آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

آموزش

امروز آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس رو برای شما آماده کرده ایم . ارز امروزه به بحث مهمی تبدیل شده است و همین خاطر نیاز ما را به تبدیل روزانه ارز بیشتر از پیش تشدید میکند . شاید شما یک سایت فروشگاهی به نرخ ارزهای مختلف داشته باشید که به فرض بخواهید قیمت را از دلار به یورو تبدیل کرده و به مشتری نشان دهید و یا اینکه به کاربر این امکان را بدهید که بتواند ارز های مختلف را به یکدیگر تبدیل کند . در این مطلب ما قصد آموزش این چنین کاری را برای شما عزیزان آی وحیدی خواهیم داشت .

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

این آموزش مناسب انواع مختلف سایت ها از جمله فروشگاه های آنلاین ، سایت های خدماتی و حتی بلاگ های معمولی با وردپرس میباشد . اگر بخواهیم برای کاربردهای این آموزش مثال بزنیم میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • فرض کنید یک سایت فروشگاهی دارید که میخواهید اجناس با ارز های مختلف را به فروش برسانید و یا قیمت با دلار ثبت کرده و به قیمت پوند بفروشید .
  • فرض کنید یک بلاگ مسافرت و خدمات مسافرتی دارید و به کاربران خود میخواهید این امکان را بدهید که ارز های خود را به هم تبدیل کنند تا مدیریت هزینه را بتوانند به نحو احسن انجام دهند .
  • سایت های اقتصادی و بانکی ممکن است بخواهند تبدیل ارز را در سایت خود داشته باشند .

موارد بالا جزو معدود موارد استفاده این افزونه میباشد .

برای افزودن مبدل ارز به وردپرس شما بایستی افزونه Currency Converter را نصب و فعال کنید . پس از انجام اینکار از منوی تنظیمات نام گزینه افزونه که به نام خودش نیز میباشد پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید . پس از رفتن به صفحه تنظیمات شما باید یک API از سایت اعلام شده توسط افزونه دریافت کنید که در تصویر زیر مشخص میباشد .

 

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

پس از دریافت API باید چیدمان مبدل ارز خود را مشخص کنید . 4 نوع چیدمان مختلف برای اینکار وجود دارد . که البته 4 مورد در تصویر زیر مشخص است .

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

پس از انجام کار مطمئن شوید که ذخیره تغییرات را میزنید وگرنه تغییراتتان ذخیره نخواهد شد . در زبانه بعدی شما میتوانید مقدار پیشفرض برای مبدل ارز را تعیین کنید . شما میتوانید چندین ارز را فعال کنید یا فقط از یک ارز استفاده کنید که بیشتر بستگی به علاقه و استفاده خودتان دارد .

 

 

زبانه بعدی نیز به همین صورت میباشد .

 

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

آموزش افزودن مبدل ارز به وردپرس

 

در زبانه آخر شما امکان این را خواهید داشت که تنظیمات را به حالت اولیه برگردانده و از اول تنظیمات را انجام دهید .

حتما توجه داشته باشید پس از انجام کلیه تغییرات حتما بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا آنها ذخیره شوند .

 

نمایش مبدل ارز

برای اینکه بخواهید مبدل ارز را در سایت خود نمایش دهید میتوانید از ابزارک ها استفاده کنید و یا در هر قسمت دیگر از شورت کد زیر استفاده کنید :

[cbcurrencyconverter]

 

همچنین این افزونه سازگاری با ووکامرس رو داره . شما میتوانید از تنظیمات افزونه به زبانه Integration رفته و سپس تیک مقابل گزینه ووکامرس را بگذارید .

 

پس از ذخیره اگر به فروشگاه بروید میتوانید از سازگاری و عملکرد افزونه مطمئن شوید .

 

 

شما به راحتی میتوانید با این افزونه کار کنید و قیمت های خود را اعمال کنید بدون نگرانی از اینکه برای هر ارز باید تک تک قیمت ها وارد شود . امیدوارم که از این مطلب آموزشی استفاده کافی و کامل برده باشید . خوشجال میشویم که نظر خود را درباره مطالب آی وحید با ما مطرح کنید .

 

پسورد فایل ivahid.com
امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
1 رای, 2,00 از 5
Loading...

از سال 88 کار در زمینه ی سایت را شروع کرده و در زمینه های مربوط به هاستینگ ، سامانه های پیام کوتاه فعالیت دارم . فعالیت اخیر رسمی بنده پشتیبانی سیستم فروشگاهی مجنتو در ایران در تیم پرشین مجنتو و قرار دادن مطالب آموزشی در سایت آی وحید میباشد.

مشاهده مقاله من : درگاه های واسط پرداخت و مزایا نسبت به PSP

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز