل یعنی عملکرد صفحه و سئو ، میزان دسترسی، کارایی، برنامه های وب پیشرفته و لیست وسیعی از بهترین شیوه ها را بررسی می کند که در این عملکرد امتیاز دهی 0 تا 100 را برای وب سایت ها دارد.

Light House یک سری محاسباتی را در یک صفحه انجام می دهد و سپس گزارشی را در مورد چگونگی عملکرد صفحه ایجاد می کند. در این ابزار می توانید نتایج خود را بر اساس رنگ ها تحلیل کنید و ارقام مربوط به سرعت سایت ، زمان تعامل و غیره را مشاهده کنید. برای شروع افزونه Light House دانلود و بر مرورگر یا یاوست نصب کنید.

5- ابزار های تست سرعت سایت

گوگل به دنبال تجربه بهتری برای کاربران است. به همین خاطر، هر چه سرعت صفحات بالاتر باشند رتبه بهتری در گوگل دریافت می کنید. حال شما می توانید از دو ابزاری که معرفی کردیم سرعت واقعی وب سایت خود را بسنجید.

Gtmetrix

یکی از مهمترین ابزارهایست که اندازه گیری خود را به کمک Page Speed Insights و YSlow  انجام می دهد. این ابزار رایگان است و با وارد کردن یک آدرس URL سرعت صفحات را نمایش می دهد.

Gtmetrix توصیه هایی را برای بهبود عملکرد وب سایت ها ارائه و اجزای صفحه را خلاصه تحلیل می کند. اگر در اجرای صفحات خود به مشکلی برخوردید می توانید از آموزش رفع خطاهای پیج اسپید در آنالیز سایت توسط Gtmetrix استفاده کنید و یا برای شروع وارد Gtmetrix شوید و سرعت صفحات خود را بسادگی بسنجید.

Pingdom

یکی دیگر از ابزارهایی است که برای تست سرعت وب سایت های وردپرسی از آن استفاده می شود. پینگدوم گزارش های ساده و خلاصه ای را برای شما ارائه می کند که می توانید تست سرعت خود را در محدوده های مکانی مختلف تست کنید.

برای شروع وارد پینگدوم شوید، آدرس خود را وارد کنید. منطقه جغرافیایی مورد نظر خود را انتخاب و با کلیک بر روی تست آنالیز سایت را انجام دهید.

در قسمت ابزار های سرعت سایت ما فقط دو مورد از ابزارهای تست سایت را معرفی کردیم ولی شما می توانید به مراجعه به مقاله ابزارهای بررسی سرعت سایت مراجعه کنید.

6- ابزار های مدیریت و تحلیل شبکه های اجتماعی

در صورتی که دیجیتال مارکتینگ خود چند شبکه اجتماعی داشته باشید. نیاز به ابزار مدیریتی دارید تا تبدیل به مشتری ، میزان بودجه استفاده شده ، محتوای برتر و تاثیر کلی حضور برند در شبکه های اجتماعی را بررسی کنید.

ابزار های مناسب شبکه های اجتماعی می توانند پاسخ های تحلیل مورد نیاز را برای رشد تجاری ارائه کنند. در این قسمت به معرفی برخی از آنها پرداخته ایم.

Hootsuite

با ابزار Hootsuite می توانید ترکیبی عالی از ابزار های مدیریت اجتماعی ، انتشار ، تجزیه و تحلیل را داشته باشید. دسترسی به صفحات خود را افزایش بدهید، اثربخشی تبلیغات را بیشتر کنید وکلیه رسانه های اجتماعی خود را هماهنگ ببخشید.

در این ابزار گزارش های نامحدود را در قالب های اکسل ، پی دی اف و پاور پوینت دریافت کنید و به مدت 30 روز از آن استفاده رایگان داشته باشد.  برای شروع می توانید از طریق Hootsuite به تحلیل شبکه های اجتماعی دیجیتال مارکتینگ بپردازید.

Buffer

بافر ابزاری برای تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی وب سایت است. سه ویژگی جالب این ابزار ارسال توصیه مفید ، ایجاد گزارش های حرفه ای تنها با دو کلیک وبررسی کانال های اجتماعی است.

بافر به مدت 14 روز استفاده رایگان دارد ، نمودار برای کلمات کلیدی ارائه می کند و پست را تجزیه و تحلیل می کند. قیمت گذاری این سرویس 35 و 50 دلار در ماه است.

Keyhole

ابزار Keyhole ردیابی های متنوعی از کاربران ارائه می کند. که البته وقایع ، کمپین ، فعالیت های تاثیر گذار و غیره را می توانید تحت نظر خود داشته باشید و هشتگ ، کلمات کلیدی و حساب های خود را ردیابی کنید.

