آیا برای شما این سئوال پیش آمده که از گوگل بخواهید تا آدرس های موجود در سایت شما را ایندکس کند ؟ امروز آموزشی حاوی درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما برایتان آماده کرده ایم . این بحث مهمی در سئو حساب میشود . ما سعی میکنیم اکثر آموزش هایمان مناسب و مهم باشند تا بتوانیم پاسخگوی سئوالات عمده شما در بحث سئو باشیم . پیشنهاد میشود ما را در ادامه مطلب دنبال کنید .

درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما

زمانی میرسد که شما یک لینک جدید ایجاد میکنید و یا آدرس های موجود در سایت خود را بروز رسانی میکنید . گوگل برای ایندکس کردن آدرس های شما کمی زمان نیاز خواهد داشت تا همگی را ایندکس کند . البته زمانی که گوگل سایت شما را بررسی کند و لینک های موجود در سایت شما را با عملیات خزیدن پیدا کند ، در همان زمان لینک های سایت شما نیز ایندکس خواهند شد .

زمانی که به صورت دستی درخواست خزیدن را به گوگل ارسال میکنید ، گوگل این لینک ها را در یک صف قرار داده و به ترتیب آنها را بررسی میکند .

بعضی از دلایلی که شما از گوگل میخواهید تا عملیات خزیدن دوباره در سایت شما را انجام دهد در زیر آمده است :

1- زمانی که نوشته ی صفحه جدید ایجاد میکنید .

2- زمانی که شما تغییراتی در صفحه یا نوشته موجود میدهید .

3- اگر فکر میکنید صفحه ای که شما دارید باید در گوگل ایندکس شود اما این اتفاق نمی افتد .

 

در ابتدا لازم به ذکر است که شما میتوانید این عملیات را با استفاده از نقشه سایت XML به صورت خودکار انجام دهید . گوگل بر اساس نقشه سایت عملیات ایندکس کردن را آغاز خواهد کرد . چون کارش بر این اساس است .

 

درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما

اول از همه شما باید به صفحه مربوط به سایت های لیست شده خودتان در گوگل وبمستر مراجعه کنید . بعضی افراد به آن گوگل وبمستر و سایر افراد از آن به عنوان سرچ کنسول نام میبرند . ابزاری در این قسمت به نام URL inspection وجود دارد که با استفاده از آن شما میتوانید مشکلات موجود در سایت خود را شناسایی کنید . همچنین این ابزار راه حل هایی برای ایندکس کردن لینک های شما پیشنهاد میدهد .

توجه کنید که اگر شما سایت ثبت شده ای در گوگل وبمستر ندارید باید ابتدا سایت خود را ثبت کنید . در صورتی که سایت خود را ثبت کرده اید پس از ورود سایت مورد نظر خود را انتخاب میکنید .

 

پس از انتخاب سایت شما باید از منو سمت چپ گزینه URL Inspection tool را انتخاب کنید .

درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما
درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما

 

این گزینه تمام اطلاعات مربوط به سایت شما را دریافت خواهد کرد . سپس آنها را در داشپورد گوگل وب مستر نشان خواهد داد . در صورتی که خطایی وجود نداشته باشد با پیغام موفقیت آمیز بودن عملیات را دریافت خواهید کرد . شما میتوانید لیست نتایج و بررسی را مشاهده کنید . در صورتی که آدرس مورد نظرتان در نتایج نبود میتوانید به گوگل درخواست بفرستید که دوباره در سایتتان عملیات خزیدن را انجام دهد .

مرحله بعدی کار ثبت فایل نقشه سایت XML میباشد . شما میتوانید به صورت دستی اینکار را انجام دهید اما اگر از افزونه سئو Yoast استفاده میکنید این کار برای شما دردسر کمتری خواهد داشت . تنها کافیست که از پنل پیشخوان خود گزینه سئو را انتخاب کنید . سپس به قسمت عمومی بروید . در زبانه امکانات شما میتوانید نقشه سایت را در صورت خاموش بودن به حالت روشن تغییر دهید .

 

فراموش نکنید که حتما پس از انجام تغییرات گزینه ذخیره تغییرات را بزنید . پس از آن میتوانید نقشه سایت خود را مشاهده کنید .

پس از ساخت فایل xml باید به گوگل وبمستر رفته و در قسمت Sitemap آدرس مسیر فایل نقشه سایت ایجاد شده را قرار دهید .

 

درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما
درخواست از گوگل برای دوباره crawl کردن آدرس های شما

این بروز رسانی نقشه سایت از بات گوگل درخواست میکند تا سریعا وبسایت شما را بررسی ، crawl و ایندکس کند . توجه کنید که شما فقط باید یکبار فایل نقشه سایت را در هاست خود آپلود کنید . گوگل خودش به صورت منظم عملیات خزیدن را در وبسایت شما انجام میدهد .

امیدواریم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید و توانسته باشید از گوگل بخواهید که سایت شما را دوباره بررسی و عملیات ایندکس را برای شما انجام دهد . توجه کنید که کار با گوگل وبمستر زیاد سختی ندارد . تنها ایراد آن این است که ایران را تحریم کرده است !