چند روش هوشمندانه در اینستاگرام

بسیاری از شرکت ها و دارندگان محصولات و خدمات به منظور نمایش مطالب و تبلیغ برند خود از بخش بازاریابی صفحه ی اينستاگرام خود استفاده می کنند. این مزیت اینستاگرام در شبکه های اجتماعی دیگری مانند فیس بوک و توییتر نیست. اینستاگرام راهی بسیار آسان و سریع برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود و دريافت بازخورد سريع از افرادی است که محتوای شما برایشان مهم و جذاب است. بنابراین، در ادامه اين مطلب چند راهنمایی و ترفند کوچک که به وسيله ی آن ها می توانيد بازخوردها و نظرات بيش تری در اينستاگرام خود جذب كنيد را معرفی كرده ايم.

9 راه برای دریافت نظرات بیشتر در اینستاگرام

1. یک نمایه عمومی در اینستاگرام داشته باشید

اولین کاری که برای استفاده از اينستاگرام باید انجام دهید اینكه مشخصات خود را به صورت عمومی در دسترس عموم افراد قرار دهيد. به اين طريق گرفتن نظرات و بازخوردهای بیشتر بسیار آسان تر می شود و همچنين تعداد زیادی از افراد با محتوای شما آشنا ميشوند در واقع با ایجاد نمایه عمومی، شما خود را به مخاطبان جهانی معرفی می کنید.

البته خود را برای دريافت بازخوردهای منفی و توهين آميز نيز آماده كنيد به دليل اينكه افراد بيشتری به نمايه عمومی شما دسترسی دارند ممكن است نظرات مثبت و منفی ارائه دهند. بنابراين مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که یک نمایه خصوصی جداگانه نيز ایجاد کنید تا كنترل بيشتری روی دنبال كننده های مثبت خود داشته باشيد.

2. ایجاد انگیزه در افراد

برای اينكه بتوانيد افراد را متقاعد كنيد كه به محتوای شما در اينستاگرام نظر بدهند بايد هدف و دلایل انتشار مطالبتون را با آنها در قسمت مشخصات اينستاگرام در میان بگذارید.

با ایجاد این ترفند ساده و در عین حال موثر مخاطبان زیادی را در مدت زمانی کوتاه جذب می کنید و می توانيد با آنها ارتباط برقرار کنید.

همچنین با انتخاب یک نام خلاقانه، تصویر نمایه و قرار دادن اطلاعاتی مختصر درباره ی هدف از ارائه محتوای خود در اینستاگرام می توانيد انگيزه ی زيادی برای دريافت کامنت های مثبت و سازنده در افراد را ايجاد كنيد.

3. از هشتگ ها استفاده کنید

آنچه که Instagram را از دیگر شبکه های اجتماعی جدا کرده است، دارا بودن پلت فرم منحصر به فردی است كه به کاربران اجازه می دهد تا از هشتگ ها در اینستاگرام استفاده کنند. البته باید طریقه ی استفاده از آنها را به شیوه ای درست یاد بگیرید.

در اينستاگرام می توانيد هشتگ های مختلفی را دنبال کنید تا بتوانيد محتوای خود را بيشتر معرفی كنيد. اگر برچسب هایی که استفاده می کنید، محبوب تر باشند، افراد بیشتری محتوای شما را مشاهده خواهند کرد و در نتيجه بازخوردهای مثبت بيش تری را جذب خواهيد كرد.

همچنين در مورد استفاده از برچسب ها بايد هوشمندانه رفتار كنيد و هرگز از دو کلمه در یک برچسب استفاده نکنید – بلکه هر کلمه را به عنوان يك برچسب جداگانه در نظر بگيريد.

4. ارائه محتوای با کیفیت

ايجاد محتوای با کیفیت ساده نیست زیرا که محتوای شما بايد مخاطب را تحت تاثير قرار دهد بنابراين بايد جذابيت زيادی داشته باشد تا در مخاطب انگيزه ای ايجاد كند كه به محتوای شما نظر مثبت دهد.