ویژگی جالب این سرویس پیش بینی عملکرد کمپین ها به کمک یادگیری ماشین است تا افراد بتوانند بر این اساس تغییری در استراتژی های خود داشته باشند. این ابزار به مدت 7 روز سرویس خود را رایگان در اختیار می گذارد.

 facebook Analytics

یک راه حل قدرتمند برای تجزیه و تحلیل رفتار کاربران آنالیتیکس فیس بوک است. این سرویس دسترسی به بررسی همه صفحات را می دهد، که می توانید در تب Insights لیستی از صفحات را برای مشاهده تنظیم کنید و تعامل افراد را با صفحات خود بررسی کنید. بررسی کلی فیس بوک در سه بخش است و شامل مواردی چون انواع ارسال ، مخاطبان آنلاین و پست برتر اخیر می باشد.

7- سرویس های تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی نوعی از بازاریابی در موتورهای جستجو محسوب می شود. این نوع تبلیغ حجم وسیعی محصول و برند را در مقابل دید مخاطبین قرار می دهد.

در تبلیغات کلیکی بازدید از تبلیغات شما رایگان است و شما مبلغی را بابت دیده شدن کاربران پرداخت نمی کنید. در صورتی که کلیکی بر روی تبلیغ انجام شود باید بر اساس هر کلیک مبلغی را پرداخت کنید.

مزیت های تبلیغات کلیکی باعث شده تا به عنوان پربازده ترین روش تبلیغاتی بر اساس نیاز کاربران وب سایت های زیادی از آن استفاده کنند. در این قسمت به برخی از سرویس های ارائه کننده تبلیغات پرداختیم.

گوگل ادز

گوگل ادز، تبلیغ وب سایت های مختلف را به رویت مشتریان و کاربران می رساند. افراد با وارد کردن عبارت و کلمه کلیدی مورد نظر در این ابزار می توانید تبلیغ خود را انجام دهید.

در صورتی که تبلیغ شما به درستی تنظیم ، راه اندازی  و مدیریت شود، می تواند در کسب و کار شما موثر واقع شود. پس باید تبلیغات را جذاب و هدفمند انجام دهید، با افزایش امتیاز کیفیت ( Quality Score ) و مشخص کردن حداکثر هزینه ( Maximum Bid ) نتیجه بهتری در مزایده گوگل بدست آورید. (زمانی که تبلیغات خود را در اکانت گوگل ادز ثبت می کنید، برای شرکت در مزایده واجد شرایط خواهید بود)

برای شروع می توانید وارد Google Ads شوید، حساب کاربری ایجاد کنید و تبلیغات خود را انجام دهید.

یکتا نت

یکتا نت محبوب ترین سرویس ایرانی برای تبلیغات آنلاین است که با بهینه سازی مستمر الگوریتم های نمایشی بالاترین کیفیت را فراهم می کند.

امکاناتی که یکتا نت می تواند برای هر وب سایتی فراهم کند:

 • گزارش های خالص درآمدزایی را به اشتراک می گذارد.
 • فضایی منصفانه برای بیشترین درآمد زایی دارد.
 • کمپین های تبلیغاتی مشتریان خود را مشاهده می کنید و با استفاده از اطلاعات آن بهترین نتیجه را برای مشتریان خلق می کنید.

در یکتا نت می توانید قالب های تبلیغاتی مختلفی سفارش دهید، مانند :

 • تبلیغات همسان : این تبلیغات ساختار و ظاهرشان متناسب با وب سایت سفارش دهنده است.
 • ریتارگتینگ : ایجاد تبلیغات هدفمند تری را فراهم می کند.
 • تبلیغات موضوعی : به کمک هوش مصنوعی و روش های متن کاوی موضوعاتی تعیین می شوند.
 • تبلیغات بنری : یک طراحی گرافیکی جذاب ثابت یا متحرک را با هدف افزایش آگاهی از برند ارائه می کند.

برای شروع می توانید وارد یکتا نت شوید و تبلیغات خود را انجام دهید.

8- ابزار پشتیبانی و چت آنلاین

چت آنلاین و پشتیبانی می تواند اطمینان کاربران و مشتریان سایت را بیشتر کند و رتبه وب سایت افزایش دهد. ابزار های پشتیبانی جز مواردی هستند که در دیجیتال مارکتینگ اهمیت زیادی دارند. در اینجا به دو مورد از پلتفرم چت آنلاین معمول را معرفی کردیم. پیشنهاد می شود شما نیز برای وب سایت خود از این ابزارها استفاده کنید.

Rocketbots

راکت بوت ، ابزاری همه کاره برای برقراری ارتباط با مشتری است که امکاناتی مانند بازاریابی ، سرویس خدمات و مشتری را فراهم می کند. در این ابزار تمام گپ ها به یک مکان اصلی مسیریابی می شود به همین خاطر است که مدیریت پاسخ به سوالات بدون در نظر گرفتن منبع آن ( کانال های مختلف ) آسان تر است.

