چند روش هوشمندانه در اینستاگرام  برای دریافت کامنت و پیروان بیشتر
  • 7 بهمن 1397
  • بدون دیدگاه
  • علی اشکی

چند روش هوشمندانه در اینستاگرام برای دریافت کامنت و پیروان بیشتر

آموزش

چند روش هوشمندانه در اینستاگرام

بسیاری از شرکت ها و دارندگان محصولات و خدمات به منظور نمایش مطالب و تبلیغ برند خود از بخش بازاریابی صفحه ی اینستاگرام خود استفاده می کنند. این مزیت اینستاگرام در شبکه های اجتماعی دیگری مانند فیس بوک و توییتر نیست. اینستاگرام راهی بسیار آسان و سریع برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود و دریافت بازخورد سریع از افرادی است که محتوای شما برایشان مهم و جذاب است. بنابراین، در ادامه این مطلب چند راهنمایی و ترفند کوچک که به وسیله ی آن ها می توانید بازخوردها و نظرات بیش تری در اینستاگرام خود جذب کنید را معرفی کرده ایم.

9 راه برای دریافت نظرات بیشتر در اینستاگرام

1. یک نمایه عمومی در اینستاگرام داشته باشید

اولین کاری که برای استفاده از اینستاگرام باید انجام دهید اینکه مشخصات خود را به صورت عمومی در دسترس عموم افراد قرار دهید. به این طریق گرفتن نظرات و بازخوردهای بیشتر بسیار آسان تر می شود و همچنین تعداد زیادی از افراد با محتوای شما آشنا میشوند در واقع با ایجاد نمایه عمومی، شما خود را به مخاطبان جهانی معرفی می کنید.

البته خود را برای دریافت بازخوردهای منفی و توهین آمیز نیز آماده کنید به دلیل اینکه افراد بیشتری به نمایه عمومی شما دسترسی دارند ممکن است نظرات مثبت و منفی ارائه دهند. بنابراین مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که یک نمایه خصوصی جداگانه نیز ایجاد کنید تا کنترل بیشتری روی دنبال کننده های مثبت خود داشته باشید.

2. ایجاد انگیزه در افراد

برای اینکه بتوانید افراد را متقاعد کنید که به محتوای شما در اینستاگرام نظر بدهند باید هدف و دلایل انتشار مطالبتون را با آنها در قسمت مشخصات اینستاگرام در میان بگذارید.

با ایجاد این ترفند ساده و در عین حال موثر مخاطبان زیادی را در مدت زمانی کوتاه جذب می کنید و می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

همچنین با انتخاب یک نام خلاقانه، تصویر نمایه و قرار دادن اطلاعاتی مختصر درباره ی هدف از ارائه محتوای خود در اینستاگرام می توانید انگیزه ی زیادی برای دریافت کامنت های مثبت و سازنده در افراد را ایجاد کنید.

3. از هشتگ ها استفاده کنید

آنچه که Instagram را از دیگر شبکه های اجتماعی جدا کرده است، دارا بودن پلت فرم منحصر به فردی است که به کاربران اجازه می دهد تا از هشتگ ها در اینستاگرام استفاده کنند. البته باید طریقه ی استفاده از آنها را به شیوه ای درست یاد بگیرید.

در اینستاگرام می توانید هشتگ های مختلفی را دنبال کنید تا بتوانید محتوای خود را بیشتر معرفی کنید. اگر برچسب هایی که استفاده می کنید، محبوب تر باشند، افراد بیشتری محتوای شما را مشاهده خواهند کرد و در نتیجه بازخوردهای مثبت بیش تری را جذب خواهید کرد.

همچنین در مورد استفاده از برچسب ها باید هوشمندانه رفتار کنید و هرگز از دو کلمه در یک برچسب استفاده نکنید – بلکه هر کلمه را به عنوان یک برچسب جداگانه در نظر بگیرید.

4. ارائه محتوای با کیفیت

ایجاد محتوای با کیفیت ساده نیست زیرا که محتوای شما باید مخاطب را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین باید جذابیت زیادی داشته باشد تا در مخاطب انگیزه ای ایجاد کند که به محتوای شما نظر مثبت دهد.

