سلام به همگی . عیدتون مجدد مبارک . امیدوارم که همگی شاد و خوشحال باشید . امروز آموزش افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس رو براتون آماده کردم . توی این آموزش قراره بهتون یاد بدیم چطور اون نوار جستجو رو به منو سایت وردپرستون میشه اضافه کرد .

آموزش افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس

اگر سایت شما نوار جستجو ندارد و میخواهید در منوی خود کادر زیبای جستجو را اضافه کنید این آموزش بهترین راه برای شما میباشد . بعضی دوستان ممکن است این سئوال را بپرسند که چرا باید نوار جستجو را اضافه کرد . خب جواب این سئوال راحت است . قسمت جستجو یک عنصر مهم برای سایت شم به حساب میرود و باعث میشود کاربران زودتر به نتیجه ایده آل خود برسند . فکر کنید وارد سایتی شدید که هزاران مطلب دارد و باید برای رسیدن به مطلب مورد نظر خود حداقل 20 صفحه را پیمایش کنید . این واقعا کاری سخت و اعصاب خورد کن است ! اما وقتی قسمتی به نام جستجو در سایت باشد تا به راحتی با جستجوی عبارت کلیدی خود به نتیجه برسید بیشتر ترغیب میشوید تا در آن سایت باقی بمانید و مطالب بیشتری را مطالعه کنید .

 

افزودن نوار جستجو به منو وردپرس

حال به این قسمت میرسیم که چگونه نوار جستجو را اضافه کنیم . خب این کار نسبتا راحتی است اگر شما این مطلب را مطالعه کنید ! برای انجام این کار شما کافی است تا افزونه Add Search to Menu رو بر روی سایت وردپرسی خودتون نصب و فعال کنید . بعد از فعال سازی از منو تنظیمات این گزینه قابل مشاهده میباشد .

 

آموزش افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس
آموزش افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس

 

تنظیمات افزونه در تصویر بالا مشخص است که به 4 قسمت میتونیم اون رو تقسیم کنیم و درباره اش توضیح بدیم :

 

1- Add Search To menu  : مشخص میکنید که نوار جستجو در کدام منو نمایش داده شود . گزینه هایی که در این قسمت نمایش داده میشود بستگی به فهرست شما و قالب شما دارد . اگر شما منو خود را تغییر دهید این قسمت نیز تغییر خواهد کرد .

2- Search Post Types : شما مشخص خواهید کرد که چه نوع محتوایی میتواند جستجو شود و در نتایج نمایش داده شود .

3- Search Form Style : این گزینه ظاهر فرم جستجو را برای شما تعیین خواهد کرد .

4- Search Menu Title : با استفاده از این گزینه میتوانید عنوانی برای جستجوی خود مشخص کنید .

 

پس از اینکه تنظیمات مربوط به افزونه را انجام دادید میتوانید سایت خود را مشاهده کنید .

 

آموزش افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس
آموزش افزودن نوار جستجو به منوی وردپرس