ویژگی های جالب این پلتفرم پاسخ هوشمند به سوالات تکراری در مدت زمان طولانی است. برای شروع می توانید وارد Rocketbots شوید چت آنلاین خود را راه اندازی کنید.

رایچت

سرویس رایچت ویژگی های متنوعی برای پشتیبانی مشتریان و پاسخ گویی سریع آنلاین دارد تا در زمان و هزینه های اضافی صرفه جویی کنید. شما می توانید رایچت را در کمتر از یک دقیقه به صورت رایگان نصب کنید و پیام های هوشمند خود را در زمان و مکان مناسب دریافت و ارسال کنید.

ویژگی های دیگر رایجت را میتوانید در لیست زیر بررسی کنید

 • امکان اتصال به تلگرام دارد.
 • روی هر سیستمی نصب می شود.
 • مکالمات را آرشیو می کند.
 • اطلاعات کاربران ( جغرافیایی، مشخصات پروفایل کاربران ، آی پی و ..) را قرار می دهد.
 • پاسخ ها آماده ایجاد می کند و موارد دیگر.

برای شروع وارد رایچت شوید و از امکانات آن استفاده کنید.

9- ابزار های مدیریت پروژه

در دیجیتال مارکتینگ مدیریت پروژه ها و ارتباط با اعضای تیم اهمیت زیادی دارد. از طرفی به کمک ابزارهای مدیریت می توانید حداکثر استفاده از سرمایه، بودجه و نیرو خود داشته باشید. ابزار های مدیریت سرعت ارتباط شما را با تیم افزایش می دهد و بازدهی خوبی را فراهم می کند. بنابراین پیشنهاد می کنیم، به کمک یکی از موارد زیر کسب وکار خود را ارتقا دهید.

Meuster Task

ابزار مایستر برای مدیریت وظایف مشاغل کاربرد زیادی دارد، گزارش گیری، مدیریت پرونده ، کارهای اخیر وپروژه های فعال خود را مشاهده کنند.

این ابزار امکاناتی را در اختیار کاربران می گذارد از جمله :

 • درک بهتر و مسیریابی آسان پروژه ها داشته باشید.
 • همزمان چندین پروژه به همراه تعداد زیادی فهرست و کار برای هر کدام ایجاد می کند.
 • برچسب برای سازماندهی بهتر اختصاص می دهد.
 • هشدارهای سودمندی را ارسال می کند. همچنین موارد دیگری که می تواند برای پروژه های بزرگ سودمند باشد.

برای شروع می توانید وارد MeisterTask شوید و مدیریت پروژه های خود را انجام دهید.

Trello

ترلو ابزاری محبوب برای مدیریت آنلاین پروژه هاست که از روش کانبان (روش بصری مدیریت پروژه) در عملکرد خود استفاده می کند. در این ابزار مانند یک تخته، فهرست وکار های پروژه را در آن تعریف می شوند.

کارهایی که در ترلو می توانید انجام دهید عبارت اند از :

 • زمان انجام کار مشخص و یادآوری اضافه کنید.
 • برای سازماندهی کارت تگ یا برچسب قرار دهید.
 • فایل های دلخواه خود را از سیستم وارد برنامه کنید.
 • با خدمات دیگر خود آن را یکپارچه کنید.
 • چندین تخته ایجاد کنید.

استفاده از این ابزار رایگان است و البته برای شروع می توانید وارد Trello شوید و برنامه خود را دریافت کنید.

Taskulu

تسکولو یک سرویس دهنده ایرانی است که سیستم امن و آسانی را برای مدیریت کار و پروژه ها فراهم می کند. در صورتی که بخواهید تیمی روی پروژه ها کار کنین، زمان های کاری و چت گروهی را یک جا ترکیب کنید تا پیشرفت های خود را مورد بررسی قرار دهید، این ابزار می تواند این امکانات را برای شما فراهم کند تا خروجی بهتری در تجارت خود داشته باشید.

امکاناتی که تسکولو فراهم می کند را می تواند در این لیست ببینید :

 • مدیریت کارها را سازماندهی کنید : فرقی نمی کند که پروژه ای در دست شما ساده و کوچک باشد یا خیلی پیچیده ، تسکولو به شما کمک می کند تا کارهای خود را به راحتی مدیریت کنید.
 • لیست های مختلف در پروژه تعریف کنید : لیست های مختلف داشته بشید و با دسته بندی ها پروژه ها را ساده نگه دارید.
 • گفتگوی آنلاین داشته باشید : با گفتگوی آنلاین سرعت ارتباط خود را بین اعضای افزایش دهید و کار خود را سریع تر پیش ببرید. همچنین پیام های مهم را مشخص کنید.