البته برای ایجاد محتوایی جذاب باید زمان زیادی صرف می شود و همچنین گروه های سنی و جمعیتی مختلفی را نیز باید در نظر بگیرید. علاوه بر این ها می توانید از سرویس هایی مانند MyEssaysLab برای ویرایش و ایجاد محتوای جذاب در اینستاگرام یا وب سایت خود استفاده کنید.

 

مدیریت اینستاگرام

 

5. ارائه رقابت ها و جوایز

وقتی حرف از بازاریابی به میان می آید، استراتژی های هوشمندانه ای به ذهن خطور می کند زیرا که بازاریابی یکی از بهترین شیوه های جذب کامنت در صفحه ی شبکه های اجتماعی یا وب سایت می باشد. به عنوان مثال، با ایجاد یک مسابقه رایگان و جذاب در صفحه خود، می توانید افراد بیشتری را با مطالب آشنا کنید و شاید حتی صفحه شما را دنبال کنید.

اما نکته ی مهمی که وجود دارد اینکه باید جوایزی برای نتایج مسابقه قرار دهید تا در افراد انگیزه ای ایجاد شود که در مسابقه شرکت کنند. این کار ترفندی عالی برای بدست آوردن مشتریان وفدار است.

6. با سرعت و کارایی کار کنید

به صورت منظم و سریع به به نظرات مشتریان پاسخ دهید این کار شما را به یک شخص بسیار محبوب در Instagram تبدیل می کند. متأسفانه، این پاسخگویی بیشتر برای نظرات دوستان خود در اینستاگرام صورت می گیرد و به نظرات دیگر افراد پاسخی داده نمی شود که این کاری غلط و اشتباه است. زیرا که با دادن پاسخ های مثبت به نظرات می توانید افراد دیگری را نیز به سمت محتوای خود بکشانید.

7. دعوت به عمل

برای هر یک از پستهای خود در اینستاگرام باید یک راه ارتباطی و تعامل با بیننده ایجاد کنید. به عنوان مثال با ایجاد یک سؤال ساده در زیر پست های خود (آیا از این مطلب راضی بودید یا سوالات دیگر)، می توانید بازخورد و نظرات بیشتری را دریافت کنید.

8. داشتن اطلاعات افراد دنبال کننده

برای اینکه بهتر بتوانید با مشتریان و افرادی که به صفحه ی اینستگرام شما می آیند ارتباط و تعامل داشته باشید و حجم نظرات نظرات خود را در Instagram افزایش دهید بهتر است در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشید. به همین منظور Instagram Stories به شما این امکان را می دهد تا در مورد افرادی که شما را دنبال می کنند اطلاعات و آگاهی کسب کنید.

9. طبق برنامه ای مشخص در اینستاگرام پست بگذارید

پیروان شما باید بدانند چه زمانی دوباره محتوای جدید دریافت خواهند کرد همچنین هر کدام از دنبال کننده های شما علایق متفاوتی دارند و دوست دارند در موضوعاتی که علاقه مند هستند نیز مطلب گذاشته شود. بنابراین باید در زمان های مختلفی مطالب جدید و متفاوتی قرار دهید به این ترتیب نظرات صفحه ی شما نیز به شدت افزایش خواهند گرفت.

سعی کنید حداقل یک بار در روز با فواصل زمانی مشخص پست های جدید بگذارید. الگوریتم Instagram طوری است که محتواهای با کیفیت و صفحات فعال را به طور خودکار رتبه می دهد اگر همه ترفندهای ذکر شده در این پست را ترکیب کنید، کامنت و نظرات یش تری در مورد محتوای خود دریافت خواهید کرد و محتوای شما مورد استقبال زیادی قرار خواهد گرفت.

در نتیجه بهتر است از هر فرصتی برای برقرای ارتباط با دنبال کننده های خود استفاده کنید. از آنها بپرسید چرا آنها شما را دنبال می کنند و چه انتظاری از شما دارند همچنین به نظرات اهمیت دهید و از نکات آنها برای تقویت نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف خود استفاده کنید.

منبع: returnonnow.com

امتیاز شما در رابطه با این مقاله ؟
بدبدمعمولیخوبخیلی عالی
4 رای, 3,75 از 5
Loading...
علی اشکی

دیدگاه شما عزیزان

  • هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

کادر ارسال دیدگاه شما کاربر عزیز

2842 442121
پکیج برنامه نویس واقعی