البته برای ايجاد محتوایی جذاب باید زمان زيادی صرف می شود و همچنين گروه های سنی و جمعیتی مختلفی را نیز بايد در نظر بگیرید. علاوه بر اين ها می توانید از سرویس هایی مانند MyEssaysLab برای ویرایش و ایجاد محتوای جذاب در اینستاگرام یا وب سایت خود استفاده کنید.

 

مدیریت اینستاگرام

 

5. ارائه رقابت ها و جوایز

وقتی حرف از بازاریابی به میان می آید، استراتژی های هوشمندانه ای به ذهن خطور می كند زيرا كه بازاریابی یکی از بهترین شیوه های جذب کامنت در صفحه ی شبکه های اجتماعی یا وب سایت می باشد. به عنوان مثال، با ایجاد یک مسابقه رايگان و جذاب در صفحه خود، می توانيد افراد بیشتری را با مطالب آشنا کنید و شاید حتی صفحه شما را دنبال کنید.

اما نكته ی مهمی كه وجود دارد اينكه بايد جوايزی برای نتايج مسابقه قرار دهيد تا در افراد انگيزه ای ايجاد شود كه در مسابقه شركت كنند. اين كار ترفندی عالی برای بدست آوردن مشتريان وفدار است.

6. با سرعت و کارایی کار کنید

به صورت منظم و سريع به به نظرات مشتريان پاسخ دهيد اين كار شما را به یک شخص بسیار محبوب در Instagram تبدیل می کند. متأسفانه، این پاسخگويی بيشتر برای نظرات دوستان خود در اینستاگرام صورت می گیرد و به نظرات دیگر افراد پاسخی داده نمی شود كه اين كاری غلط و اشتباه است. زيرا كه با دادن پاسخ های مثبت به نظرات می توانید افراد دیگری را نیز به سمت محتوای خود بکشانید.

7. دعوت به عمل

برای هر یک از پستهای خود در اينستاگرام باید یک راه ارتباطی و تعامل با بیننده ایجاد کنید. به عنوان مثال با ايجاد یک سؤال ساده در زیر پست های خود (آيا از اين مطلب راضی بوديد يا سوالات ديگر)، می توانيد بازخورد و نظرات بيشتری را دريافت كنيد.

8. داشتن اطلاعات افراد دنبال كننده

برای اينكه بهتر بتوانيد با مشتريان و افرادی كه به صفحه ی اينستگرام شما می آيند ارتباط و تعامل داشته باشيد و حجم نظرات نظرات خود را در Instagram افزایش دهید بهتر است در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشید. به همين منظور Instagram Stories به شما اين امکان را می دهد تا در مورد افرادی که شما را دنبال می کنند اطلاعات و آگاهی كسب كنيد.

9. طبق برنامه ای مشخص در اينستاگرام پست بگذاريد

پیروان شما باید بدانند چه زمانی دوباره محتوای جدید دریافت خواهند کرد همچنين هر کدام از دنبال کننده های شما علايق متفاوتی دارند و دوست دارند در موضوعاتی كه علاقه مند هستند نيز مطلب گذاشته شود. بنابراین بايد در زمان های مختلفی مطالب جدید و متفاوتی قرار دهید به اين ترتيب نظرات صفحه ی شما نیز به شدت افزایش خواهند گرفت.

سعی کنید حداقل یک بار در روز با فواصل زمانی مشخص پست های جدید بگذارید. الگوریتم Instagram طوری است که محتواهای با کیفیت و صفحات فعال را به طور خودکار رتبه می دهد اگر همه ترفندهای ذکر شده در این پست را ترکیب کنید، كامنت و نظرات يش تری در مورد محتوای خود دريافت خواهيد كرد و محتوای شما مورد استقبال زیادی قرار خواهد گرفت.

در نتیجه بهتر است از هر فرصتی برای برقرای ارتباط با دنبال كننده های خود استفاده کنید. از آنها بپرسید چرا آنها شما را دنبال می کنند و چه انتظاری از شما دارند همچنين به نظرات اهمیت دهید و از نکات آنها برای تقویت نقاط قوت و پوشش نقاط ضعف خود استفاده کنید.

منبع: returnonnow.com