تسکولو می تواند زمان های کاری شما را ثبت کند، جستجوی متنی و فیلتر داشته باشد، سطوح دسترسی مختلفی را تعریف کند. برای شروع و جزئیات بیشتر می توانید وارد Taskulu شوید و مدیریت خود را در آن انجام دهید.

10- بکاربردن سرویس نظرسنجی، پرسشنامه و فرم ساز 

انجام نظرسنجی کمک می کند یک کسب و کار بتواند رضایت مشتری، بازخورد کلی و حتی رضایت همه کاربران را بسنجد. در واقع ما برای ایجاد و ارسال نظر سنجی در عرض چند دقیقه نیاز به ابزارهای آنلاین داریم تا این روند را ساده کنند.

با توجه به اینکه هر کسب وکار باید نظرسنجی مناسب با نیاز های خود را انتخاب کند تا یک سیستم نظرسنجی چالش برانگیز طراحی کند. شما می توانید فرم ساز های مختلفی بررسی وتست کنید، پیشنهاد می کنم ابزارهای معرفی شده را مطالعه کنید و انتخاب بهتری برای خود داشته باشید.

Google forms

فرم ساز گوگل کاملا رایگان است و هیچ محدودیتی در تعداد ساخت نظرسنجی ها ندارد. همچنین می توانید تعداد سوالات دلخواه خود را در هرنظرسنجی با هر تعداد پاسخ داشته باشید.

 این ابزار می تواند دسترسی و اشتراک گذاری را به صورت خودکار برای صفحات ایجاد کند، نظر سنجی ها را در ایمیل های مختلفی جابه جا و همکاران دیگری را برای استفاده از این فرم ها به لیست اضافه کند.

ویژگی های کلی فرم ساز گوگل :

 • تعداد نظرسنجی طراحی شده نامحدود است.
 • تعداد سوالاتی که می توانید در این سیستم تعریف کنید، نامحدود است.
 • محدودیتی در تعداد پاسخ دهندگان وجود ندارد.
 • امکان انجام طراحی سفارشی با گزینه های مختلفی وجود دارد.
 • گزینه های اشتراک گذاری قرار داده شده است.

برای شروع وارد Google Forms شوید و نظرسنجی های خود را بسازید.

uCkeck

سرویس uCheck یک سامانه نظرسنجی ایرانی است که می تواند فرم های شما را بسادگی ایجاد کند. فرم های را طراحی کند که در نوع متنی ، عددی ، چندگزینه ای و … باشد.

نکته :

شما می توانید برای نظر سنجی های خود کیوسک تعریف کنید. مثلا اگر دو شعبه برای تجارت خود دارید نظرسنجی را در دو کیوسک جداگانه انجام دهید.

چند ویژگی و امکانات فوق العاده uCheck :

 • سفارشی سازی ظاهر پرسشنامه : لوگو و پس زمینه تغییر داده می شود.
 • مدیریت کیوسک ها در دو حالت آنلاین و آفلاین : در صورتی که اینترنت شما قطع باشد اطلاعات به طور خودکار ذخیره می شود.
 • گروه بندی پرسشگران و دستگاه ها : زمانی که می خواهید آمار خود را مثلا در دو کیوسک تعریف کنید را فراهم می کند.
 • امکان ارسال پاسخنامه کاربران : به محض اینکه پرسشنامه خود را پر کردند با ایمیل و تلگرام به مدیریت ارسال می شود.
 • مدیریت کاربران : هر مدیرسازمانی در این ابزار می تواند با داشتن نام کاربری و رمز عبور گزارش خود را دریافت کند یا دسترسی به ویرایش و ساخت پرسشنامه داشته باشد.

برای شروع وارد  uCheck شوید و نظرسنجی های خود را بسازید.

پایان

ابزارهای دیجیتیال مارکتینگ می تواند، داده های جالبی را فراهم کند و هیجان بهتری را در کسب و کار شما بوجود بیاورد. امیدواریم ابزارهای معرفی شده این مقاله برای دیجیتال مارکتینگ شما مفید باشد.

در صورتی که نیاز به معرفی بیشتر هر یک از موارد بالا دارید می توانید در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
5 رای, 3,80 از 5
Loading...
شهرزاد پولادی

شهرزاد پولادی هستم رشته تحصیلیم مهندسی برق هست.فعالیتم را تازه در زمینه تولید محتوا در تیم بزرگ آی وحید شروع کردم و سعی می کنم به صورت مستمر اطلاعات و تجربیاتم را در این حرفه افزایش دهم . از یادگیری و به اشتراک گذاشتن لذت می برم.

دیدگاه شما عزیزان

 • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی