امروز سعی میکنیم نگاهی به افزونه های مرورگر پرطرفدار کروم بیندازیم و بهترین افزونه های کروم برای وردپرس را به شما معرفی کنیم . افزونه هایی که هر مدیر سایت باید آن را امتحان کند . افزونه هایی که به شما امکانات فوق العاده جذاب میدهند . در ادامه مطلب سعی میکنیم این افزونه ها را به شما معرفی کنیم .

بهترین افزونه های کروم برای وردپرس – قسمت اول

 

 

1. Grammarly

افزونه ای برای کروم برای افرادی مثل خودم که اهل نوشتن مقاله برای سایت هستند . خیلی از عزیزان ایراد گرفته بودند که غلط املایی در مقالات وجود دارد البته سعی من بر این است که بهترین مقالات با کمترین اشتباه برای شما عزیزان و دنبال کنندگان آی وحید آماده شود . این افزونه درست است که با زبان فارسی سازگاری ندارد اما برای نوشته های انگلیسی خود میتوانید از آن استفاده کنید . این افزونه به عنوان بررسی کننده گرامر غلط های املایی شما را نمایش داده و کلمات صحیح نیز در راهنمای افزونه برای شما نمایش داده خواهد شد .

 

بهترین افزونه های کروم برای وردپرس - قسمت اول
بهترین افزونه های کروم برای وردپرس – قسمت اول

 

2. CloudApp

افزونه ای برای کروم که به شما امکان ضبط تصویر از صفحه نمایش و به صورت همزمان از شخصی که پشت سیستم است را میدهد . این افزونه دارای پلان های رایگان و البته تجاری میباشد که بالطبع پلان رایگان آن دارای محدودیت هایی است . اطلاعات در مورد پلان های آن را میتوانید از سایت طراح آن دنبال کنید .

 

بهترین افزونه های کروم برای وردپرس - قسمت اول
بهترین افزونه های کروم برای وردپرس – قسمت اول

3. LastPass

این افزونه به شما امکان ذخیره و نگهداری رمز عبور حساب های مختلف شما را میدهد و با استفاده از آن میتوانید رمز های خود را در محلی مطمئن ذخیره کنید . البته گوگل کروم در آپدیت اخیر خود امکان جالبی برای ساخت رمز های عبور تصادفی با امنیت بالا برای کاربران در قسمت ثبت نام سایت های مختلف اضافه کرده است که رمز های عبور ساخته شده در اکانت جیمیل شما نیز ذخیره خواهند شد . اما اگر بخواهید به صورت جداگانه آنها را در محلی قرار دهید با استفاده از این افزونه میتوانید آن را انجام دهید .

 

بهترین افزونه های کروم برای وردپرس - قسمت اول
بهترین افزونه های کروم برای وردپرس – قسمت اول

4. Ahrefs

تمام افرادی که مشغول به کار در زمینه سئو میباشند با سایت ahref نیز آشنا هستند . این سایت امکانات جالبی به کاربران در زمینه بهبود سایتشان ارائه میدهد . علاوه بر این ، سایت ahref افزونه ای برای گوگل کروم ارائه داده که میتوانید در کنار حساب کاربری خود از آن نیز استفاده کنید .

 

بهترین افزونه های کروم برای وردپرس - قسمت اول

 

5. SimilarWeb

SimilarWeb افزونه ای برای گوگل کروم میباشد که امکان آنالیز ترافیک سایت را به شما خواهد داد . شما میتوانید از این افزونه جهت مشاهده آمار کامل سایت وردپرسی شما از جمله منابع ترافیک سایتتان ، کلمات کلیدی و … تنها با یک کلیک استفاده کنید .

 

 

6. Evernote Web Clipper

این افزونه یکی از افزونه های سودمند کروم برای نویسندگان به حساب می آید . شما میتوانید متون خود را خوانده و هر متن را که خواستید در هر دستگاه استفاده کنید . میتوانید مطالب مهمتان را علامتگذاری کنید و در سایر دستگاه ها استفاده کنید .

 

 

7. WhatFont

اگر علاقه دارید در سایت های وردپرسی بدانید از چه فونتی استفاده میکنند میتوانید از این افزونه استفاده کنید . فقط کافیست آن را نصب کنید و پس از آن با قرار دادن ماوس بر روی هر متن نوشته فونت مخصوص آن را شناسایی کنید و برای سایت خود استفاده کنید !

 

امیدوارم که از این مطلب استفاده کافی برده باشید . ما سعی میکنیم در قسمت دوم نیز سایر افزونه های مفید را به شما معرفی کنیم .