با سلام خدمت شما کاربران عزیز . امروز آموزش افزودن ftp مثل مدیر فایل به وردپرس رو براتون آماده کردیم . در این آموزش میخواهیم به شما توضیح بدیم چگونه در وردپرس خود محلی برای مدیریت فایل ها بدون دسترسی به سی پنل اضافه کنید . البته باید مسائل امنیتی در این رابطه رو جدی بگیرید که در ادامه مطلب درباره آن صحبت خواهیم کرد .

افزودن ftp مثل مدیر فایل به وردپرس

یکی از ویژگی های افزودن مدیر فایل به وردپرس این است دیگر بدون نیاز به دسترسی اف تی پی یا هاست به راحتی میتوانید فایل های خود را اضافه ، حذف و ویرایش و حتی دانلود کنید . برای انجام این کار کافیست تا افزونه File Manager را نصب و فعال کنید . پس از فعال سازی افزونه گزینه ای با نام ‘WP File Manager’ در پنل مدیریت شما اضافه خواهد شد . با کلیک بر روی آن گزینه شما میتوانید پوشه ها و فایل های سایت خود را مشاهده کنید .

 

افزودن ftp مثل مدیر فایل به وردپرس
افزودن ftp مثل مدیر فایل به وردپرس

 

در نوار ابزار این افزونه گزینه های متعددی است  که به شما در مدیریت فایل هایتان کمک زیادی خواهد کرد . در تصویر زیر نیز میتوانید آن گزینه ها را مشاهده کنید که دور آنها با رنگ قرمز خط کشیده شده است .

 

افزودن ftp مثل مدیر فایل به وردپرس
افزودن ftp مثل مدیر فایل به وردپرس

 

شما با استفاده از این افزونه امکان مدیریت کردن تمام پوشه های سایت و فایل خود را خواهید داشت . البته این نیز کمی از نظر امنیتی در صورت هک شدن سایتتان میتواند مشکل ساز شود ولی اگر مطمئنید که از لحاظ امنیتی تمامی جوانب را در نظر گرفته و تمامی موارد امنیتی را رعایت کرده اید افزونه مدیر فایل میتواند بسیار به شما در صرفه جویی وقتتان کمک کند .

 

همچنین این امکان را خواهید داشت که فایل های فشرده خود را آپلود و آنها را از طریق مدیریت فایل خود از حالت فشرده خارج کنید . امیدوارم که از این آموزش استفاده کافی برده باشید . خوشحال میشویم نظر خود را درباره این مطلب اعلام کنید . همچنین لینک صفحه افزونه و دانلود آن در پایین همین مطلب برای استفاده شما عزیزان قرار داده شده است .